Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest 1.OEVK ban élő...

Budapest 1.OEVK ban élő ellenzéki szavazók! Ti kire fogtok szavazni a már bejelentett 3 egyéni képviselő közül az előválasztáson?

Figyelt kérdés
Csak statisztikai jellegű a kérdés.

2021. ápr. 9. 16:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
14%

#10: Hát, igen: ahogy eddig is. :D

[link]

[link]

[link]

2021. ápr. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
11# es..ne legyél már ennyire szakszerűtlen.. A Fidesz sehol nem győzött sem 14ben, sem 18ban 50% felett Budapesten..sőt, a 40%ot is kevés Fideszes jelölt érte el ott..csak azért tudtak nyerni, mert relatív többséggel is lehet nyerni.. Az ellenzéki szavazatok pedig szétoszlottak sok jelölt között.. pl. jó példa Budapest 4., ahol Fidesz 41%, DK 37%, LMP 10%, Jobbik 6%, Momentum 3%.Pedig valójában 55% lett volna kb. egy közös ellenzéki jelölt ott. Ez volt a baj, most viszont 1 jelölt lesz mindenhol..így a Fidesz ki fog szorulni Budapestről..Nézd már meg az ott induló fideszes jelölteket!:D Most nem fog indulni sem Gulyás Gergő, sem Varga Mihály, sem Rogán (mint 14'ben)..elkezdték kivonni a nagy neveket onnan, mivel már le is mondtak Budapestről. Igen..Budapest, Szeged, Pécs..ilyen helyeken lehetetlen, hogy nyerjen a Fidesz..egyszerűen túl sok ezeken a helyeken a tanult, diplomás, művelt ember ezeken a helyeken...az feltűnt, hogy a primitív helyeken a legerősebb a Fidesz?Vásárosnamény, Nyírbátor, Berettyóújfalu, Mezőkövesd...ezeket tuti vinni fogja, mert ott nem túl sok az értelmiségi elme.
2021. ápr. 10. 02:46
 13/24 anonim ***** válasza:
21%

Te se legyél szakszerűtlen, mert az LMP-t (amely Gyurcsány ellen alakult meg) és a korábbi Jobbikot (amely erősebben szídta Gyurcsányt és a baloldalt, mint a Fideszt) aligha lehetett egy lapon emlegetni azzal az MSZP-vel, amely épp akkor köpte ki magából a DK-t, és mindketten egymás torkának estek az akkor még létező Együtt-el is. 2018-ig ilyen összefogósdi nem jöhetett volna rétre, mert az összes szereplő szívből rühellte egymást. Hogy most összejött, az annak köszönhető, hogy mindenkinek csipesz (vagy ugye a covid miatt most épp maszk) van az orrán és legalább a választásokig megpróbálják egymást elviselni és nem összeveszni. Ha kell, akár egy Bíró László-féle feketeöves antiszemitát is csatasorba állítanak, vállalva a természetesen rájuk zúduló kormánypárti kritikákat. (Na meg a vereséget.)


"...ilyen helyeken lehetetlen, hogy nyerjen a Fidesz..egyszerűen túl sok ezeken a helyeken a tanult, diplomás, művelt ember ezeken a helyeken...az feltűnt, hogy a primitív helyeken a legerősebb a Fidesz?"


Én azt látom, hogy a primitív az pont te vagy, aki 3 rövid sorban 4x képes megismételni ugyanazt a szót, mint akinél elakadt a lemez.

Ha megengeded, idehoznám neked az elmúlt 3 évtized összes polgármesterét (tudom: az önkormányzati-választás, nem parlamenti) a legtehetősebbek által lakott budai elitkerületekből:


Budapest, I. kerület, polgármesterek:

Ligeti Imre (MDF) 1990–1994

K.T. (történész) (A moderátor megkért, hogy a nevét ne írjam ki. Nem értem, miért, de megteszem.) (MDF) 1994–1998

Nagy Gábor Tamás (Fidesz) 1998–2019

V. Naszályi Márta (PM) 2019–


Budapest, II. kerület, polgármesterek:


Póta Gyula (SZDSZ) 1990–1998

Bencze B. György (Fidesz-MDF) 1998–2002

Horváth Csaba (MSZP-SZDSZ) 2002–2006

Láng Zsolt (Fidesz-KDNP) 2006–2019

Örsi Gergely (Momentum–DK–MSZP–PM–LMP) 2019–


Budapest III. kerület, polgármesterek:


Tarlós István (SZDSZ, Majd Fidesz által támogatott független) 1990–2006

Bús Balázs (Fidesz) 2006–2019

Kiss László (MSZP-DK) 2019–


Budapest XII. kerület, polgármesterek:


Sebes Gábor (SZDSZ) 1990–1994

Udvardy-Nagy István (MDF) 1994–1998

Mitnyan György (Fidesz) 1998–2006

Pokorni Zoltán (Fidesz) 2006–


Ezek lennének a primitív helyek? Legalább fővárosiként láss már tisztán.

Győrben miért Fideszes a polgármester? Székesfehrváron miért fideszes a polgármester? Budapest Belvárosában (V. kerület), ami téged is érint, miért fideszes a polgármester? Debrecenben miért fideszes a polgármester?

2021. ápr. 10. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy statisztikai jellegű a kérdés? Abból akarsz statisztikát készíteni, hogy a három pártnak a Gyakorin ebben a rovatban mekkora az aktivitása? Másra nem jó ugyanis.
2021. ápr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
56%
#13 Az LMP egyáltalán nem Gyurcsány ellen alakult meg, ezt nem tudom, hogy honnan veszed. Az LMP valamiért jött létre, és nem valami ellen. Ha valami ellen, akkor az ellen, hogy az addigi pártok nem nyújtottak választ egy rakás kérdésre, köztük a környezetvédelemre. Sok tagnak a Fidesz vagy az MSZP volt a "másodlagos pártja", ezért is volt sokszínű.
2021. ápr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
69%
22-ben pár kivétellel egész Budapestet viszi az ellenzék, már a fidesz is elengedte a fővárost ez egyértelműen látszik, hogy az összes fideszes "nagyágyú"bejelentette, hogy nem indul majd.
2021. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

13#as, kérlek, ne abba köss bele, hogy hajnali háromnegyed 3kor már nem úgy forog az agyam, mint napközben. Persze, siettem is, nem is figyeltem oda, meg nem is ellenőriztem le nyelvtanilag a mondatokat. Megesik.


Fhuu..hol is kezdjem.. az adatok, amiket adsz, azzal némileg pont azt támasztod alá, mint, amit én állítok.


-Budapest, II. kerület:

Láng Zsolt (Fidesz-KDNP) 2006–2019

Örsi Gergely (Momentum–DK–MSZP–PM–LMP) 2019–


-Budapest III. kerület:

Bús Balázs (Fidesz) 2006–2019

Kiss László (MSZP-DK) 2019–


-Budapest, I. kerület:

Nagy Gábor Tamás (Fidesz) 1998–2019

V. Naszályi Márta (PM) 2019–


(Ezekben a kerületekben simán sikerült nyernie az ellenzéknek közös együttműködéssel, ezt megelőző önkormányzati választáson ilyen nem volt, ezért voltak ezek a kerületek fideszesek.) Jogos a felvetésed, V.kerületben lakok, Fideszes a polgármester..de azt ne feledd, hogy 48% volt itt a részvétel, országgyűlésin meg 71% + az OEVK határai sem pont csak az V.kerület mentén húzódnak, hanem nagyobb területet foglal magába.


Szóval értelmetlen az önkormányzatit összehasonlítani az országgyűlésivel..miért? Egyrészt mások a határok,másrészt országgyűlésin sokkal (20-25%al) magasabb a részvétel átlagban. Harmadrészt, az induló jelölt személye is számít sokat (hogy mennyire népszerű, mennyire elutasított azon a környéken az adott induló stb.). Egyes kutatóintézetek alapul szokták venni az önkormányzatik eredményét is, becslés gyanánt. Viszont ők több évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkeznek, rengeteg statisztikus, társadalomkutató, szociológus vesz részt a kutatásokban..összevetik a nyers adatokat a részvétellel, az eddigi trendfordulókkal, népességváltozása a területnek, induló személyek ismertsége..stb. Amit én mondtam, hogy Budapest összes OEVKja simán vihető az ellenzék számára, az a Republikon kutatása! Őket idéztem kb. Nem én ültem le a gép elé és kontárkodtam össze valami messzemenő , elfogult következtetést. Ők nyilván jobban értenek hozzá, mint én. Meg mondom..amíg a Fidesz 2014-ről 2018ra erősödött 5%ot listán, addig Budapesten még pont, hogy csökkenni is tudott 1%ot, a migránskampány ellenében is. Szerinted most? A COVID után, lezárások után, az államadósság növekedése után mi lesz akkor ott? Csak logika.



Meg lehet magyarázni, hogy Győr miért fideszes..társadalomkutatás..hazánk nyugati kapuja, nagyváros..rengeteg támogatást, fejlesztést kapott. Mellesleg sokan mennek át Ausztriába dolgozni, és hozzák haza az osztrák fizetést. Jól élnek, az ilyen emberek nem akarnak változást. Viszont Győr így is 49%ot vitt országgyűlésin a Fidesznek, ez még mindig alacsonyabb, mint az országos átlag. A környező falvasabb OEVKban, mint Csorna, Mosonmagyaróvár esetében már 55% felett volt a Fidesz.


Debrecen alacsony részvétel szerinem, gyenge ellenzéki jelölt...de országgyűlésin , istán Debrecen 46%ot vitt a Fidesznek..Székesfehérvár 47% a is országátlag alatti...


Van egy alapvető társadalmi különbség a nagyváros és a környező területek között..Baranya 1.OEVK, Pécs..36% ot kapott a Fideszes jelölt, a vele közvetlenül szomszédos Baranya 3.OEVKban 58%ot kapott a Fideszes jelölt..miért nem fordítva történt? Médiabehatás..a nagyvárosiak többféle médiából táplálkoznak, jobb az információáramlás..vidéken a többség a közszolgálati TV csatornákból informálódik többnyire csak, M1, Duna, TV2 gyakoriak.

2021. ápr. 10. 16:03
 18/24 anonim ***** válasza:
57%
#11 Kedvencem a 2- képen: "Fidesz-DKNP":)
2021. ápr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 hypno ***** válasza:
100%

Én mondjuk outsider vagyok, de a három közül csak Csárdiról tudom hogy kicsoda.

A másik kettőről soha nem is hallottam.

2021. ápr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
16%
Ti betegek vagytok, ha ezekre az idiótákra szavaztok.
2021. ápr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!