Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért találnák nap-mint-nap...

Miért találnák nap-mint-nap új fertőzötett?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 6. 14:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%

"nem értem hogy 1 év után amikor te is nyakig benne vagy a járványban, még van aki ennyire gyenge értelmileg, hogy nem képes felfogni, itt nem egy kitalált vagy felfújt betegségről van szó"


Akkor az emberek miért is nem rettegnek úgy mint 1 éve? Konkrétan - megyeszékhelyen dolgozom, láttam, tapasztaltam - poszt-apokaliptikus hangulat uralkodott el a városon, üzletekben, boltokban. Az emberek félve néztek a másikra, ijedten ugrottak arrébb ha túl közel ment valaki idegen a másikhoz; csend és üresség honolt a városban (még az akkori kijárási korlátozás előtt is!). Erre most mi van? Húsvéti locsolkodás, rokonságlátogatás (több km-es autósor kígyózótt felént tegnap!!), tömegek összeverődve, iszonyat tumultus a bevásárlóközpontokban.


Biztos mindenki olyan gyengeelméjű mint én...

2021. ápr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Fsms ***** válasza:
18%
Mert keresik.
2021. ápr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
18%
Mert olyan állatok, mint te 12-es.
2021. ápr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
25%
#14 Én nem személyeskedem, mert az már állati szint tényleg, nem süllyedek odáig. A két és fél pipád is indikátor.
2021. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem az egyik legnagyobb gond az, hogy a betegek nem maradnak otthon. És itt most nem az elcsépelt mantrára gondolok, hanem arra, hogy valaki ténylegesen beteg, tehát érzi, hogy láza van, köhög, de mivel fél, hogy a táppénzből nem fog megélni, beveszi reggel a cataflamot és szépen elmegy dolgozni. Az ilyen útközben is szétfertőz mindenkit, a munkahelyen is, a boltban is, mindenhol. Réges rég be kellett volna vezetni a 100 százalékos táppénzt szerintem.
2021. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

15


Neked is 2 és fél van, most konkrétan arcon köpöd magad? Én nem akarok szépnek tünni, én az igazat írom. Egy állat vagy.

2021. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
70%

"nem, az emberek már rájöttek hogy nagy hülyeség az egész"


Bizony. Hiába mondja szinte az összes orvos és virológus, azok nyilván mind hülyék. Bezzeg a majdnem állatorvos gyógyszerészek, na azok aztán! Meg a Sóher Norbi is megmondta, hogy férgek vannak ám benne!

Ugye erre gondolsz, hogy "az emberek rájöttek"?


"múlt év tavasszal rettegtek az emberek, most tavasszal már lesz@arják a médiapropagandát és élik lehetőség (sok értelmetlen és hülye korlátozás) szerint az életüket."


Ja. Élik. Most akkor mondjam azt, hogy tavaly ilyenkor napi 20 fertőzött, most többezer? Ez a lehetőség? Megölni idő előtt az embereket?


"Leginkább azért, mert olyan, hogy kontaktkutatás meg hatósági karantén kb csak elvétve van már."


Mondjuk napi többezer ember kontaktjait felkutatni nem kis feladat lenne. Szerintem ezt már sehol sem csinálják. Új-Zélandon ("nincs is vírus mintaország") nem szaroznak, lezárják az egész várost, ha fertőzöttet találnak. Nem napi ezret, hanem összesen hármat. És amíg nem volt meg a kontaktkutatás, addig senki sehová. Persze ezt az elejétől fogva csinálják, így lett mintaország. Persze kíváncsi vagyok, hogy nálunk hányan bírtak volna ki csak 3 napot a seggükön otthon. Mondjuk 35nm-en a panelben, két nagyobb és egy kisebb ablakkal.


"csak tudnám, hogy ha a tömegnek sokáig azt mondják, ugorjon a kútba akkor beleugranak sorban, mer' a média meg a kormány azt mondja?"


Itt csak az a kérdés, hogy ki ugrik a kútba? Az aki aszakemberekre hallgat, vagy az, aki nem. Én értem, hogy nem szereted a kormányt. Én sem, sokan nem. De nagyon sok védekezési dologban nem a saját vackukat szajkózzák, hanem azt másolják, ami gyakorlatilag a világ nagyobb részén történik. Én azt is értem, hogy nem akarsz nekik hinni, én sem tenném. Nem is azért veszem fel azt a szar maszkot, mert Orbán mondta, hanem mert a világ hozzáértő, valódi szakemberei szerint hasznos. Nem azért akarom beoltatni magam, mert félek, hanem azért, mert jelenleg nem látok más, megvalósítható, embereket nem bezáró kiutat a bezártságból, a korlátozásokból. Sőt nemhogy nem a félelem vezérel, de ha ugyanazok, akik rettegőnek hívnak, ugyanazok a vakcinát kísérleti szarnak tartják, akkor nem azért, de én vagyok a bátrabb :)

Szóval én is azt mondom: ne hallgass Orbánra, legyél inkább értelmes ember, és hallgass olyan szakemberekre, akik abban nyilatkoznak, amihez értenek.

2021. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#17 b@szki tényleg, nekem is csak annyi van... :) Jó tudni, kiléptem és megnéztem. Hát akkor látszik hogy az embereknek semmi se jó. A Te válaszod se meg az enyém se... Ez van. De egyébként, én csak azt írtam le amit tapasztaltam. Abban nem tudom mi a fura és lepontozni való.


A múltkor - még nem is húsvét előtt - az Interspar előtt már rám várt egy ürge, elkérte a kocsimat amit toltam volna a helyére (nem törölt semmit rajta), mert egy darab nem volt a kocsitárolókban már, mire kijöttem. Hát de tényleg, lépni nem lehetett abba a kva boltban.

2021. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

19


Most akkor el is gondolkodhatnál azon, hogy mennyire szoktál hasonlóan könnyelműen írkálni dolgokat, amik hasonlóan nagy blamák egyébként?


Egyébként nem arról van szó, hogy ne tetszene az embereknek semmi. Csinálhatnék én bőven 90% feletti hasznos arányt is, de az nem én lennék. Én nem állok neki az olyan kérdésekben állást foglalni, ahol egyértelmű a konszenzus. Én kifejezetten az olyan dolgokat keresem, ahol nagy a sötétség, és korrekció szükséges. Így nehéz lenne sokkal 50% felett lenni, valamennyivel sikerül, de igazából engem egyáltalán nem érdekel.

2021. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
6%
Mindenki nem venne levegőt 2-3 percig,nem terjedne tovább a vírus.
2021. ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!