Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az igazság erről a kínai...

Mi az igazság erről a kínai egyetemről amit ide akarnak építeni?

Figyelt kérdés

Most akkor mi pénzünkből épül majd egy kommunista egyetem?

A kínaiak építik az ő pénzükből, mi adjuk a helyet?

Mi a hasznunk ebből, kinek jó ez?

O.V. legondolatlan szeszéje ez megint?

Hol lehetne megtudni az igazságot róla?


2021. ápr. 23. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Keresd meg Pálinkás írását, abban leírja, hogy mi az igazság.
2021. ápr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság teljes pontossággal soha nem tudható meg. Egy bizonyos, Kínának jelentős érdeke fűződik ahhoz, hogy ne csak a bóvli tömegcikkek által vesse meg a lábát Európában.
2021. ápr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Most akkor mi pénzünkből épül majd egy kommunista egyetem?"

Nem, az egyetem 500 milliárd forintnyi kínai hitelből fog megépülni, amit a mi adónkból fognak visszafizetni.


"A kínaiak építik az ő pénzükből, mi adjuk a helyet?"

Mi adjuk a helyet, és szép lassan a pénzt is.


"Mi a hasznunk ebből, kinek jó ez?"

Nekünk magyaroknak semmi, hisz hitelből építünk egy egyetemet kínaiak számára, Kína viszont ezzel utat nyert Európába (nem látják szívesen őket az ottani diktatúra, és a viselkedésük miatt).


"O.V. legondolatlan szeszéje ez megint?"

Gondolom meggondolatlan akar lenni amit írtál. A válasz pedig igen, ugyanis nagyon nem gondolta át, hogy ez mit is jelent, és hogy ez mivel is jár.


"Hol lehetne megtudni az igazságot róla?"

Olvass híreket kormányközeli és ellenzéki forrásból is, majd ezeket "átlagold". Amit később nem javítanak, de sokan lehoznak, az minden bizonnyal igaz. Ezen felül biztosan elérhetőek erről dokumentumok, de én most lusta vagyok kikeresni őket.

2021. ápr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szeszélye
2021. ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 molnarmarcell21 ***** válasza:
73%

Kínai hitelből épül az egyetem, ami azért jó, mert megdobja a GDP-t, cserébe majd vissza kell fizetnünk valamikor, de a Fidesz addigra már nem lesz hatalmon, amikor a sok hosszútávú hitel lejár.


Nem meggondolatlan egyáltalán, idejön egy elég jó egyetem, sok külföldi diákot fog vonzani és magas hozzáadott értéke lesz pl. a mesterséges intelligencia kutatásainak.


A hátránya az lehet, hogy elfojtja a magyar felsőoktatást, valamint elég necces a világ egyik legsötétebb diktatúrájának nyíltan alárendelt és azt támogató szellemi műhelyet idehozni.

2021. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!