Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Mi hazánk a Fideszt, a...

A Mi hazánk a Fideszt, a Kétfarkú kutyapárt pedig a baloldali összefogást segítené kormányt alakítani, ha ők lennének a mérleg nyelve 2022-ben?

Figyelt kérdés
Mi lesz ha sem a Fidesz-KDNP, sem az MSZP-DK-Párbeszéd-Jobbik-LMP-Momentum pártszövetség nem szerez abszolút többséget a választáson?

2021. máj. 9. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nagy kolíció lenne
2021. máj. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kikből állna a nagykoalíció?
2021. máj. 9. 15:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Ellenzéki Összefogás-Fudesz/KDNP
2021. máj. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem kisebbségi kormányként kormányozna az, amelyik több százalékpontot szerzett.

Mondjuk nem vagyok annyira otthon a magyar politikában, úgyhogy nem vagyok benne biztos, hogy Magyarországon van lehetőség a kisebbségi kormány megalakulására. Valaki, aki ért hozzá kijavíthatna, vagy megerősíthetne. :D

2021. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4: Ha lenne olyna part ami kivülröl tamogatja akkor lehet
2021. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Mi Hazánk nem fog összeállni ezzel a korrupt álnemzeti fidesszel
2021. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem sem lenne nagy összeállás, ezek a kis pártok inkább kimaradnának a kormányból, de a parlamenti szavazásban részt vennének. És a megalakuláskor szavazni kell, hogy ki alakítson kormányt. Nyilván csak a Fidesz-KDNP vagy a baloldali összefogás miniszterelnök-jelöltjének lesz esélye a kormányalakításra és szerintem a kis pártok is megszavaznák valamelyiket, hogy legyen egy kormánya Magyarországnak, ne kelljen pár hónap után újra országgyűlési választásokat tartani. Ebben az esetben, lehet, hogy inkább büntetnék az akadékoskodó kis pártokat a szavazóik és legközelebb elpártolnának sokan, azok be sem kerülnének a parlamentbe. Normál esetben egyik pártnak sem lehet célja, hogy örökre kimaradjon a politikából.
2021. máj. 9. 20:50
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Bizonyos MSZP-sekkel elég jóban van a Fidesz. Valószínűleg őket bevennék a buliba és meglenne a többség. Nem hiszem, hogy olyan becsületes pártokat, mint a Mi Hazánk vagy a Kétfarkú Kutyapárt akár a kormány közelébe engednének.
2021. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De Gyurcsány és Gyurcsányné vagy Karácsony Gergely mit szólna hozzá, ha az mszp-s politikusok egy része inkább a Fidesz jelöltjét, valószínűleg Orbán Viktort választaná miniszterelnöknek, biztosítanák a támogatását?
2021. máj. 11. 21:02
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

Eddig is volt olyan, hogy a Fidesz és az MSZP együtt szavaztak. (pl. az ügynökakták nyilvánosságra hozatalánál mindketten nemmel szavaznak.) És 2006-ban pont a Fidesz kezdeményezte a nemzetbiztonsági bizottságban az erősebb fellépést a tüntetők ellen.

A parkolási mutyi is "közös projekt".

Úgyhogy szerintem még az ellenzéki politikusok sem lepődnének meg egy Fidesz-KDNP-MSZP kormányon.

2021. máj. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!