Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kijöttek a 2020-as halálozási...

Kijöttek a 2020-as halálozási adatok. Megdöbbentő, avagy sem?

Figyelt kérdés

A KSH és a 444.hu egymásnak feszült, a 20-as halálozási számok miatt, a KSH 137.934 fő halálozását közölte, míg a 444.hu szintén kiszámolta és nekik: 140.900 fő jött ki, de most nem a vergődő hisztjük miatt tenném fel a kérdésem.


Hanem, hogy 2019-ben 129.603 fő halt meg, míg 2020-ban 137 vagy 140 ezer fő.


Nem bagatellizálni, nem vírustagadózni akarom a kérdést, elé csak a kórházak állapotát megnézni....!!!!!!


De ez nem kevés, már mint 1 halott is túl sok..de "csak" 20 ezer a plusz? Hát nem úgy van, hogy ez brutálisan halálos vírus? 2020-ban én személy szerint 250e - 350e közti halottakra számítottam, ezzel szemben, majdnem ugyanannyi a halálozás, mint 19-ben volt.



2021. ápr. 8. 13:22
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

Lemaradt.....A kérdés főleg azoknak szólna csak, akik átsesve a ló túloldalára, túl rettegik magukat és a környezetüket. A 20 ezres fő különbség nem elgondolkoztató számotokra? Már mint, hogy csaaaaaaaaaaak? 1 éve hangoztatjátok, hogy ha elkapod a vírust, az automatikusan az intenzívet jelenti, meg ha kiteszed a lábat, fél utcát kiirtod, ha a családdal találkozol, automatikusan családirtó leszel..stb agymenéseket toltátok és toljátok.


Mennyire különbek azok, aki halálra rettegtetik magukat és másokat, azoktól, akik, chibet, gyíkembereket, meg nincs is vírusoznak? Kb ugyna azon a szinten van mind a két tábor.

2021. ápr. 8. 13:25
 2/34 anonim ***** válasza:
57%
Korlátozásokkal együtt 20 ezer halott, sztem ez durva. Egyik tábor tagja sem vagyok.
2021. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
46%

A világért nem akarom a világképedet rombolni, de -3000 halottal indítottuk a szeptembert, amire +12.000 lett a vége. Magyarán meghalt a ksh szerint is 15.000 ember mindenen felül.

Aztán gondolom az sem fogja összezavarni a te rendkívül egyszerű világképedet, hogy november közepén annyi + halottunk volt, hogy ennek a 40 százalékát merte csak bevallani az oreratív törzs. Aztán ez a különbség valahogy eltűnt.

Biztos vagyok benne, te nem érted ezeket az adatokat, ahogyan azon sem csóválod a fejedet, hogy a ksh idén februárban lényegesen kevesebb halottat vall be, mint úgy általában.

Ilyen a magyar szavazó. És ilyen a magyar választó. Ennyit értek, gyerekek. Hülyék voltatok, és csak bambán néztek magatok elé.

De hogy ragozzam még egy picit a dolgot, eddig alaphangon meghalt a járványban LEGALÁBB 40.000 ember. Mindezt úgy, hogy elkapta 2.000.000 ember. Okés, beoltanak még négymilliót. De kiszámolhatod, hogy a vége 60-90.000 halott lesz.

Ennyit a vírtustagadó senkiháziaknak.

2021. ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
29%
Na ugye, hogy nem szokás meghalni egy náthában.
2021. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
68%

"Hanem, hogy 2019-ben 129.603 fő halt meg, míg 2020-ban 137 vagy 140 ezer fő."

Szerencsére ez nem 20 ezer hanem 10 ezer plusz.

De ez 10 ezerrel TÖBB, mint amennyien meghaltak volna, ha nincsen a járvány. Azért CSAK 10 ezerrel lett több, mert ilyen erős korlátozások voltak ebben az évben.

A járvány nem attól brutális, hogy mennyien halnak meg ha sikerül jól védekezni ellene, hanem attól, hogy mennyi áldozata lehetett volna ha nem védekeznek ellene.

Az ebola legutóbbi járványának 2012-ben 77 fertőzöttje és 36 halálos áldozata volt. Nem attól brutális az ebola, hogy akkor csak 36 ember halt bele, hanem hogyha nem csinálnak azonnali karantént, teljes lezárást, határellenőrzést stb. akkor a fertőzés gyorsan elterjedhetett volna és a fertőzöttek fele bele is halt volna. Az ebola könnyen elszigetelhető mert gyorsan öl, a koronavírust azonban lábon, tünetek nélkül lehet széthordani a világban - emiatt jutott el mindenhová. Másképp brutális, mert nem a kevés fertőzöttnek hal meg a fele - hanem a nagyon sok fertőzöttnek egy kisebb százaléka. de ettől még ez brutális.

Az anyám hamarabb kellett eltemetnem a koronavírus miatt. lehet hogy 2-3 hónap múlva meghalt volna, de ne akard elmagyarázni hogy nem számít hogy anyák napján még felköszönthettem volna-e vagy sem.

A "majdnem ugyanannyi" az nem ugyanannyit jelent, ez tízezer olyan halálozás aminek még nem kellett volna megtörténnie, és százezer is lehetett volna ha nem vesszük komolyan a védekezést.

2021. ápr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

3-as engem nem érdekel az sufnituningos összesküvéselmélkedésed...senkit nem érdekel szerintem, legalább is engem nem, mesét én is kitudok találni,köszi. Közölt hivatalos adatokról beszélünk, 19 és 20-as évről, és nem kitalációkról meg mi lesz, meg mi lenne ha, bocsi 3-aska.


A tény, hogy "csak" 20 ezer plusz halott van 19-hez képest, a 150-250 halotthoz képest, amit a rettegő táborlakók vizionáltak, hogy mind meghalunk, meg utcák néptelenednek el..stb agymenések.


Veszélyes, ismétlem veszélyes, megint ismétlem veszélyes a vírus, deee rohadtul nem olyan szinten és mértékben, ahogy te vagy ti beállítjátok, a közölt számok alapján.

2021. ápr. 8. 13:40
 7/34 hypno ***** válasza:
30%

A Stadat szerint 2020-ban 139.549 ember halt meg. A 2019-es adat 129.603 volt, vagyis 10 ezerrel haltak meg többen, mint egy évvel korábban.

[link]


Azért az 10 ezer elég nagy különbség, ha azt nézed, hogy a előtte 20 éven keresztül mindíg 130 ezer körüli volt a halálozások száma járványok, természeti katasztrófák, más kataklizmák nélkül is. Ráadásul mindeközben félmillióval csökkent az ország lakosainak száma 20 év alatt.

[link]

2021. ápr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 hypno ***** válasza:
72%
10% körüli emelkedést azért nem bagatelizálnék el.
2021. ápr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
30%
10 ezer az pont 1 ezreléke (!!) a 10 milliós lakosságnak. Én még mindig nem értem, hogy miért volt szükséges ilyen mértékű lezárás.
2021. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 hypno ***** válasza:
30%

#10


Az közel 10 %-os emelkedés a halálozások számában. Az a 10 millió meg már csak 9.7

2021. ápr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!