Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Mit szóltok a...

Fideszesek! Mit szóltok a Kínai egyetemhez az országban?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 28. 17:56
A kérdező szavazást indított:
Örülök neki, VIktor király csak jódolgokat csinál!
Elítélem.
Igaz hogy kínai, de legalább fejlődünk.
Gyurcsánysorosmigráncsceu
24 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%
Nem izgat. Egyetem egyetem. Fejlődést hoz.
2021. ápr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%
Hidegen hagy. Téged mennyiben érint? De komolyan.
2021. ápr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%

Ellenzéki vagyok (Mi Hazánkos), de az egyetem ötletét csak támogatni tudom. Az hogy ide jön egy kínai egyetem nem úgy kell érteni hogy visszajön a Kádár korszaki kommunizmus...

Amúgy meg a 90-es évek óta jelen vannak a kínaiak Magyarországon és abszolút tisztelettudóak, teljesen asszimilálódtak, nem zavarnak senkit. Nem értem, ha a bal oldal ennyire hirdeti az elfogadást, akkor miért nem jó nekik a kínai egyetem, de a CEU-t tárt karokkal fogadnák ez már politika alapú rasszizmus?

2021. ápr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Azért van baj ezzel, mert eladósodunk Kínának ti igenokosok. :D Belsős embertől tudom, aki ezen dolgozik. Szerinte így viszik még nagyobb csődbe az országot.
2021. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mi hazánk mióta ellenzéki?
2021. ápr. 28. 18:20
 6/18 anonim ***** válasza:
19%
5) A Mi Hazánk mindig is ellenzéki. Ha egy ellenzéki párt beismeri, hogy vannak olyan dolgok is, amita kormánypárt jól csinál és nem lép szöevtséges a liebrális cionaista globális pártokkal, míg nem automatiksuan kormánypárti.
2021. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%
Az Eu már sehol sincs, Kína fele kell húzni!
2021. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%

Naivitás azt hinni, hogy mi, magyarok nem nyögjük az elmúlt évtizedek "eladósodásait". De bizony, nyögjük mi azokat, csak amiről nem tudunk, nem fáj nekünk. Most elvileg ezzel lesz még egy ilyen. Ki fogja ezt megakadályozni? Senki. Az egyetem itt fog maradni, és tovább nő a generációkon átívelő adósság.

Amúgy meg elvileg jó minőségű egyetemről van szó, nincs rossz helyen a ranglistán.

2021. ápr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Keleti filózófiákat fognak ott tanítani legalább vagy csak a komcsi agymosás fog menni nonstop?? Mert amúgy nagy Buddha fan vagyok azért érdekelne.
2021. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

#4 Gondolom mindjárt jön hogy Montenegró így meg úgy, igen de összesem lehet hasonlítani a két ország GDP-jét (illetve ha nagyon akarod: Magyarország éves GDP-je 163,5 milliárd USD volt (2019), míg Montenegróé 5,5 milliárd USD, mi 29x nagyobb GDP-vel rendelkezünk).

Konkrétan 320 milliárd Forintnak megfelelő adóssága van Montenegrónak az autópálya miatt, de 21 milliárd Forintnak megfelelő törlesztést kérnek a kínaiak tőlük júliusig (2%-os kamattal).


Arról senki nem beszél hogy Magyarország importáramra 1.500 millárd Forintot költ évente, mivel a hazai áramtermelés nem bírja el a lakossági fogyasztást, ezért is volt szükséges Paks2, mert hosszútávon, sőt ha csak az elavult jelenlegi Paksi blokkok kiesnének áram nélkül maradna az ország.


Na, de oda akarok kilyukadni, hogy ezekkel a költségekkel szemben a kínai egyetem elenyésző beruházás és hosszútávon megfog térülni, ha megnézzük a tavalyi költségvetést, akkor például csak a vadászegyesületek között 186 milliárd Forintot osztott szét a kormány.

Szóval hiába hangoztatjátok hogy államcsődbe megyünk, nem, nem fogunk. A Fidesznek ez nem érdeke, bár itt lenne pénz mindenre csak nem a nép érdekét szolgálják, a "közös" költségvetésen kéne változtatni, ha az bekövetkezne hogy nem az oligarchák és a Fideszes érdekeltség között lenne szétosztva az országos vagyon bizonyos százaléka legalább a gazdag és szegények közötti szakadékot enyhíteni lehetne.

2021. ápr. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!