Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kitől ered az a mondás, hogy...

Kitől ered az a mondás, hogy "de legalább kormányozni tudnak" és miért gondolják ezt olyan sokan?

Figyelt kérdés

Én ezen a kormányon eddig is ezt láttam (és a mostani konkrét válsághelyzet kezelése csak megerősít) hogy ezek sokmindent nagyon tudnak, csak épp egyetlen egy dolgot nem: KORMÁNYOZNI. Nem is értem, honnan jön ez a baromság? Nem, pont ezt nem tudják. "Istálló, gazemberség, hupákolás, cirkuszolás" az megy - csak épp kormányozni nem tudnak.


Amikor jön az árvíz, a vörösiszap, meg a kitalált mumus, akkor még működik az, hogy Orbán odaáll egy fotó kedvéért, közben a mögötte állók Pocakos Tábornok takarásában gyorsan ellapátolják a szart (vagy a mumus esetén úgy csinálnak, mint ha) és máris olyan, mint ha ott se lett volna, illetve ha van egy álprobléma (gender, LMBTQ, stb) azt látványosan felnagyítják, és utána sem tudnak mit kezdeni vele (ha 11 év kétharmaddal még mindig Soros diktál, akkor talán el kéne gondolkodni, hogy AL-KAL-MAT-LAN-ok, nem?) de most itt van 10 év alatt az első VALÓDI, tényleges problémahelyzet, és máris megállt a tudomány. Teljesen dilettáns idióták, mint nyunyóka néni, aki azért áll ott, hogy a közvéleményt megnyugtassa és tájékoztassa, ehelyett csak még jobban felbasz az ideg minden egyes alkalommal, hogy bazmeg, hát ennek a kissé ostobácska de békeidőben biztos nagyon kedves és szerethető konyhás néninek a kezében van az életem? Vagy Káslerében?


Arra nem képesek, hogy a saját állományukat minimálisan hiteles emberekkel töltsék fel, hát hogy lehet ezekre egy országot rájuk bízni? És Fideszesek ne gyertek itt Gyurcsánnyal, mert tény, hogy az is pont ugyanekkora fasz, de egyrészt 11 éve nem ő diktál (ha mégis ő az oka bárminek, akkor lásd feljebb az alkalmatlanságról szóló részt) másrészt 2010-ben tudtommal azért szavaztunk a Fideszre, bevallom, én is, hogy valami jobb legyen - és azt hiszem, nem volt magasan a léc, amit meg lehetett volna ugorni.



#FIDESZ #kormány #vörösiszap #Kormányozni tudnak
2021. márc. 25. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Azért gondolják, mert látják, hogy az elmúlt 11 évben sikerült valahogy "elkormányozgatni". És nehezen tudják elképzelni, hogy a jelenlegi ellenzék politikusai, akiknek nagy része még soha nem volt egy jelentősebb felelősséggel járó pozíció közelében képes lenne legalább ezt a szintet hozni.
2021. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Én sosem szavaztam rájuk mert nem foglalkoztam a politikával de jövőre tutira elmegyek szavazni és vmelyik ellenzéki fogok szavazni szóval nem kell Gyurcsányozni mert már qva fárasztó😒😒

Minden csak látszat itt és a valóság az annyi hogy semmit nem érnek.Ezek csak utazgatni tudnak meg okoskodni és ennyi.Ők beszélnek a szabályok betartásáról?!Wtf?Ezt most komoly?!👋👋CSOK van meg egyéb baromságok és kb ennyi több mint 10 év alatt....MOndhatom nagyon nagy teljesítmény

2021. márc. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es milyen szintet? Épp az a kérdésem lényege, hogy semmi igazán komoly megoldaldó problémával nem szembesült ez a kormány 11 év alatt (a saját álproblémáit leszámítva), a 2008-as gazdaságból pont kilábalt a világ és működtek a dolgok a maguk útján bármiféle beavatkozás nélkül. Valódi problémák, amikkel éppenséggel lehetett volna valamit kezdeni, mint a klímaváltozás, stb azokkal nem történt semmi. Ezt a szintet nem hogy egy ellenzéki politikus bőven tudná hozni, de még egy kellőképpen beidomított csimpánz is.
2021. márc. 25. 14:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én tisztában, vagyok de azok az emberek nem, akikre a kérdésed vonatkozott.
2021. márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Kitől ered az a mondás, hogy "de legalább kormányozni tudnak" és miért gondolják ezt olyan sokan?"

Onnan ered, hogy az idióták szerint az "jó" kormányzás, hogy a GDP nő konjunktúra idején, miközben évente a GDP 5%-ának megfelelő EU-s pénz jön be.

Gyurcsányt is azért szokták annyira szarozni, mert azt hiszik, hpgy ő okozta a világválságot.

2021. márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös: Gyurcsány már 2 évvel a válság előtt megmondta ugyanezt ("a világgazdaság pénzbősége és trükkök százai segítettek, hogy ezt túléljük, de közben egyébként nem csináltunk semmit négy évig) szóval teljesen a válságra fogni se kéne.
2021. márc. 25. 15:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Gyurcsány már 2 évvel a válság előtt megmondta ugyanezt"

Mondjuk én soha nem értettem, hogy egyes mondatait mi alapján tekintik igaznak és másokat mi alapján hazugságnak.

Abban az öszödi beszédben, amire mindenki hivatkozik azt is elmondja, hogy ő komolyan gondolja, hogy rendbe akarja tenni az oktatást és egészségügyet, de a párton belül nincs támogatottsága.


Illetve szerintem túlzott, akkor naívan elhitte, hogy a magyar embereket érdeklik az ilyenek, miközben ha megnézed a 2005-6 körüli visszaesést, akkor az inkább a német visszaesés miatt volt, mintsem a gyenge kormányzás miatt.

2021. márc. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!