Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy a FIDESZ szándékosa...

Sevdiablo kérdése:

Igaz, hogy a FIDESZ szándékosan a saját szavazóit előre vette az oltási sorrendben?

Figyelt kérdés

Több helyről hallottam az infót, ami remélem csak pletyka, mert nem akarom elhinni, hogy már itt tartanánk.


Mindazonáltal én is ismerek pár olyan 50-60 év körülit, akik még az elején regisztráltak, nyíltan ellenzékiek, néhányuknak alapbetegsége is van és még mindig nem kerültek sorra és tudok olyan FIDESZ közeli 20-as évei végén járó oltottról akinek semmilyen alapbetegsége nincs, csak kapcsolata és már sorra került.


Tudom, hogy a lakosság listázva van pártpreferencia szerint (Kubatov-lista), de azért az mégis gyomorforgató lenne, hogy az ellenzéki szavazókat hagyják kihalni, a kormánypártiakat pedig előre veszik csak hogy több szavazójuk maradjon. Főleg ilyen napi halálozási adatok mellett.


Szerintetek mi a valódi helyzet?

Ez csak egy szerencsétlen együttállása lehet a körülményeknek, vagy ténylegesen így működhet a háttérben az oltási sorrend?

Miért nem nyilvános az oltási program minden részlete?



2021. ápr. 3. 06:44
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
34%

Aki válogat, azt később oltják. Az ellenzékiek közül többen elutasítják a kínait, mint a kormánypártiak közül, így heteket késhet az oltásuk.

Falusi baloldali öregasszony oltva a lányával együtt, baloldaliak. A lány is idős már. Ők kifejezetten kínait akartak.

Nagynéném és a férje is oltottak, baloldaliak. A kínai elutasítása után hetekkel kaptak Pfizert.

2021. ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
46%
A lehetőség megvan rá, a pártlista adataival rendelkezik a fidesz, utána jön a szimpatizánsokról a Kubatov lista. Szóval a központi oltóhelyeken ezt el lehet játszani, viszont a háziorvosoknál biztosan nem, ők saját adatbázisból telefonálgatnak az embereknek.
2021. ápr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló áll érték egyet. Nem vagyok Fideszes, de nincs erre kapacitásuk, meg a háziorvosok észrevennék, hogy nem kor szerint van a lista. Néhàny csókos előre került mindenhol, vagy akinek van orvos ismerőse, de az sem mindig rossz szándék. Pl egy ismerősömet hívta a volt osztálytársa, aki orvos, hogy astrával olt, valaki nem ment el, ha fél órán belül ott van, akkor az övé, ha nem, akkor ki kell dobni. Most dobja ki? Akkor jobb? Egy 30as barátnőm úgy kapott, hogy a szülei elfogadták a kínait, a dokinak meg olyan elege volt a válogatókból, hogy mondta a szüleinek, hogy vigyék őt is, mert elege van az emberek vadászàsàból.


Nem kell mindenbe csalàst meg gonoszságot látni.

2021. ápr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
27%
Igen, ez így van, én már megkaptam 22 éves Fidesz szavazó vagyok valamint egy 18 éves ismerősöm aki megkaptam szülei nagyon is Fidesz közeliek, bár ő cukorbeteg.
2021. ápr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
47%

Hát nem a "fidesz" olt, hanem az oltóhelyek, ők írják a listát is, ők hívják az embereket is.

Akinek a kínai vagy az orosz kell, az meg előbb kapja, ha körülötte másoknak azok nem kellenek.

Biztos így tartják nyilván, hogy ki hova tartozik.

Aki elfogad oroszt/kínait az nem ellenzéki még ha független vagy fütyül rá, akkor sem.

Akinek nem kell orosz-kínai, az aláírta, hogy nem kormánypárti -vagy buta-.

2021. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvosunk soha nem kérdezte, hogy kire szavaztunk, sőt még azt sem kérdezte meg, hogy voltunk-e szavazni.

Annyit tud, hogy kinek milyen betegsége van, és sajnos van több is.Hetekkel ezelőtt beszéltünk vele az oltásról, mondta, rajta vagyunk a listán majd fog értesíteni mikor kell menni, de nem most, mert most kínai vakcinával oltanak.

Kb 2 héttel később is volt egy beszelgetés vele, más témában, de említette, hogy orosz vakcinájuk van, ami jó, de vannak betegségek, amelyek esetén azt nem adhatják, majd fog szólni...

Végül Moderna-t kaptunk.

Kb annyi lehet a valóság alapja a konteó gyártásnak, hogy nem a regisztráció ideje határozza meg a sorrendet, hanem az, hogy milyen vakcina van, és azzal oltható-e a páciens

2021. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
59%
Igazából arról van szó, hogy a magasabb iq val rendelkezőket oltjak előbb. A DKs àtlag meg 80.
2021. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Én mindig behúztam a függönyt választáskor.

Honnan volna bárkinek tudomása a szavazatomról?

2021. ápr. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!