Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A diákok azért vannak ennyire...

A diákok azért vannak ennyire felháborodva az iskolakezdésen, mert az elmúlt 1 év után már nem tudnak a szokásosnál 2 órával később kelni, Netflixezni "órák" alatt, összepuskázni a jegyeket és gyakorlatilag átlustulni az egész tanévet?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 22:10
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Kedves diákok, előttetek is rengetegen kibírták a sulit, jóval több nehézséggel, akadállyal, mint nektek kellett. Kaptatok több, mint 1 évet ajándékba.
2021. ápr. 7. 22:10
 2/44 anonim ***** válasza:
33%
Így van.
2021. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
#2 Én is így gondolom. Érdekes mód azok a diákok is "félnek" ettől a vírustól, akik a városban bandázgattak, házibulizgattak otthon, stb.
2021. ápr. 7. 22:12
 4/44 anonim ***** válasza:
80%
Azért vannak kiakadva mert rohadtul senki nem hallgatja meg őket. A másik az, hogy mi az értelme annak, hogy visszamenjen pár hétre egy végzős? Tegyük fel visszamegy két hétre, azalatt simán megfertőződhet és következő hét érettségi. Semmi értelme.
2021. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Talán egy felnőttekből álló szakszervezet, több év(tized)nyi háttértudással kicsit jobban átlátja a dolgokat, mint néhány tomboló kamasz, akinek vissza kell a suliba menni.
2021. ápr. 7. 22:24
 6/44 anonim válasza:
73%

Nem. Azért nem akarunk iskolába menni, mert:


1) Végzősök: Az érettségizőknek eléggé kellemetlen lenne megfertőződni 2 héttel vizsga előtt


2) Többi gimnazista: Ebben a másfél hónapban már amúgysem tudnak sokat tanítani, illetve rengeteg tanár megbombázna dolgozatokkal. És nekem senki se próbálja meg bemagyarázni hogy nem voltak nehézségei az online oktatás során.


3) Általános iskolások: róluk nem tudok nyilatkozni. De!


Általánosságban az összes korcsoportra igaz hogy könnyen fertőz, az újabb variánsok már brutálisabban hatnak a szervezeteinkre, illetve senki sem akarja a rokonságot megfertőzni. Továbbá nekem és több ismerősömnek is eléggé szarul álltak hozzá a tanárok az online oktatáshoz: ellustultak. Hanyag módon adták fel a leckét, nekem volt hogy vasárnap 23:59-kor jött a lecke (nem viccelek, és több hasonló eset is volt, hogy normális tanítási időn kívűl adtak fel leckét)


Továbbá igen, kényelmesebb, ebben talán igazad van, kedves kérdező. Nem kell hajnali 5-kor felkelni hogy beérjek az iskolába, és még sorolhatnám. És igen, ki lehet bírni, eddig is sikerült. De én speciel nem kockáztatnám az egészségemet és másokét mert a kormány vagánykodni akar a számokkal.


Mindenkinek megvan a magánvéleménye, ezt tiszteletben is tartom, ezek a saját tapasztalataim, meglátásaim.

2021. ápr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
88%

"Talán egy felnőttekből álló szakszervezet, több év(tized)nyi háttértudással kicsit jobban átlátja a dolgokat, mint néhány tomboló kamasz, akinek vissza kell a suliba menni."

Kicsit se zavarjon, hogy se az orvosok se a tanárok nem javasolják, nem akarják a 19-i kezdést, főleg nem a végzősök számára. Ha egy valaki elkapja egy osztályban, akkor jó eséllyel az egész osztály bukná az érettségit.

2021. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
77%

"Talán egy felnőttekből álló szakszervezet, több év(tized)nyi háttértudással kicsit jobban átlátja a dolgokat, mint néhány tomboló kamasz"


Egyrészt egy végzős már közel sem kamasz. És elég reálisan látják már ekkor a dolgokat.


Másik meg hogy milyen szakszervezet mondja azt hogy menjenek vissza? Orvosok? Nem. Tanárok? Nem.

Egyedül a fidesz akarja hogy menjenek vissza és azért egy járványkezelésben nem hogy nincs tapasztalatuk, de semmilyen hozzáértő szakszervezetre nem hallgatnak. Mellesleg a normális kormányzásban sem kiemelkedők.

2021. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
76%

"Talán egy felnőttekből álló szakszervezet, több év(tized)nyi háttértudással kicsit jobban átlátja a dolgokat, mint néhány tomboló kamasz, akinek vissza kell a suliba menni."

Ez gondolom Orbán Viktor által meghozott döntést hivatott megtámogatni, aminek kb az összes célja az, hogy meg lehessen májusban a meccseket tartani?!

2021. ápr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező,

Tudod, én tavaly érettségiztem, én csak másfél hónapot tanultam online oktatásban, és nekünk eltörölték a szóbelit. Az idén érettségiző diákok nem másfél hónapot, hanem másfél ÉVET töltöttek el online oktatásban, mégsem törlik el a szóbelit. És még csak könnyíteni sem akarnak a követelményeken. Gondolj már bele, mennyire igazságos az, hogy egy olyan diáktól, aki a gimnáziumi éveinek majdcsaknem a felét online oktatásban húzta le, ugyanannyit követelnek, mint aki jelenléti oktatásban koptatta a padot.

Másrészt az érettségiző diákok már május első hétfőjétől kezdik az érettségi vizsgákat, és 19-én nyitnak a sulik. Konkrétan nagyjából 2 hétre nyitják ki nekik az iskolát. Most akkor szerencsétlen két hétre vegyen bérletet? Két hét miatt járjon be úgy, hogy maga a járvány még mindig nem hagyott alább?

Valószìűleg nem ebben a rendszerben voltál diák, hanem akkor, amikor 13.00-ra simán otthon voltál. Valószínűleg nem abban a rendszerben tanultál, ahol az egyetemre való bejutáshoz emelt szintű érettségi kellett. Valószínűleg nem abban a rendszerben tanultál, ahol heti 40+ órád volt, plusz magántanár, mert mondjuk éppen a matektanárod csak azért ment tanárnak, hogy legyen egy papírja, de köze sincs a tanításhoz... olyan könnyen beszélnek azok, akiknek kb. fogalma nincs arról, milyen sötétedésig iskolában lenni, és egy csomó olyan hülyeséggel tölteni az idődet, mint a drámaóra, médiaóra, vagy egy beadandó Hosszú Katinka életéből, mert csak 4-esre sikerült a magasugrásod. Igen, ilyen színvonalú ma a magyar oktatás.

2021. ápr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!