Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor nyithatnak meg a szolgál...

Mikor nyithatnak meg a szolgáltatások, amik igazolványhoz lettek kötve, mindenki számára?

Figyelt kérdés

Én nem oltatom magam be továbbra se, szóval a kérdésre válaszoljatok, ha tudtok. Mikorra várható mindenki számára a nyitás? Eddig se jártam ilyen helyerekre, max. étterembe, de rendelni továbbra is tudok.


Nem fél a kormány, hogy tényleg becsődölnek ezek a helyek így? Pl. színházat meg mozit nem lehet házhoz rendelni, neki ez a bevételkiesést nem fogja most pótolni.



2021. ápr. 25. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Soha, sőt egyre több minden lesz a zsarolási igazolványhoz kötve.
2021. ápr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Ha lesz is ilyen, akkor évek
2021. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem soha.Lehet,hogy ugyanúgy lesz mint a maszkkal,hogy ez lesz az alap.Vagyis ma már nem látsz sehol olyat a boltban,hogy valaki anélkül menne be.Vagyis az is egy folyamat volt,egy beleszoktatás ami mára teljesen természetes lett.A következő lépés ez a kártya,most ehhez szoktatnak mindenkit.Aztán az emberek ezt is elfogadják szépen,azonban ehhez is kell idő,szoktatás.Majd ugyanúgy természetessé válik,hogy ha belépsz valahová akkor mutatod a kártyád.Szóval ilyesmi lesz úgy gondolom.Mármint azoknak akik ebben részt vesznek.
2021. ápr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Ha eddig nem mentek csődbe, akkor ezután még annyira sem fognak. A 0 bevételnél a félházas látogatottság is jobb.

Ha szerencsétek van, akkor 80-85% átoltottságnàl mâr a helyek nagy részére ti is bemehettek

2021. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

4 álmodik a nyomor. Egy német ismerősöm osztotta, lefordítom:”

-Mindenki otthon ül és emelkednek a számok:

-Mindenki maszkot hord de emelkednek a számok.

-Egyre többet oltanak, de emelkednek a számok.


A vége az lesz, hogy mindenki otthon ül maszkban oltottan, de a számok emelkednek.”


Egyébként még hányszor kajáljátok be a mézesmadzagot a lazításokkal?

Nem tűnt fel, hogy mindig csak 2 hetekről beszélünk mindig 54 hete?

Néha kell egy kis látszatlazítás, de szépen hullámozva lengünk lefelé. Csak a hülye nem látja. Mindig jön egy új rettenetes mutáns, ami már lassan kétszer öl meg, meg nem csak a két tüdőt teszi tönkre, hanem mindjárt négyet. :)


Ha több ezer mutáns van, egyébként is ki fog alakulni olyan ami ellen nem igazán véd az oltás. Innentől megint jöhetnek a bezárások.

Emlegetnek félévente 2 oltást. Fogják vajon tudni ilyen gyorsan módosítani az oltóanyagot biztonsággal?

2021. ápr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%

Nem véletlen óvatosan fogalmaznak, hogy "megfelelő átoltottsági szint" esetén várható ez meg az. Én pl egy kb 80%-os átoltottságot tartanék reálisnak. De ugye ha meg kimondják hogy 80%-nál nyitnak, de 79-nél több az istennek se megy el oltani, akkor patthelyzet.

Szóval szerintem kivárnak hogy lássák, mennyien mennek oltatni végül, és majd döntenek hogy az elég lesz-e vagy sem.


Amúgy ez pont hogy segít a becsődölés ellen, hisz az eleve nem opció hogy most mindenki számára nyissanak. Szóval vagy senkit nem engednek még, vagy legalább akik jó eséllyel védettek lehetnek. Még ha ez adott pillanatban csak a lakosság 40%-a is, az még mindig több bevétel, mint a 0%.

2021. ápr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Lehet lepontozni, attól még így lesz.

Majd térjünk vissza rá.

2021. ápr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%

"Emlegetnek félévente 2 oltást. Fogják vajon tudni ilyen gyorsan módosítani az oltóanyagot biztonsággal?"


Évente, és egyet emlegetnek. Az influenza elleni oltást is tudják évről-évre módosítani. Ha az alap technológia megvan, akkor már könnyebb igazítani, hiszen nem kell minden évben a nulláról kezdeni.


"Mindig jön egy új rettenetes mutáns"


Igen, ez színtiszta biológia. Reprodukciókor gyakran "tévednek" a sejtek, ebből lesz egy új változat. Gyakrolatilag az ember is így "lett". Szóval amikor a vírus másolja magát (aka. szaporodik), akkor változhat. És ha az új változat életképesebb, vagy könnyebben másolja magát (aka virulensebb), akkor jobban fog fertőzni. Minél több a másolatok száma, annál nagyobb az ESÉLYE, hogy új változat (mutáns) lesz. Ha csökkented a fertőződések számát (az emberek rövidebb ideig fertőznek és/vagy kevésbé adják tovább a vírust), akkor a mutációk száma is nagy valószínűséggel csökken. Ez (is) lényege lenne annak, hogy minél többen legyenek "immunisak", ami mint tudjuk nem azt jelenti, hogy nem kapod el a vírust, hanem ha el is kapod, akkor sokkal rövidebb ideig, sokkal kevésbé leszel fertőző, és nem mellesleg sokkal kisebb lesz az esélyed arra, hogy súlyos legyen a fertőzés lefolyása.


"Egy német ismerősöm osztotta, lefordítom:”

-Mindenki otthon ül és emelkednek a számok:

-Mindenki maszkot hord de emelkednek a számok."


Hol ül mindenki otthon, és hol hord mindenki maszkot? Mert ez sem Magyarországon, sem Németországban nem volt jellemző...

2021. ápr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

“ Hol ül mindenki otthon, és hol hord mindenki maszkot?”


Én csak lefordítottam. Azért amikor kirobbant, 1 éve nálunk ijesztő volt. Üresek voltak az utcák, teli a boltok, mindenki zsákmányolta a lisztet cukrot meg budipapírt. Egyébkét húsvétig folyamatosan lebegtették a kijárási tilalmat. Most valamennyire stabilnak tűnik hogy 10-től, de éjfélig lehet sétálni menni.

2021. ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk az otthon ül maszkban az költői túlzás, de bevezették parkolókban, sétálóutcán, és be is tartják.

De ahogy hallottam, magyaroknál mindenhol kötelező.

2021. ápr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!