Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kínai hitelből, kínai alapanya...

Kínai hitelből, kínai alapanyagokból, kínai céggel építenének egyetemet Budapesten kínai hallgatóknak. Egyetértesz ezzel?

Figyelt kérdés
Ráadásul a legújabb hírek szerint a már kész tervvel és koncepcióval rendelkező diákvárosba suvasztanák be, ami függetlenül attól, hogy kisebb, vagy nagyobb mértékben történne, egyeneságon azt jelentené, hogy magyar hallgatóktól és emberektől vennék el és adnák át ugyanazokat a lakhatási és épülethasználati lehetőségeket. Rendben van ez így? Multikulti az egy dolog, de a sajátjaink kárára csinálják.

2021. ápr. 14. 22:32
A kérdező szavazást indított:
Tök jó a Fundan egyetem ötlete.
Nem támogatom, a magyarokat kéne előbbre helyezni.
51 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

A fideszes szavazókat ez miért nem zavarja vajon? Hiszen ők szokták mondani, hogy kiviszik a hasznot. Komolyan érdekelne, hogy ezt miért tartják elfogadhatónak, hogy egy itteni egyetemet nem magyar, hanem kínai céggel építtetnek meg.


Ha jár itt fideszes, akkor írja meg, hogy ez neki most miért elfogadható, ha máskor nem.

2021. ápr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
21%

a momentum megpuccsolta a debreceni kollégiumépítést

marha hiteltelen ahogy földhözveri magát a baloldal

2021. ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A Cenz Ura ***** válasza:
78%

Ha Óbán csinyálja akkó jó, ha Csucsány akkó rosz


(egy fideszes)

2021. ápr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Molyember ***** válasza:
90%
Kettes, ne haragudj, de ez az a csúszómászó, gusztustalan viselkedés, ami miatt annyian lenézik a fideszeseket. Ki a franc kérdezte a véleményedet a Momentumról? Arra válaszolj, hogy mióta "nemzeti" dolog külföldi hitelből külföldi céggel építeni valamit a külfödieknek? Mert nekem ez rohadtul hazaárulás-szagú. Neked nem? Ez nemzeti, ez az ország érdekeit, a magyar családokat szolgálja? Még nemzetbiztonsági kockázatot is jelent, ráadásul nem olyan kamu kockázatot, mint a migráncsveszély, hanem igazit, mert büdös, redvás, kommunista Kína embereinek építünk valamit. Ajándékba, bmeg. És akkor jössz a Momentummal? Jössz azzal, hogy a baloldal hiteltelen? Már a látszatra sem adtok...
2021. ápr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
3%

súlyos alapvető közgazdaságtani és diplomáciai hiányosságokat nem áll lehetőségemben pótolni


elégedj meg annyival, hogy a baloldal hazudik, és mosd az agyad RTL híradón

2021. ápr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező, az állításod alapból nem igaz. Magyar ÉS egyéb hallgatók oktatása lesz ezen az egyetemen, nem csak kínaiaknak készül.

"várhatóan gazdasági, nemzetközi kapcsolatok, orvosi, műszaki tudományok területeken tanulhatnak majd a jelentkezők. A Fudan Egyetem hozza a saját oktatási know how-ját, amellyel elérte a világranglista 34. legjobb helyét, öt-hatezres lesz a hallgatói létszám, 500 fős az oktatói gárda ... kezdetben csak mesterképzés lesz a campuson, tehát a magyar hallgatóknak az érettségi után, az alapképzés alatt lesz még idejük megismerkedni az itteni lehetőségekkel. A tervek szerint – és ebben a kínaiak is partnerek – a Fudan Egyetem professzorai „beoktatnak” majd más hazai egyetemekre, az alapképzésekre is, így a magyar hallgatók már a saját egyetemükön tapasztalatokat szerezhetnek a Fudan Egyetemről. Ha úgy gondolják, hogy érdemes angol nyelven a legjobb professzoroktól tanulni, rendelkezésükre áll a saját egyetemük és a Fudan Egyetem együttműködésével létrejött Double Degree kettős diplomát adó programok is."

" a Fudan Egyetemmel együttműködve további kitörési pontokat is keresnek, új innovatív képzéseket terveznek, például a fintech és a mesterséges intelligencia területén.


Emellett arra is számítanak, hogy a Fudan jelenléte kínai és más nemzetiségű nagyvállalatokat is idecsábít, és az egyetemmel közösen itt alakítják ki kutatási-fejlesztési központjaikat, ezáltal Közép-Európa egyik új tudáscentruma jön létre Magyarországon. A már itt lévő kínai cégekkel egyeztettek is erről, mint például a China Construction Bankkal, mely örömmel hozna létre egy fintech-labort a Fudannal. A BYD elektromosbusz-gyár és a Huawei is nyitott lehet arra, hogy a BME-vel és a Fudannal együtt újabb kutatást-fejlesztésbe fogjon "

[link]

2021. ápr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%
Vajon az 1-est miért pontozták le? Hiszen csak egy kérdés volt a fideszesek felé. Lepontozás helyett inkább válaszolni kellene.
2021. ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy szeretitek ezeket az ígérgetéseket, de a probléma alapvetését messziről elkerültétek. Járulékos bónuszokkal bemesélni, hogy ez egy alapvetően jó üzlet, ez csak a hazaárulás mosdatása és ezer példát feltudnék hozni, amikor ezelőtt ennek az ellenkezőjét képviseltétek.
2021. ápr. 14. 23:12
 9/29 anonim ***** válasza:
91%
8: nem az volt a kérdés, hogy milyen egyetem, hanem hogy most miért elfogadható, hogy kínai cég építi, ami kiviszi a hasznot, ahelyet, hogy magyar cég építené
2021. ápr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
14%
Német cégnek kellene az ellenzék szerint.
2021. ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!