Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted mi az az intézkedés...

Szerinted mi az az intézkedés amit az új kormánynak mindenképp vissza kell vonnia?

Figyelt kérdés

2021. máj. 3. 14:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
55%
A hibák kiküszöbölésére a Fideszen kívül úgysem képes semmilyen más vezetés. Önkritikát csak Ők képesek gyakorolni, se Gyurcsányéknak se másnak nem adatik meg ez az észbeli képesség.
2021. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Nagyak ***** válasza:
60%

A magánnyugdíjpénztárak korábbi (előttük meglévő) szabályozásának semmissé tételét, azt kellene nagyon visszavonni! Személyes véleményem, hogy bár minden kormány esetében van, amitől az embernek feláll a szőr a hátán, de ennél károsabb intézkedése még soha szabadon választott kormánynak nem volt! Az öngondoskodást nagyon rá kelle erőltetni az emberekre, de ennek még a jövőbeli lehetőségét is annulálták ezzel az ominózus húzásukkal: ezt már soha többé bevezetni nem lehet, mert az emberek - joggal - azt fogják mondani, hogy hülye lennék ebbe beleugrani megint, hiszen egyszer megpróbáltam, aztán azt, amit gyűjtöttem, meg rekvirálták...


Mindezek mellett rosszul vagyok a többkulcsos adó gondolatától is (az egykulcsos adó a nyomorult kormányunk szinte egyetlen épeszű rendelkezése volt). Aki többet keres, az az egykulcsos adó mellett többet is adózik! A "gazdagok dögöljenek meg, fizessenek, mint a katonatiszt"-hozzáállástól - pedig én bőven a középmezőny alatt vagyok, tehát nem "hazabeszélek" - egyenesen rosszul vagyok.

2021. máj. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
50%

#22 Az öngondoskodás az embereknél nem kikényszeríthető más módon, mint hogy az állam - aki rájuk kényszeríti - az felelősséget is vállal érte, vagyis az állam kezeli, értékén tartja és fizeti ki belőle a nyugdíjat később.

A KÖTELEZŐ MAGÁN nyugdíjpénztár NEM növelte az öngondoskodást, hiszen azt a pénzt tették át magán céghez amit addig is éppen úgy befizettek az emberek, csak az állami nyugdíjrendszerbe. Ettől egy fillérrel sem nőtt senki megtakarítása, nem volt nagyobb az öngondoskodás. A nyugdíjpénztárak - az ÖNKÉNTES nyugdíjpénztárak pedig azóta is működhetnek.

Kíváncsian várom ahogy elmagyarázod, hogy miképpen is lesz több a megtakarításod attól ha nem a saját bankodban gyűjtöd a pénzedet havonta, hanem odaadod a szomszédodnak, hogy ő tegye be egy bankba és te fizetsz ebből a szomszédodnak érte.

Az egész lényege pont az volt hogy az emberek NEM DÖNTHETTEK, mert kötelező volt. Most dönthetnek. HA van valakinek megtakarítható pénze akkor eldöntheti hogy az befekteti, félreteszi, állampapírt vesz belőle vagy nyugdíjpénztárhoz teszi. A nyugdíj célú megtakarításokra az állam 20%-os adóvisszatérítést ad, 2014 óta már nyugdíjbiztosításokra IS.

[link]

2021. máj. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Nagyak ***** válasza:

#23: Az öngondoskodást nem kényszeríteni kell, ez kellene legyen az alapértelmezett. Ezért senki másnak nem kell felelősséget vállalnia, ez annak a felelőssége kellene legyen, aki magáról gondoskodni akar. Vagy nem, de az az ő sara, szívjon vele ő.


A megtakarításom pedig attól lenne több, ha a magánnyugdíjpénztári befizetések mellé nem vonnának még nyugdíjjárulékot. (És bár ha jól tudom, régebben is vontak, de biztos vagyok benne, hogy hosszútávon afelé haladtunk volna, hogy az a jövőben megszűnjön, hiszen mindenki magáról gondoskodik.)


Az önkéntes nyugdíjpénztárba pedig befizethetek az egyébként a fizetésemből vont nyugdíjjárulék mellett megmaradt megtakarítást, ha akarok, de ez még mindig nem korrekt: én nyugdíjat MAGAMNAK akarok félretenni, nem másnak, azaz a befizetett nyugdíjjárulékom legyen magánnyugdíjszámlára gyűjtve, és ne az állam zsebelje be.


Másképp fogalmazva: a fenti mondatodban a "ha van valakinek megtakarítható pénze" értelme: lenne, mégpedig az a pénz, amit most nyugdíjjárulék jogcímen levonnak.


Nem mellesleg - és ezt is említhettem volna, mert témába vág - a társadalombiztosítással kapcsolatban ugyanez a véleményem. Nekem az egyébként kritizált amerikai rendszer tetszik: aki rendesen dolgozik és keres, az kifejezetten jó színvonalú ellátást kap, amivel a mai magyar egészségügy köszönőviszonyban sincs. Igen, javarészt azért éri kritika a rendszert, mert a legszegényebb rétegnek szinte nincs semmilyen ellátása. De milyen jó is nekem, hogy ugyanazt az egyforma sz.rt kapom én is, mint aki helyett szintén én fizetem az ellátása után a biztosítási díjat...

2021. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!