Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek komolyan azt gondolták...

Egyesek komolyan azt gondolták, hogy a hiteltörlesztési moratórium azt jelenti, hogy 1 teljes évig senkinek semmit nem kell fizetnie, majd utána ugyanonnan folytatja, ahol a moratórium életbelépett? Szerintük a bank jótékonyság?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 12. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak akik azt gondolják,hogy a szociális háló része.

Sokan tudták volna fizetni a részleteket,de mivel ezt külön jelezni kellet volna a bankok felé,gondolták ők, hogy kihasználják ezt a lehetőséget.

Beteszed a lábad egy bankba,még a levegő sincs ingyen.

Sajnos vannak olyanok is akik valóban rá vannak szorulva az ilyen jellegű halasztásra,de sajnos ennek is ára van.

2021. ápr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Inkább azzal van probléma, sem az MNB, sem a bankok nem adtak tájékoztatást, ez mivel is jár. A pénzintézeteket megértem, számukra jó helyzet. Tolódik a visszafizetés, kamatok megvannak, nem kell új ügyfeleket keresni arra tőkére ami tolódik, nincs visszafizetve még. Viszont kormányunknak, MNB-nek illett volna korrekt tájékoztatást adni, legalább annyit, járj utána, neked ez mit is fog jelenteni. Mert az emberek nagy többsége nem pénzügyi szakember. Az alapokat sem ismeri. Mivel nekem sincs kedvem, időm mindig mindennek tüzetesen utána járni, jó 15 éve minden pénzintézettel megszüntettem a kapcsolatom.
2021. ápr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"az emberek nagy többsége nem pénzügyi szakember. Az alapokat sem ismeri."


Úgy gondolom, hogy amellett, hogy alapvető logikai készségekhez tartozik a gondolkodás, joggal elvárható, hogy a hiteltörlesztés felfüggesztése nem egyelő azzal, hogy a kamatozás és a törlesztőrészlet megmarad ugyanúgy, ugyanannyinak.

2021. ápr. 12. 09:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahoz nem kell pénzügyi szakembernek lenni,hogy valaki tájékozódjon a saját lehetőségeiről.

Felnőtt embereknek miért kéne a kezüket fogni.

2021. ápr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
42%

Én ezt gondoltam.

Mondjuk nincs hitelem, úgyhogy sosem olvastam el, mit takar pontosan ez az intézkedés, de így lett volna fair. A bankok kárát meg vállalja át az állam.

2021. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki olvasott híreket, már akkor is tudhatta, hogy így van.
2021. ápr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Persze természetesen,mivel a bankok minden évben jó nagy profittal zárnak.az nem úgy működik hogy kizárólag a lakosság viselje a terheket,rájuk legyen ráterhelve minden, hiszen már alapból agyon vannak adóztatva ebben a balkáni országban.szóval csányi elvtárs otp-je vagy az osztrák, német bankok fizessenek csak,szálljanak be a költségekbe vagy pedig húzzanak innen.

A lakosság kérdező nem jótékonysági intézmény,nem fejőstehenek vagyunk.komolyan azt hitted hogy lenyelünk bármit?

2021. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Budapest Bank azzal sz*rakodik, hogy jó, tőketartozást visszafizethetsz moratórium alatt, de a kártyadíjat és minden kamatot elteszem neked 6 hónapig, aztán majd 1-2 hónap alatt egyszerre fizesd be az egészet. És a rendeletre hivatkoznak, mikor azt akarom, hogy úgy fizethessek mindent, ahogy eddig is.
2021. ápr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8) az ilyen bankok vezetőit kell felelősségre vonni, plusz a kormánypártot amelyik elnézi mindezt: [link]
2021. ápr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!