Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha holnaptól a tied lenne...

Ha holnaptól a tied lenne Magyarország, milyen rendszert vezetnél be?

Figyelt kérdés

2021. márc. 25. 10:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
37%

#8


Szerinted! Szerintem meg tök menő, de ha te a porosz rendszer szimpi, az a te dolgod!

2021. márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

#8


Ha valaki listán nyer, az nem jelenti azt, hogy a választás is az övé!


Az államot aki egy szavazattal is nyeri, mindent visz! és ez igazságosabb, mert az államokat kell meggyőzni, hogy most kire is szavazzak!

2021. márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én alkotmányos monarchiát.


Nyilván én lennék az uralkodó, és uj alkotmányt írnék, amit csak kiegészíteni lehetne de megváltoztatni nem.

Ebbe gyorsan beleirnék minden fontosat pl

-félig közvetlen demokrácia, és a legtöbb dologban népszavazás lenne. Őszintén nem sokmindent bíznék egy kormányra és képviselőkre mert korruptak hazudnak csalnak, és nem igazán akarnak jót az embereknek.

-a népszavazások ügydöntő erejűek lennének.

-bizonyos alap szabadságjogokat korlátozhatatlanná tennék és akkor nem lehetnének többet a mostanihoz hasonló lezárások.

- a kormány vezetőit, a miniszterelnököt a minisztereket és a képviselőket is csak összesen 2x lehetne megválasztani.

-megtartanám viszont magamnak azt a jogot hogy a miniszterelnököt bármikor szabadon leválthassam.

-föderalizálnám az országot és minden megye bizonyos szintű önállósággal rendelkezne.

-beleírnék egy különleges passzust hogy ezt [link]

ne lehessen megvalósítani és az emberek szabadsága így sem csorbuljon. Mivel én beleborzongok abba hogy meglehet hogy a jövőben lesznek testbe ültethető chipek meg ilyesmik és kiborgokká válhatunk így arra is hozék egy külön passzust hogy ebbe ne kényszeríthessenek be senkit így engem sem.

A korrupt politikusokat pedig afrikába deportálással büntetném.


Miután ezt elvégeztem csináltatnék magamnak két szép kastélyt, egyet a Balaton északi partján, egyet pedig egy Nógrád megyei kis faluba és élném világom, nem szólnék bele az emberek dolgába max ünnepségeken tartanék beszédet meg ilyen bagatell dolgok.

2021. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Jó kérdés. Akármilyen berendezkedés lenne Magyarországon, rendes fékek és ellensúlyok kellenek bele.


Én mindenképpen bevezetném a visszahívhatóság intézményét. Az államfő végső esetben általános bizalmi népszavazást hirdet, hogy a nép bizalmat ad-e vagy nem ad bizalmat a kormány tagjainak és a képviselőknek. Megfelelő mennyiségű negatív szavazat (55%, 60%) esetén a következő parlamenti választáson nem indulhat, sőt 10 évig köztisztet sem viselhet.


Kéne egy szakmai módon delegált felsőház (ld. Szlovéniát), ami korrigálja a választott képviselőház döntéseit.


Az államfő típusa szinte majdnem mindegy. A legjobb az lenne, ha lenne egy cselekvőképes köztársasági elnök, akit a nép választ. Ha lenne egy normális nemzeti dinasztiánk, akkor még a királyságot is elfogadnám. De a Habsburg-restaurációt semmilyen formában nem tartanám célszerűnek.

2021. márc. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%

13-as, soha a büdös életben nem lennél király, még Horthy sem merte meglépni.


Én előszöris felallitanek egy korrupció elleni bizottságot, korrupció elleni törvényeket hoznék, egy olyan alkotmányt ami megakadályoza hogy valaha is megtörténjen ugyanaz mint most, minden egyes adoforinttal elkellene számolni.


Aztán megcsapnám az állami költségeket, és az adókat.


A kisvallalkozok adoterheit kb. teljesen elengedném és a multi, nagy cégek adoival kompenzálnám.


Felemelném a minimálbért, 4 év alatt minimum a 3x-ra, az alapvető fogyasztási cikkek árát pedig befagyasztanám, de lehet megpróbálnám bevezetbi az eurót előtte és így az infláció se fenyegetne.

2021. márc. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Proletárdiktatúrát.
2021. máj. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Alkotmányos covidizmust.
2021. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Balasa Bence ***** válasza:
100%

Alkotmányos királyságot:


A király személye szent és sérthetetlen, kötelező megkoronázni a szent koronával, de bármilyen vallású lehet az uralkodó.



A hatalom igazából a nádoré (mindkét nemre kiterjedő választással, a a nép megválasztja, a király pedig beiktatja ünnepélyesen) külpolitikai döntésekben a király szava az első.


Magyarország állami és polgári zászlaja a címerrel ellátott trikolór, a HÉT sávos árpádsávos lobogót állami rendezvényeken, ünnepeken vonják fel.



A hazaszeretet nem fasizmus!

2021. máj. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!