Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem ajánlanak mondjuk...

Miért nem ajánlanak mondjuk ingyen lakást azoknak akik 35 alattiak és hajlandóak magukat beoltani?

Figyelt kérdés

Ha el akarjuk érni a nyájimmunitást radikális módszerekhez kell nyúlni. Márpedig az EU-s szabályzat tiltja a kötelező oltást, így az oltásellenesek azt csinálnak amit akarnak, nem kényszeríthetik őket az oltásra. Márpedig nélkülük soha az életben nem lesz meg a nyájimmunitás és soha nem lesz vége a covid-nak.

Védettségi igazolványosoknak adhatnak többletjogokat, és egyre több szolgáltatást köthetnek ahhoz, de ezzel csakis a szolgáltatót szívatják meg úgy igazán, senki mást. Pl. nem mehetnek az oltatlanok moziba... kit szívatnak meg? A mozi tulajdonosát, a mozigépészt, a jegyszedőt, a popcornost mert ezek minimálbérért fognak dolgozni mert nem tud többet fizetni neki a legagyásodott vállalkozó. Az oltásellenes meg szépen letölti otthon a filmet netről ingyen, és néhány jó hideg Borsodi sör és chips mellett haverokkal megnézi. Ennyi. De ez csak egy példa. Így van ez minden védettségi igazolványhoz között dologgal. Megoldják valahogy máshogy, ingyen, vagy lemondanak valami apró dologról, ami nekik apró dolog, a vállalkozónak meg az élete.


Hallottam, hogy más országokban már ezzel próbálkoznak, pl. Szerbiában is 25 Euro-t kap aki beoltja magát, ami 9000 forint. Nos, ez édes kevés lesz egy fiatalnak aki az életét teszi kockára az oltással, mert senkinek sincs kristálygömbje, senki nem tudja valóban rákot okoz-e 5 év múlva. Ennyi pénzért legfeljebb egy csövest lehet megvásárolni. De ha a fiatalokat is akarják, akkor minimum egy új kocsi de inkább lakás kellene az államtól.

Lehet, hogy a végén odáig is eljutunk, hogy annyira kell könyörögni nekik, hogy már ingyen lakás lesz az ajánlat?



2021. máj. 7. 15:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Persze lakást, jó hogy nem saját bolygót...
2021. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Nem lesz itt könyörgés, majd állambácsi azt mondja a fiataloknak hogy no oltás no buli, és kész is.
2021. máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező

A védőoltás nem kötelező. Pont.

A kocsmába, hotelbe, moziba bemenni sem kötelező. Ha akar, akkor beoltatja magát, ha nem akar oda menni akkor nem oltatja be magát és ennyi. Mit kell ezen erőlködni ennyire?

Aki nem akar oltást az megvárja míg a járványhelyzet elmúlik és nem kell a védettségi igazolvány semmihez amit szeretne. Hagy várjanak ha akarnak!

2021. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Saját várost.
2021. máj. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Akkor szerintem senki nem akarná beoltani magát :D én legalábbis nem oltanám be magam ha kapnék érte lakást
2021. máj. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Ingyen sört és örök életet is természetesen
2021. máj. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Szűz 18 éves lányt is, a nők pedig egy milliárdos férfit.
2021. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Minek nekik lakás arra a pár hónapra?
2021. máj. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
A covid már velünk fog élni , mint az influenza .
2021. máj. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%
Kötelezővé kellene tenniük. Eddig én se akartam oltatni, de kezdek megtörni. Rosszul esik a megkülönböztetés, amibe belekényszerítenek. A csajozás is szerintem bajos lesz oltás nélkül. Mert ha nem engednek buliba, de a kiszemelted már oltott és ő mehet, akkor egy beoltott hapsi lenyúlhatja előled. És ez versenyhelyzeti előnyt ad az oltott személyeknek. De az is lehet, hogy az állam majd támogatást ad annak a munkáltatónak, aki pályakezdő, de beoltott embereket vesz fel. Ez is helyzeti előnyöket adhat a beoltott egyéneknek.
2021. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!