Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az oltasellenesek...

Szerintetek az oltasellenesek miatt nem lesz majd nyitas azutan, hogy elertek egy minimalis (mondjuk tegyuk fel 30-40%-os) atoltottsagi szintet?

Figyelt kérdés

Tartok tole, hogy bar nyarig beoltanak mindenkit, aki regisztrált, a nyajimmunitas igy sem fog kialakulni, mert ahhoz szakertok szerint 60-80%-os atoltottsag kene. Nem vagyok szakerto, de bizok abban, amit Anthony Fauci, az Amerikai Immunologiai Intezet vezetoptofesszora mondott. Ekkora atoltottsag viszont biztos nem lesz egyelore, mert sokan nem akarnak a meg tesztfazisban levo legujabb kinai es indiai oltoanyagokkal oltakozni, rengetegen meg várnanak inkabb eveket, es inkabb megfertozodnenek kozben mig kiderul nehany esetleges mellekhatasa a kulonbozo vakcinaknak.


Szerintetek igy lesz majd nyitas egyaltalan, vagy miattuk tovabbra is maszkot kell mindenkinek viselnie? Esetleg tenyleg megvarjuk, mig az osszes be nem oltott meg-vagy ujrafertozodik es csak aztan lesz ennek vege? Vagy soha?



2021. márc. 25. 12:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Ezek a variációk vannak.
2021. márc. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%

Az átoltottságnak a védettséggel, vagyis azokkal együtt akik átestek a fertőzésen, kb. 60%-kosnak kell minimum lennie az eredményhez. A 30%-os oltottság ehhez még kevés.

Részleges könnyítésekben pont emiatt gondolkodnak, hogy legalább akik már be vannak oltva vagy átestek rajta, azok kicsit szabadabban lehessenek és a gazdaságnak - vagyis a fogyasztóknak - legalább ez a kisebb része csinálhasson már valamit.

Az átoltottságnak pedig egyenlőre a vakcinák száma szab határt és még nem az emberek szándéka.

Majd ha a regisztrált 3,5 millió ember mind megkaphatta az oltását, legalább az elsőt, akkor lehet majd arról beszélni hogy ennek ellenére mit tesz vagy nem tesz meg a kormány. Ettől azért még jó pár hétre vagyunk.

2021. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Timi_R75 ***** válasza:
19%

Nem tudom érted-e, de az oltás sok szempontból nem számít. És nem oltásellenes vagyok, sőt. Ha én lennék enek a nyomorult országnak a miniszterelnöke, oltás nélkül egyetlen ember nem mehetne ki az utcára. Ha nem otatja magát, meg is dögölhet a baromja.

Nyitás persze lesz, de a valós átoltottság 80-85 százaléka után.

És abban vagyok én valójában pesszimista, hogy amennyi senkiházit ismerek ebben az országban, az nagyon sokára jön el.

No jó, orbáneeeegygeeeeci.

Megérdemli, hogy az lesz az ő waterlooja.

2021. márc. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
A szakértõk így a szakértõk úgy, kikapcsolt aggyal ülõ embernek víziókkal piedesztálra emeltetni bárkit na ez szakértelem. Amit te és az oltáshívõk csinálnak, az uszítás.
2021. márc. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Emberrel*
2021. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mert szerinted egy 40+ eve szakmaban levo valaki rosszabbul tudja, mint egy random senki, aki wc-zes kozben raguglizik par barom videota vagy cikkre es igy ő is tudomanyos szintekre avanzsálódik?
2021. márc. 25. 12:31
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Lehetne most is nyitni. Aki fél, maradjon otthon, várja meg az oltását, de a normális embereket ne korlátozzák már még 32 millió hullámig. Olyan veszélyes ez a COVID, hogy hiába akarom elkapni, sehogy sem sikerül.
2021. márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

Nem szeretem azokat az oltáselleneseket, akik valami konteos hülyeséget hoznak fel saját maguk igazolására, viszont azt eltudom fogadni, hogy valaki nem akarja beoltatni magát.

Jelenleg kb 3,5 millióan lehetnek felregisztrálva az oltásra, de a közvélemény-kutatások szerint már egész erős, 60+ % körül lenne az oltakozási "kedv" és ez lassan, de folyamatosan nő. Csak sokan vannak úgy, hogy minek regisztráljanak, ha úgysem kapnak még oltást?(jogos!) További 600.000 igazoltan átestek a fertőzésen, és a jelen kb 10.000 fős napi plusz számmal ez gyorsan tovább fog nőni. Persze ebben benne van pár hamis pozitív is, de nagyságrenddel több olyan van, aki nem is lett tesztelve, pedig pl szoros kontakt személy volt. Ezt csak azért írom, mert a nyájimmunitásba a természetes módon nem túl rég átesettek is számítanak.

Röviden, én nem azt látom, hogy nagy probléma lenne elérni egy 50+10 %-os védettségi értéket. Legalábbis azt még nem az oltásellenesek fogják gátolni, hanem a vakcina hiány.

Egyelőre még bármit eltud oltani a kormány, mert nem oltásra jelentkezőből van a hiány, hanem vakcinából. Majd lesz egy pont, ahol fordulni fog ez, de az sem azt jelenti, hogy megáll az oltás, csak azt, hogy a nyakukon fog maradni pár millió nem népszerű oltás.(2022-ig még akkora hiány lesz a világban, hogy attól nem tartok, hogy ez is úgy a nyakunkon marad, mint a lélegeztetőgépek) Ha már nem csak a koporsószökevények és a csókosok kaphatnak pfizer-t, akkor lesz még pár százezer, aki hirtelen beoltatja magát.

2021. márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
kérdező nyugaton pontoz le a ez a kérdés mindig ugyan az
2021. márc. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%
nyugotan*
2021. márc. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!