Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha járvány tombol jelenleg,...

Ha járvány tombol jelenleg, akkor hogy lehet hogy egyesek Dubajba utazgatnak (nem Mészárosra gondolok, hanem "mezei" pénzes emberekre)? Rosszul tudom hogy tilos? Vagy van az a pénz?

Figyelt kérdés

Eddigi legjobb tudomásom szerint még az EU más országaiba is nagyon limitáltan lehet utazgatni, hát még egzotikus országokba, pláne most hogy az indiai meg brazil meg satöbbi mutánsok is jönnek csőstül. Itthon is alig lehet valamit csinálni, országon belül, se mozi, se könyvtár, se kondi, se diszkó, se semmi.

És akkor most látom a neten, hogy valamelyik milliomos fia pakolgatja ki a netre hogy milyen kocsikat fotózott a hétvégén Dubajban, nagy büszkén. (A kocsik közt több olyan is van ami vadonatúj modell, 2021-es Rolls Royce Ghost, 2021-es Ferrari Roma, csupa olyan kocsi ami 1-2 hónapja jelent meg a piacon, tehát még ha nem is most fotózta volna őket, mindenképpen a pandémia alatt kellett valamikor.) Aztán meg hazajön és megfertőz mindenkit az indiai variánssal amit elkap az araboknál.

Kérdésem: akkor most mégse tilos bárhova utazgatni? Vagy vannak akinek mindent lehet? Miközben százak halnak meg naponta, és az átlag ember kis túlzással az utcára nem mehet ki annyi a korlátozás, akkor hogy van az hogy egyesek meg Dubajban szórakoznak ilyenkor? A pénzzel nem csak a repjegyet meg a hotelszobát, de a korlátozások eltörlését is meg lehet venni?



2021. máj. 3. 23:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szertintem covid tesztel, vagy karanténnal lehet menni, bár lehet hogy rosszul tudom. Még olyan lehetőség is van hogy valaki üzleti útra megy
2021. máj. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

Index legfontosabb híre (de már hónapok óta ez a színvonala):

[link]

2021. máj. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Covid teszttel lehet menni külföldre, nem tilos.


"Aztán meg hazajön és megfertőz mindenkit az indiai variánssal amit elkap az araboknál."

Jelentsd fel.

2021. máj. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

#2

Oké, ezt érthető, de miért kell ehhez egy olyan emberrel demonstrálni a cikket, aki tetőtől talpig szaros?

2021. máj. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egy búcsúúlevééél

Mit elfúj a szééél

Ezt neked írtam könnyes éjjen ááát

Vérziiik a szííív

S nem tudom, hogy mi történt veleeeeed....


Hittem neked oly sokáig Viktooor

Már 10 éve várom a csodááát

De elegem lett minden szép szavadbóóól

Választok magamnak új hazááát


Angliában mosom majd a tányééért

S ha rád gondolok földhöz is vereeem

S bár édesanyád biztos derék asszoony

Néha lesz, hogy őt emlegeteeem


...

2021. máj. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tilos! Mindent lehet csinalni mint regen, csak vannak bizonyos eloirasok. Mehetsz te akar hova a vilagban, csak tele kell lenned friss tesztekkel, vallalnod kell az ottani tesztelest es karantenba kell vonulni ha pozitiv eredmenyt produkalsz. Amugy oda mesz ahova akarsz.
2021. máj. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Én most jövök haza Hollandiából, előtte angliában voltam és egyáltalán nem pénz kérdése.
2021. máj. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy tilos. Tudsz olyan szabályról, ami tiltja az ország elhagyását?

Ha a célország fogad, akkor mehetsz. A repülők járnak, minden működik. Persze maszk az kell.

Én is voltam kinn a Maldívon márciusban, kellett egy negatív teszt a beutazáshoz, vissza még annyi se, karantén se volt, mert 6 hónapon belül túl vagyok a covidon.

2021. máj. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem tilos Magyarországot elhagyni. Olyan lehet, hogy a célország csak bizonyos feltételekkel enged be. Illetve ha hazajössz, akkor is esetleg karantén vagy teszt szükséges bizonyos országokból érkezve.
2021. máj. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Annyi a történet hogy van olyan ország, ahol kérnek kovidtesztet. Persze én ezt mindig kikerülöm, mert nem szeretem ha tesztelgetnek. De az nem igaz hogy tilos utazni. Ez egy ordas kamu duma.
2021. máj. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!