Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem igazságtalan hogy fizetem...

Nem igazságtalan hogy fizetem a TB-t, mégis kifizettetik velem a pcr tesztet egy műtét előtt?

Figyelt kérdés
2021. máj. 10. 07:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Inkább az a kérdés, hogy jogszerű-e. Írj a TASZ-nak, akik ezzel foglalkoznak: [link]
2021. máj. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%

Nem. Semmi szükséged PCR-re, ha van oltási igazolványod. Ez is csak egy a sok ösztönöző közül. Ha nem vagy hajlandó oltani, viseld az általad okozott többletkockázat miatti többletköltségeket.


(A TASZ véleménye meg senkit nem érdekel, mióta számít az bárhol is,nem hatóság.)

2021. máj. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Nem, mivel ez csak halasztható műtétekre vonatkozik. Ha mindenképp egy járványhelyzet közepén akarod megműttetni magad, akkor teljesen jogos hogy kérik az oltást, ha meg még arra se vagy hajlandó teljesen ingyen, akkor már saját zsebből teszteltess.
2021. máj. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
61%
Szerintem az. Ha már fizetem, akkor ne számoljanak fel semmilyen költséget.
2021. máj. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%

Nem kérdező, nem igazságtalan.

Nézd meg az európai országokat! A legtöbb helyen a biztosítás mellett MINDENBŐL kell önrészt IS fizetnie a betegeknek. Nem csak 1-1 dologban kell fizetni, hanem mindenféle ellátásnál.

[link]

2021. máj. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
5! " [link] szerinted ennek mi köze van a feltett kérdéshez?
2021. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

#6 Nem sikerült megnézned mi van a linken? Segítek:

"Ellátás Franciaországban

... A kezelésekért az alábbi önrészt kell téríteni

Orvosi kezelés a kiadások 30 %-a + 1 EUR kezelésenként, de legfeljebb 4 EUR naponta

Laboratóriumi tesztek a kiadások 40 %-a + 1 EUR kezelésenként, de legfeljebb 4 EUR naponta

Gyógyszerek a kiadások 85 %-a narancs címkével ellátott gyógyszerek esetében a kiadások 70% a kék címkével ellátott gyógyszerek esetében a kiadások 35 %-a fehér címkével ellátott gyógyszerek esetében a kiadások 35 %-a címke nélküli gyógyszerek esetében + 0,50 EUR csomagolási díj, de legfeljebb 2 EUR naponta

Kórházi kezelés a kiadások 20 %-a vagy 18,00 EUR/nap, különleges ellátások esetén további 18,00 €

Betegszállítás a költségek 35%-a + 2 EUR szállításonként, de legfeljebb 4 EUR naponta"

2021. máj. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Csavarjunk egyet a történeten. Mi történik, ha én oltatlanként nem kis pénzért leteszteltetem magam, bemegyek a kórházba műtétre és ott egy teszteletlen oltott lefertőz? Nem zárható ki, ugye?


Járványvédelmi szempontból ennek a rendelkezésnek így semmi értelme. Ha azt szeretnénk, hogy a kórházakban a minimumra csökkenjen az esély a fertőzésre, akkor mindenkit tesztelni kéne.

És hogy ezt miért nem akarják legalább ilyen esetben ingyenessé tenni, az egy nagy rejtély.

Ausztriában pl. nem ördögtől való az ingyenes teszt és így még akár egy kávézóba is be lehet ülni oltatlanul.

2021. máj. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

"Az RTL Híradónak nyilatkozó szakemberek szerint aggályos ez a megkülönböztetés, és az is, hogy nehezítik a páciensek számára a hozzáférést azokhoz a szolgáltatásokhoz, amelyek egyébként járnak nekik. Ráadásul az intézkedések arra sarkallják az amúgy is leromlott egészségi állapotú lakosságot, hogy még tovább várjon, ne menjen orvoshoz, hanem húzza az időt addig, amíg meg nem kapja a védettségi kártyáját." /HVG/

...vagy amíg sürgősségi ellátásra nem szorul, aminek nagyobbak lesznek a költségei, mint egy egyszerűbb rutin beavatkozásé. (A páciens egészségével kapcsolatos következményekről nem is beszélve.)

Valaki tudja, mennyibe fog a tesztelés kerülni? Ha valaki beregisztrált, de még nem kapott oltást vagy nincs meg a védettségi igazolványa, akkor is kell fizetnie?

2021. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8%

Ha rajtam múlna én bevezetném az oltatlansági adót. Aki nem olt, heti 5ezer forint. Alaphangon.

Aztán meglátjuk többet ér-e pár 10ezer forinttól az oltatlanok rettegése.

2021. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!