Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai fiatalokban miért nincs...

A mai fiatalokban miért nincs semmi nemzeti érzelem és elköteleződés?

Figyelt kérdés
A mai fiatalok általában valamelyik balliberális párttal szimpatizálnak (Momentum, DK), mindenkivel összefekszenek, isznak, buliznak, imádják a migránsokat, mindenkivel nagyon toleránsak, de a saját nemzetüket utálják, az nem fontos nekik és cikinek tartják a hazafiságot. Mi ennek az oka? Hogyan lehetne visszafordítani ezt az állapotot?

2021. ápr. 19. 16:32
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
71%

Az, hogy felnőtt egy generáció, ami a nemzeti oldalt a Fidesszel azonosítja (pedig elég távol állnak ettől a kínai kommunista egyetemükkel...). Márpedig a mai fiatalok többsége nem szereti a Fideszt.


Ehhez hozzájárul, hogy sajnos a mainstream média a balliberális ideológiát nyomja orrba szájba.

2021. ápr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
56%
Azért a Mi hazánk is rendelkezik jópár fiatalal.
2021. ápr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
89%
Azért nemzet is kéne, hogy legyen nemzeti érzés. Jelen pillanatban van egy darab föld, tele a egymásra acsarkodó emberrel.
2021. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
82%
Azért mert az aktuális fiatalság mindig a hatalom ellen lázad, jelenleg a Fidesz van 10 éve hatalmon így értelemszerűen ők a célpontjai a lázadásnak és a fiatalok többsége baloldali. Amikor én voltam gimis akkor a szocik voltak elég sokat, én nem is ismertem baloldali fiatalt, kb mindenki jobbos meg szélsőjobbos volt, mert akkoriban ez volt a lázadás. Ha majd Orbán menni fog és lesz 4-8 év balos kormány akkor megint fordulni fog a fiatalok orientációja.
2021. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
76%

Tetszik, nem tetszik, de a fiatalok már tágabb körökben gondolkoznak, EU-n belül utazgatnak, EU-s polgárnak érzik sokan magukat.


A felfokozott nemzeti érzés inkább akkor volt jellemző, amikor lezárt határok voltak, amiket meg kellett védeni a szomszédos országok támadásaitól.


A világ Európában afelé halad, hogy a határok elveszítik a jelentőségüket, az országok inkább csak régiók Európán belül, és egy fiatal, aki ebben nőtt fel, kevésbé érzi magát egy konkrét helyhez tartozónak.

2021. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
60%

Először is sokat segítene, ha nem látnák azt, hogy a "nemzeti-konzervatív" kormány olyan, amilyen.

Még a Mi Hazánkkal is több fiatal szimpatizál, mint a Fidesszel, na vajon miért?

2021. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
61%
6: igen, a dölyfös, pökhendi, foghegyről beszélő, autoriter kormányzás általában nem szokott bejönni a fiataloknak
2021. ápr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
56%

Miért mikor volt nemzeti érzelem akárkiben?

A nemeseknek eleve saját családi identitása volt, az 1800-as években amikor kialakult a modern nemzetfogalom, ha megkérdezted volna a´az 1800-as évek végén Marikát és a Pistikét kint a földön, hogy honnan származnak amagyarok, vagy mondja el végig a Himnuszt, vagy, hogy mi volt a nyelvújítás, vagy tatárjárás, akkor halvány fogalma se lett volna, hogy miröl beszélsz.

2021. ápr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
61%

Öreg szél, csak ennyi.

Neked épp ez a bajod a fiatalokkal, mások szerint nihil, telefon, satnya, stb.


Az én gyerekeim (jó sok van) egy se ilyen.


Én meg nem verem a mellemet, hogy mekkora magyar vagyok, de ők nem ekkorák. Nem baj, de tisztességes komoly emberek lesznek és a hazájukkalsem.lesz semmi bajuk. Legyenek csak minél kritikusabbak, az a legnagyobb segítség.

2021. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
42%
8: ez is érdekes kérdés, hogy amikor a korábbi emberek nemzeti érzéséről beszélünk, akkor általábban a nemesség vagy az értelmiség (írók, stb.) érzéseiről tudunk, de nem az egyszerű emberekéről, mert annak jóval kevesebb nyoma maradt ránk
2021. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!