Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A te szüleid, nagyszüleid...

Molnarmarcell21 kérdése:

A te szüleid, nagyszüleid vagy dédszüleid szerepet vállaltak a Horthy-, Szálasi- vagy kommunista rendszerben?

Figyelt kérdés

[link]


"könnyű úgy tekinteni a nácikra, mint valamiféle űrlényekre, akik rossz útra vitték a németeket, aztán eltűntek, mintha visszarepültek volna a bolygójukra, pedig nyilván nem ez történt"


Az én déd- és nagyszüleim egyszerű, vidéki parasztok, nem voltak katonák a második világháborúban, szüleim sem voltak párttagok, senkinek sem volt tudtommal vezető beosztása.


Te szembe tudsz nézni azzal, hogy a nácik és komcsik is magyarok voltak? Hogyan fogadnád, ha közeli rokonodról derülne ki, hogy nem csupán alattvalója, hanem aktív alakítója volt ezeknek a rendszereknek?



2021. ápr. 22. 04:33
A kérdező szavazást indított:
Nem volt tudtommal közvetlen rokonomnak szerepe ezekben a rendszerekben
Igen, volt szerepük és elítélem őket érte
Igen, volt szerepük, de nem ítélem el őket érte
34 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapám,felesküdött Szálasi-kormányra, csendőr volt .

Nincs evvel semmi bajom .

2021. ápr. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom.
2021. ápr. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
75%

Tudtommal senki nem volt de ha lett volna se változtatna azon hogy én milyen ember vagyok, ennél fogva miért kéne felhoznom bárkinek?

A kollektív bűnösség elvét vehemensen elvetem, amint látod a németek helyeslik még magukkal szemben is és számomra ez a publikus szenvelgés pár lájkért rendkívül visszatetsző.

2021. ápr. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
71%
Nem, de ha mégis kiderülne valakiről, hogy szerepe volt a Horthy-, vagy a Szálasi-rendszerben, büszke lennék rá.
2021. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Dédapám parlamenti képviselő volt Horthy alatt, majd el kellett menekülnie amerikába, ahogy sokan másoknak is....
2021. ápr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

"A kollektív bűnösség elvét vehemensen elvetem, amint látod a németek helyeslik még magukkal szemben is és számomra ez a publikus szenvelgés pár lájkért rendkívül visszatetsző."


Nem jól látod, ez épp az ellenkezőjéről szól, hogy nem vagyunk kollektíven sem bűnösök, sem ártatlanok. Magyarok voltak azok is, akik zsidókat öltek és azok is, akik zsidókat mentettek meg. Magyar volt Szálasi és Rákosi, Koppány és István, Gyurcsány és Orbán, te és én.

2021. ápr. 22. 08:46
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Dédapám magas rangú katonai vezető volt a második világháborúban a 2. magyar hadseregben. Még a Don-kanyar tragikus eseményei előtt visszahívták (állítólag sok mindenben nem értett egyet a vezérkar többi tagjával), 1943-ban pedig nyugdíjba vonult. A kommunisták kitelepítették.
2021. ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
48%

"ez épp az ellenkezőjéről szól, hogy nem vagyunk kollektíven sem bűnösök, sem ártatlanok. Magyarok voltak azok is, akik zsidókat öltek és azok is, akik zsidókat mentettek meg"

Akkor ezeknek a németeknek mit számít hogy melyik rokon mit tett ha úgyse lehet visszacsinálni? Valami össznépi neurózisból vagy PTSD-ből kifolyólag vezekelni akarnak valamiért amihez személy szerint nem volt közük mert nem is éltek akkor! Ez éppúgy nem normális mint a náci világkép!

2021. ápr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
50%
Nagyapám Hitler bajuszt viselt és Hitler volt a példaképe. Ezzel én is így vagyok, csak nem hordok bajuszt.
2021. ápr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Két dédapám is jogász volt a két világháború közötti Magyarországon, Horthy alatt, ha így jobban tetszik. Az államigazgatásban dolgoztak, osztályvezetők voltak. Alapvetően büszke vagyok rájuk, hogy ezt a "rendszert" szolgálták, pláne, hogy akkor még nem az volt, hogy bárkinek egyetemi végzettsége lett volna. Egyikükre különösen büszke vagyok, mert 1948-ban nem volt hajlandó aláírni az iskolák államosításának támogatását és ezért kirúgták. Nem akarta a nevét adni akármihez, hű volt az elveihez. Valamikor a világháború alatt meg az egyik unokaöccse nyilas ruhában, karszalaggal ment át hozzájuk, ezt meg egy pofonnal "díjazta" és kizavarta, pedig ez még a jócskán a szálasi-hatalomátvétel előtt volt. Hamar megérezte ezeknek a szélsőséges ideológiának a veszélyét.

A szocializmus alatt egyik nagyapám rendőr volt, de rendőrkutya-kiképzéssel foglalkozott. Nyilván párttag is volt, annak kellett lennie. Nem ismertem, de mindenki azt mondja, hogy nem érdekelte a politika, a kutyák volt a mindene, szóval nem szégyenkezem emiatt. Fontos árnyalni, hogy ki miért volt tagja egy adott rendszernek. Egyedi esetek vannak.

Németország is ugyanez a problematika. Mindenki nagyapja-dédapja Hitlerjugend volt, ezt kb. garantálni lehet. De ez nem jelenti azt automatikusan, hogy mindenki sorban állt, hogy hadd ő toloncolja a vonatra a zsidókat.

2021. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!