Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orban most igy probalja a...

Orban most igy probalja a jovore felnott diakok szavazatat megvenni?

Figyelt kérdés

Erthetetlen szamomra, hogy sokan a 18-60 eves korosztalybol amiatt nem juthatnak Pfizerhez, mert most hirtelen kitalaltak, hogy oket is oltani kell. 18 es 60 kozott az ismerosi korombol csak a csokosok es a nagyon szerencsesek jutottak Pfizerhez vagy Modernahoz. Mindenki mást kinaival, szputnyikkal vagy astraval oltottak. Most hetekig igy en se ferhetek majd hozza a Pfizerhez vagy a Modernahoz, mert most a nalam joval fiatalabbakat kell oltani...


Ti értitek ezt? Az ok, hogy szamukra csak a Pfzier hasznalhato, de talán elobb nem lenne celszeru beoltabi a maradek regisztraltat? Mi ertelme a kamaszokat most oltani, mikozben 2 oltas kell a vedettseghez, es iden mar ugyse mennek vissza a suliba valoszinuleg. Mi a helyzet az idosebb, kronikus betegekkel, akik betegsegukbol eredoen csak Pfizert vagy Modernat kaphatnak, de megsem kerultek sorra?


Szamomra teljesseggel erthetetlen es felfoghatatlan, ami most megy.



2021. máj. 7. 06:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem a fiatalok szavazatára megy így, mivel össze vissza van az oltás. Hanem a statisztikák javítására.
2021. máj. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A fiatalokat pont nem érdekli a dolog. A nagy részük nem fél a vírustól meg az oltástól sem.
2021. máj. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem, a fiatalokat az szja mentességgel akarja megvenni. Már hallom is a lakájmédia harsogását, hogy az ellenzék el akarja venni!
2021. máj. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

"Most hetekig igy en se ferhetek majd hozza a Pfizerhez vagy a Modernahoz"


Annyival tovább fogsz élni. Köszönd meg a sorsnak, hogy adott még néhány hetet. :)

2021. máj. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

#4


Majd az lesz az érdekes amikor még 10 év után sem lesz semmi baja az oltottaknak. Persze addigra már úgy is el lesz felejtve, de most milyen jó már adni a virológus professzort hogy fuuh na majd én megmondom itt biza népírtás lesz hiszen a kormányoknak az a haszna ha mindenki megdögli a p-be. Hiszen minél kevesebb az ember annál jobban megy a gazdaság és annál több pénzük lesz.


Ja, nem..

2021. máj. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Azért kapnak a fiatalok pfizert, mert az az egyetlen vakcina, amit vizsgáltak fiatalok esetében. Amúgy szerintem nincs olyan idősebb krónikus beteg akinek pfizert kéne kapnia és még nem kapott. Vagy hiba van a regisztraciojanal és neki kéne keresnie a háziorvost.
2021. máj. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

#6 írta jól. Eddig Magyarországon ez van engedélyezve ennél a korosztálynál. Tudtommal más gyártók is igyekeznek pl a Gamaleja intézet szerint nemsokára már a Szputnyik V is alkalmas lesz, így majd azt is kaphatják (kaphatjuk), a Sinopharm ugyanez.


Tehát szerintem még az idén kibővül a kör és a 16-18 korosztálynak is lesz Pfizer, Orosz meg Kínai.

2021. máj. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom, hogy mikor voltál fiatal (16-18 éves) én annyira "nem rég", így még "frissek" az emlékek, mi egy másik "rendszerben" szocializálódottunk, tapasztalatból mondhatom, hogy az ég egy adta világon semmivel sem lehetett megvenni. Engem a sorkatonaság eltörlésével próbáltak anno megvenni, nem sikerült. Biztos, hogy nem szívesen vonultam volna be katonának, de őszintén szólva, sz-rtam bele nagy ívben, megvolt a terv, bérmálkozott keresztény-katolikusként a vallásomra hivatkoztam volna. Azt akarják, hogy nyáron a fiatalok menjenek nyaralni, táborba, fesztiválokra, azt akarják, hogy legyen végre élet nyáron, pörögjön a vendéglátóipar, tudjanak dolgozni a zenészek, a rendezvényszervezők stb. stb. Jól teszik, hogy még most, időben beoltják a fiatalokat, (én eleve velük kezdtem volna!) Kinek az élete fontosabb számodra, a Tiéd vagy az unokádé? Nem feltétlen az életben maradást értem ezalatt, beleértendő az is, hogy tud élni. Ha lett volna időben elegendő pfizer vakcina, akkor járhattak volna normálisan iskolába, a szülőknek sem okoztak volna gondot, erre elkezdték oltani első körben a 100 éveseket. Hiába nem érdekli őket az oltás alaphelyzetben, de jelentkezni fognak az oltásra, mert elakarnak menni nyáron koncertekre! Ugyanakkor ez a korosztály nem az, aki hálát mutat ki bármiért is, megkapja az oltást és ennyi, nem lát ebbe olyan összefüggést, hogy megkapta az oltást Orbán Viktortól(!) és emiatt mehetett el a fesztiválra és emiatt érezhette ott jól magát, Viktor intézte, és milyen jó volt ott és köszi Viktor... rád fogok szavazni. Hol érdekli? Oltásért elkullog közben szentségel, hogy minek ez a sz-r és csak a kártyámat már adjátok, és összeröhögnek a haverok a váróban, hogy "Te is kérted ezt a sz-rt?" Egyetlen kérdése lesz a dokihoz, hogy lehet-e inni, ill. ha nem, meddig kell kibírni! És megkapja a kártyát és bemegy vele a kapun és szétcsapja az agyát töménytelen alkohollal, majd annak vége, hazajön és sz-rik bele a világba. Az én osztálytársaim közül hárman voltunk a 30-ból, akiket minimális szinten érdekelt a politika, senki nem ment el szavazni rajtunk kívül!

A pfizernál 95%-os hatékonyságot állapítottak meg, az orosznál (egész életedben orosz oltásokat kaptál!) 97%, a kínainál 80%! Mindegyik kiemelkedően jó arány! Influenza ellen oltasz minden évben? Mert annak hatékonysága átlagban épp hogy üti az 50%-ot!!! És abban válogatsz vagy azt csak úgy hívod, hogy "influenza elleni védőoltás"? Mert nagy a szórás ott is, 40-70%! Tudtad-e egyáltalán, érdekelt-e ez a dolog, hogy mit lehet elvárni az oltástól? Ettől függetlenül én is azt vallom, hogy jogod van eldönteni melyik oltást kéred és indokolnod sem kell, nekem meg pláne semmi közöm hozzá, viszont a valódi kérdés az, hogy mi ez az orbitális töketlenkedés, amit az EU művel és miért nincs elegendő pfizer vakcina? Miért nem fulladunk már bele annak mennyiségébe? Nem az a kérdés, hogy ami van, azt kinek adjuk! A hiba ott van, hogy nincs elég, nem ott, hogy a fiataloknak adjuk, ahogy a #6-os írta, ezt vizsgálták fiataloknál, így nekik ez adható, az én, a Te korosztályodnak a többi is adható, így úgy gondolom, hogy a felhasználás módja nagyon is helyes, az nem helyes, hogy nincs annyi belőle, hogy emellett neked is jusson, de az helyes, hogy eldönthetted neked csak ez kell.

2021. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Hol érdekli? Oltásért elkullog közben szentségel, hogy minek ez a sz-r és csak a kártyámat már adjátok, és összeröhögnek a haverok a váróban, hogy "Te is kérted ezt a sz-rt?" Egyetlen kérdése lesz a dokihoz, hogy lehet-e inni, ill. ha nem, meddig kell kibírni! És megkapja a kártyát és bemegy vele a kapun és szétcsapja az agyát töménytelen alkohollal, majd annak vége, hazajön és sz-rik bele a világba."


Ez a probléma. Sok fiatal úgymond meg lett ezzel zsarolva, hogy nem mehet ide-oda, nem mehet sörözni, koncertezni, fesztiválozni, utazni...Olyan dolgok, amit lehet egy krónikus beteg alpból tudna nélkülözni. De rengeteg körzetbe egyszerűen nem jut Pfizer vagy Moderna. Többek között a mi kerülteünkben is csak a nagyon krónikus (értsd sokadik stádiumú rák, szívbetegség vagy terhes anyuka) az akit fel tudnak venni egy Pfizer listára.


Nem hiszem, hogy ezzel a fajta zsarolással kellene rávenni a fiatalokat az oltakozásra. Müller Cecília pár napja ennyit mondott: "ha vissza akarják nyerni a szabadságukat, akkor menjenek oltkakozni." Mi ez ha nem direkt zsarolás?

2021. máj. 7. 09:52
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
A Pfizert tesztelték egyedül 16 éveseken, ezért ők csak azzal olthatók és ez a korosztály éli a legaktívabb társadalmi életet, így az immunizációjukkal elkerülhető, hogy a nyár beköszöntével akár legálisan, akár illegálisan megkezdődő bulizásnak egy 4. hullám legyen a következménye.
2021. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!