Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kötelezővé teheti a magyar...

Kötelezővé teheti a magyar kormány a Covid elleni oltást? Ütközik e ennek kötelezővé tétele EU szabályokba? Az úgynevezett " védettségi igazolvány" jogilag nem diszkriminatív? Mi a helyzet a többi EU tagállamban?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 18:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
67%

Jogilag semmi akadálya, pláne nem Magyarországon a gránit szilárdságú alkot... alaptörvényünkkel.

Ennek ellenére aligha fogják kötelezővé tenni.

Persze optimálisabb lenne egy kimondottan magas átoltottság, de UK és Izrael példája alapján már 50-60% körüli átoltottság is elég lehet. Nem, nem tűnik el a vírus, de arra elég, hogy alacsony szinten tartsa.

2021. máj. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
16%

A 2022. tavaszi választásokig biztos nem lesz kötelező. :-)))

És utána?

Egyetlen tollvonással bármikor kötelezővé tehetik.

Ha jövő tavasszal (tehát a választás után) még érdemi korlátozások lesznek, akkor szerintem ezt meg is lépik. És addigra már olyan szinten elege lesz a lakosságnak a korlátozásokból, hogy a többség támogatni is fogja ezt.

2021. máj. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem itthon csak akkor lesz kötelező központilag, ha a külföldi nagy szervezetek leveszik a "vészhelyzeti" jelzőt az oltási engedélyről. Ennek elég sok az esélye, mert a jelenlegi oltási adatok erőteljesen azt támasztják alá, hogy pozitív hatása van az oltásnak, sokkal erőteljesebben, mint bármilyen lezárásnak, vagy korlátozásnak.

Szóval ha az EU-ban a fejesek azt akarják, akkor nálunk is úgy lesz.

De mondjuk érdekes kérdés, mert Afrikában, mondjuk Kongóban nem kötelező az ebola elleni oltás sem.

Majd meglátjuk.

2021. máj. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
54%
Olyan oltást nem tehetnek kötelezővé, amit nem kaphat meg mindenki.
2021. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
46%

Érdekes, hogy lapontoztátok a 13-as, pedig nem állt a kötelezővé tétel mellé sem, sem ellene.

#14 Hogyne lehetne? Vannak olyan gyermekkori kötelező oltások, amiket bizonyos betegségek mellett nem kaphat meg a gyermek. Ő kap rá igazolást, hogy a betegsége miatt nem kaphatta meg.

Vagy nem értem, mire gondolhattál még a kommenteddel?

2021. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
78%
Egyelőre a vírus is mutálódik, az oltásokat is módosítják, nem elég stabil, és most is mindegyiknél vannak csoportok, akik nem kaphatják, és van, aki egyiket sem. Túl sok a változó és a bizonytalanság a kötelezővé tételhez, most még versenyt futunk a vírussal.
2021. máj. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
37%
Magyar alkotmány kimondja, az országos tisztifőorvos (nyunyóka)bármikor kötelezővé teheti, akár most akár kísérleti vakcinával.Az alkotmányunk kimondja az egyén feláldozható ha a közösség védelme megkívánja. Viszont a közösség az állam köteles gondoskodni kártalanítani ilyenkor a hozzátartozókat. De felelősségvállalás helyett, jobb hangoztatni nem kötelező, és egyre nagyobb korlátozásokkal kikényszeríteni. A felelősség a mienk, övék a dicsőség, bárhogy is alakul.
2021. máj. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
43%

[link]


Ami híreket bedobnak a köztudatba azok a kamukavírussal kapcsolatban meg is valósulnak.

2021. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
70%
18 as érdekes ez a cikk amit küldtél, de a legérdekesebb benne, hogy ez az Apostól János az oltás kötelezővé tételéért harcol, de közben elismeri, hogy sokkal többen haltak meg, azért mert nem volt orvosi ellátás, tehát nem a covid miatt. Akkor ezek szerint min 30-40000 ember meghalt nem covidban hanem hiányos ellátás miatt. Ha hozzáadjuk, hogy a hivatalos cocid halottak 97 % rákos szívbeteg 60 feletti, akkor így elég érdekes. Ha kötelezővé teszik ezek szerint 5,5 millió ember, levonjuk a gyerekeket marad kb 3-4 millió , és ezek épp nem birkalelkű emberek. Lenne káosz, és zavargás szerintem. Birka a magyar az tény, de az ősi vér ott van majdnem mindenkiben (Vannak kivételek pl a tesco előtt zoknit áruló ocsónn adoom vigyéé má e ).Na nem rájuk gondoltam.Sokan régen így imádkoztak a Magyarok nyilaitól ments meg uram minket.
2021. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
53%

18.vagyok. Itt a lengyel példa:


[link]


Sajnos én már nem bízok abban, hogy számottevő mennyiségű ember oda merne itt csapni az asztalra, a 20-30 éves fiatalok úgy rohantak önként a kísérleti Pfizerért hogy ha aki ezt kitalálta ha látta szerintem el se akarta hinni. Mindezt azért, hogy ne a teraszon, hanem bent piálhassanak, meg költhessék a maradék pénzt ész nélkül. Ezek jönnének harcolni? Előbb szúrnák az oltatlanokba a vakcinákat. Bár már azt mondom, inkább boruljon lángba az ország, aztán lesz ami lesz, de önként nem szabad engedni azt, hogy mérgezzenek. Sosem fognak leállni, évente oltani akarnak majd.

2021. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!