Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt, hogy egész...

Támogatnátok azt, hogy egész évben lehessen venni és használni tűzijátékokat, petárdákat?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 4. 15:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
Én sem tegnap kezdetem foglalkozni pirotechnikai anyagokkal.
2021. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
100%
#29-30 Én is szerettem kiskoromban az akciófilmeket, de a gyakorlatban a dolgok nem így működnek. Több mint 15 éve foglalkozom petárda és tűzijáték készítéssel profi szinten. De már a 90 es években foglalkoztam a témával. Illetve a brizáns robbanóanyagok terén is otthon vagyok. Terepen ismerem ezeknek a dolgoknak a hatásfokát. Nem arról beszéltem hogy más anyagot használva nagyobb hatásfok érhető el. Hanem arról hogy nem arra való egyik pirotechnikai elegy sem. És hogy amit ki lehetne hozni belőle az a célra vicc kategória. Ilyen hogy lőpor illetve pirotechnikai elegyek tizenéves gyerekek, illetve huszonéves fiatalok készítenek ma már ilyet. Az hogy egy fiatal srác vesz egy kis műtrágyát majd tűzijátékot készít, ma már teljesen természetes. Gyerekek és fiatalok szórakoznak ilyesmivel. A 30 év felettiek körében is népszerű. Teljesen természetes a rakétamodellezés. Az is hogy jóidőben valaki vesz tűzijátékot a környékbeli pirotechnikai üzletben. Természetes hogy az emberek a tűzijátékért kimennek külföldre, vagy onnan rendelik. Az is természetes hogy bizony kerül petárda a rendelésbe. Van igény az F4 es termékekre is, mert aki szereti nem fogja beérni a gyerektűzijátékokkal. Az évek folyamán ez az igény megsokszorozódott. És koránt sem úgy néz ki mint ami pár éven belül csak úgy elfog tűnni.
2021. ápr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
38%
Nem.
2021. máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
62%
Én támogatom a pirotechnikát és a fegyvereket is. Valamint azt is hogy az emberek értésnek a robbanóanyagokhoz. Hogy rendőrök, katonák, politikusok, ellen vessék be vagy igazságot tegyenek egymás közt vele szintén támogatom. Azért támogatom mert természetes rendet tesz úgy hogy az emberek szabadságát biztosítja egyben. A politikusok, katonák rendőrség mind nyakig fel vannak fegyverkezve. A ló el van velük szaladva és az embereknek meg kell ezek ellen a rabszolgatartó élősködők ellen védeni magukat. Szrrá dolgozzák az emberek magukat, és az életüknek már nincs jövője és értelme. Meg akarják mondani nekünk mit gondoljunk, mit tehetünk, parazita senkiháziak.
2021. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
72%
szeretnélek felvilágosítani, hogy 1-es, 2-es kategóriát egész évben lehet vásárolni és magánterületen fel lehet használni este 22:00-ig. A petárda 2004-2005 óta tilos. Nem is kell,felesleges.
2021. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
100%
A nappali tűzijátékok népszerűbbek évközben. A petárda a leg keresettebb mind közül. Kifejezetten szinte csak petárdákkal nagy erdei összejöveteleket tartanak a fiatalok. Ekopiro, Pyrofire és más külföldi főleg Cseh vagy Lengyel webshopokból házhoz hozzák egész évben. A Magyar Youtuber közösség magáért beszél. Külföldről veszi gyakorlatilag mindenki, nincs aki ne petárdázna a nagy videósok közül aki tűzijátékokkal foglalkozik közösségi médiában. Egyiknél sem láttam hogy a Magyar termékeket venné. 50 grammos petárdák is mennek mint a DumBum 50, ott ahol egy tavaszi durrogtatás már hobbi.
2021. jún. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 Jake Paul ***** válasza:
A petárdát semmiképpen nem. Azt támogatnám, hogy aki petárdázik, annak vágják le a kezét. ? Én meg azt támogatnám hogy az ilyen gyökeret mint te be kéne vágni az elmegyógyba ilyen felfogással, nem egy sátáni eszköz a petárda 2000 éve feltalálták és bizony rengetegen használják ünneplésre , érdekes máshol miért nem tilos mi?
2021. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 Jake Paul ***** válasza:
100%
A petárda 2004-2005 óta tilos. Nem is kell,felesleges? Neked felesleges de nekünk nem az! Tudod milyen szépen hajtja a varjakat a veteményesből pár tucat dumbum 5 G , Igen szép az eredmény vadriasztásra igen is van petárda és rohadtúl alkalmas is ! Amúgy a petárdázás egy kietlen területen ki a rákot is zavarna? Ennyi erővel dohányozni nem felesleges?
2021. júl. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 Jake Paul ***** válasza:
53%
Illetve a petárdák évközben történő értékesítését, már szlovák testvéreink is betiltották. Ez nem igen van így, 14 esnek azt is rohadt magyar most hidas barom politikus csinálta de szerencsére őket már el is takarították az utból ( úgyhogy vissza lehet vonatni) amúgy már van petárda egész évben már szinte minden p1 az meg vadriasztó :)
2021. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 Jake Paul ***** válasza:

A petárdák alapanyaga ugyanaz, mint a pisztoly-golyóké. Cellulóz-trinitrát. XD Hogy te milyen hülye vagy :) Egy petárda papirból van vegyük a legegyszerűbbet pirat 0,5 gram villanopór ( De a megatreskben is ennyi van csak az vastagabb falu) az nem cső bomba egy másfél centis cigaretta nagyságú cső mióta cső bomba ? Villanopór van a tűzijátékokban is öcsém, igen valami kell hogy szétvigye a bontótöltetet kis bohóc tudod önmagában a gyöngyök meg a fekete por nem képesek erre van a lökő töltet ebben van fekete por és van a bontótöltet amibe flash pór van az az villanópor. Ha egy, mindkét végén lezárt vascsövet megtöltesz vele, kész is a csőbomba! XDD Persze (Elmondom neked volt a youtubon video mighty buster a cső bomba fekete lőporral is működik ha jól le van folytva ugyan akkorát robban mert vasköpenyes a petárda viszont fekete porral harmat gyenge lásd német China böller német jogi petárda



Ezért van betiltva? Ha figyeltél volna tudnád hogy politikai okok miatt van betiltva nálunk azért hogy a fekete piac gazdagodjon évről évre érdekes máshol nincs betiltva. Semmi köze sem az állatvédelemnek sem embervédelemnek sem ennek a kretén tiltásnak.

2021. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!