Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt mondták, mindenkit beoltan...

Azt mondták, mindenkit beoltanak, aki regisztrált, hozzám miért nem szólnak?

Figyelt kérdés
62 éves vagyok, de még senki nem hívott. Környezetemben már a harmincasokat is beoltották, én miért vagyok mostoha? Ismerősöm krónikus beteg, kezelőorvosa szerint Pfizert kell(lene) kapnia. Felajánlották neki az egyik keleti vakcinát, amit fentiek miatt nem fogadott el, mire közölték vele, akkor a sor végére kerül. Mi van most?

2021. ápr. 10. 22:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Lecsekkoltad, hogy nyilvántartásban vagy-e?


Itt megteheted, és kiírja hogy regisztrálva vagy-e...

[link]


Amúgy a háziorvosod hívd fel, valószínüleg ő fogja adni, ha elfogadod a kínait v Astrat...


Az ismerőseimnek kb mind a háziorvos adta..

2021. ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

65 év felettiek a kiemelt csoport, te a rendszer szempontjából ugyanannyira élvezel priorítást, mint egy 18 éves.


Ha szeretnél oltást kapni, akkor javaslom, hogy menj el egy olyan oltóközponthoz, ami nem túlzsúfolt és mond meg, hogy oltsanak be. Ismerősömet így oltották be. Ha Pfizert akarsz, keress olyan oltóközpontot, ahol azzal oltanak.


Sajnos ügyeskedéssel többre lehet menni, mint becsületes várakozással :\.

2021. ápr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nálunk az oltópontokon csak a behívottakat fogadják. Mindegy, valamiben meg kell halni. Annyira azért nem félek, éltem én már eleget. Igen, megnéztem, a regisztrációm rendben, a rendszer szerint.
2021. ápr. 10. 22:49
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg ilyenkor érdemes lehet felhívni a háziorvost. Nagyon sokan vannak akik regisztrálnak és lehet a sietségben átsiklottak valahogy. Egyébként tényleg érdekes, mert 24 vagyok regisztráltam régebben és már írtak. De lehet ez a várostól függ.
2021. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%

Én is úgy tudom, hogy már a háziorvosoknál van az oltásra jelentkezettek listája, és ez logikus is, hiszen ők tudják a legjobban, hogy melyik betegük mennyire veszélyeztetett, így előbbre vehetik, akit gondolnak.

Lehet, hogy a "környezetedben" azok a harmincasok mind pedagógusok, vagy más miatt kerültek már sorra. Vagy nem is a te háziorvosodhoz tartoznak, és az ő körzetükben már elfogytak az oltást vállaló idősebbek.

De az is lehet, hogy valamelyik adminisztrátor vagy a háziorvosod elkevert valamit, ők is csak emberek, hívd fel őket.

Nekem például az egyik oltópont címéhez a háziorvos a másiknak az irányítószámát írta be véletlenül (másik kerületben). Emiatt mailben egyeztettünk, utána elmentem az oltásra, természetesen mégsem szerepeltem az ottani névsorban. Ettől függetlenül megkaptam én is az oltást. (58F)

2021. ápr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvosod keresd meg,valahol valami admin hiba lehet.

Mondjuk én 40éves vagyok,bár tünetmentes,de krónikus beteg,még én sem kaptam,de folyamatban az egyeztetés.

2021. ápr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó tanácsokat adtatok, de amúgy is nagyon gondolkodtam, oltassam-e be magam. Eddig a csapból is az folyt, hogy oltassunk, meg oltási terv van, meg előre veszik a krónikus betegeket (nekem az is van), aztán hirtelen intézzék a körzeti orvosok. Nem régen vagyok nála, alig ismer. Bár azt tudja, hogy mi a betegségem, mert ő írja ki a gyógyszereimet. Mégsem küldött el oltásra. Ezek után már inkább nem is oltatok. Csak jó lenne, ha utána nem háborognánek, miért nem oltatok.
2021. ápr. 10. 23:10
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatból mondom hívd fel háziorvosod.


Én is így tettem, hétfőn megyek oltásra.

20 éves vagyok.

2021. ápr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

Tehát fogalmad sincs róla, hogy mi van, de bevágod a durcit, és csakazértse oltatsz.

Okos...

Legalább hívd fel a dokit, és mondd meg neki, hogy b....a meg a fűnyíróját.

Akarom mondani, az oltását.

2021. ápr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Sajnos, az én háziorvosomat nem lehet felhívni (mióta ez a pandémia tart, nekem még nem sikerült). A gyógyszereket fel kell írni egy papírra, ha elfogy, és a postaládájába dobni. Aztán felteszi a felhőbe. Ennyi a kapcsolatunk.
2021. ápr. 10. 23:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!