Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán megint átverte a választ...

Orbán megint átverte a választóit?

Figyelt kérdés

"1,4 millió forintjába kerül, hogy élt a hiteltörlesztési moratóriummal"


[link]



2021. ápr. 8. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Erre csak azt tudom mondani, hogy minden hülye helyett nem lehet gondolkodni. Megmondták előre, hogy a kamat gyűlik, ha nem fizet.

Őszintén szólva nem tudom sajnálni, ahogyan a devizásokat sem tudtam. Ők is tisztában voltak mit vállaltak, ha meg nem, az se nem a bank se nem az aktuális kormány hibája. Hibáztassák az Általános iskolás tanítónéniiket, hogy nem tanították meg őket az értőolvasásra.

2021. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyok fidesz fan de mi den alkalommal elmondták, hogy ez nem lesz ingyen. Csak a sok birka megint beugrott ennek.
2021. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Orbán Viktor nem hazudik!
2021. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
Én mindét felkötném aki hitelt vesz fel. Ha fideszes akkor kétszer.
2021. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Igen, mint mindig. Ezzel is könnyű volt átverni őket, a "rezsicsökkentéssel" az szja "csökkentéssel", meg a többivel.


Bár utóbbiakra legalább nem jönnek rá, mert úgy látják hogy minden tök jó számolni meg nem számolnak. De ennél a moratóriumnál kicsit rájuk csapja az ajtót a valóság, számolás nélkül is.

2021. ápr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Alapvetően nem, nem verte át.

Ennek az egésznek a lényege lett volna, hogy aki most valami miatt nem tudja fizetni a tartozást (mert pl. elvesztette a munkáját), annak egy opció és segítség a moratórium.


Azt senki nem mondta (ha mégis, akkor nem tudok róla), hogy ezzel hosszútávon jól jársz. Sőt, ha elolvasod a bank tájékoztatóját vagy a hitelszerződést, akkor abban benne kell lennie, hogy ugyan nem fizetsz, de kamatot ugyan úgy felszámolják majd.

Sőt, több cikk is volt, ahol felhívták arra a figyelmet a moratórium veszélyire.


De részben persze, a kormány is hibás. Mert a propaganda f@aszság mellett, hogy ez mennyire de nagyon jó, nem ártott volna felhívni az emberek figyelmét a veszélyekre, és hogy tényleg csak az vegye igénybe, akinek nagyon szükséges. Ehelyett ment a hülyítés, hogy Vitya ezzel (is) megment mindenkit. A kormánymédiában sem tettek gondolom említést a veszélyeiről, ahol persze meg igen, az ott "hazudnak", "uszítanak", stb.


Részben pedig az emberek hibája. És nélkül veszik fel a hiteleket, hitelre hitelt (ahol persze megint előjön, hogy kedves kormányunk erre buzdít), anélkül, hogy bárminek is utána járnának. Egész biztos vagyok, hogy a legtöbb hitelt felvevőnek fogalma sincs, hogy mi van a szerződésében, és fogalama sincs, hogy a moratóriummal mit vállalt be, pedig a bank egész biztos, hogy kiküldte a tájékoztatóját. Ezt a részét nem lehet Viktorra kenni, bármennyire is szeretnénk.

2021. ápr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%
Nem verte át, ő nem Gyurcsány!!
2021. ápr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Hitelmoratóriumnak hívják az intézkedést, nem pedig hitelleírásnak.


Attól, hogy a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

2021. ápr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Sokan arra is rácsodálkoznak majd hogy egyáltalán vissza kell fizetni. Sokan azt hitték hogy ez arról szól hogy elengedik minden tartozásukat. Sajnos az átlag magyar pénzügyi analfabéta.
2021. ápr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pretorius25 ***** válasza:
4-es! Igazad van! Mindenkit felkötni, akinek valaha volt, van, illetve lesz bármilyen hitele is!
2021. ápr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!