Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a fideszre...

Miért van az, hogy a fideszre leginkább alacsony végzettségű emberek szavaznak ameddig a demokratikus ellenzékre a képzett egyetemet is végzett emberek? Lehet náluk már nem olyan erős a Habony propaganda és az ingyen kiló krumpli varázsa?

Figyelt kérdés
[link]
2021. máj. 12. 12:38
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
69%

En elegge magasan kepzett vagyok (PhD) es eddig fidesz szavazo voltam. Legfokeppen azert, amiert 9es: arra szavaztam, aki hagyta, hogy magam boldoguljak es nem akarta adokkal buntetni a teljesitmenyt. A kozvetlen kornyezetemben is leginkabb magasan kepzett emberek vannak, akik ugyanezen vagy hasonlo ok miatt szavaztak a fideszre.

Az egyes valaszolok altal emlegetett "balliberalis ferto" kapcsan: En liberalis vagyok, nem a hazai ertelemben vett balliberalis (ami egy paradoxon). A teljesitmenyalapu rendszereket tamogatom, az egyen dontesi szabadsagat az ehhez kapcsolt felelosseggel. Rohej, de ehhez Magyarorszagon a Fidesz allt a legkozelebb. Most viszont elfordultam toluk, a vakcinakommunikacio miatt. Mikozben Orban azzal buszkelkedik, hogy mennyi onkentes oltott van itthon, en azt tapasztalom a kornyezetemben, hogy korulbelul az oltottak fele oltatott onkent, egeszsegugyi okbol, a masik fele munkahelyi kenyszer hatasara. Azt meg nem dontottem el kire szavaznek legkozelebb (mar ha egyaltalan elmegyek), a Kutyapart eselyes. Ugyanakkor egyre inkabb ugy erzem, hogy talan meg az ellenzekre is kepes lennek szavazni, amit oszinten szolva soha nem gondoltam volna.

2021. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
83%

#31. "Most viszont elfordultam toluk, a vakcinakommunikacio miatt."


Ez elég váratlan érv volt. Akárhogy is, világszinten top10-ben vagyunk átoltottságban, én ezt nem tudom nem komoly eredménynek értékelni, és rémálmaimban ne jöjjön elő, mit művelt volna ugyanebben a helyzetben az országgal egy ellenzéki ámokfutás. Én veled ellentétben bár egy rakás dologban egyetértek a Fidesszel, de szavazatot még nem kaptak tőlem soha (2010-ben kaptak volna, de nekem akkor még nem volt választójogom). Most viszont annyira megrémít az ellenzéki összefogás képe, hogy valószínűleg jövőre le fogok szavazni a Fideszre, mert minden hibájuk ellenére sokkal kisebb rossznak gondolom őket az ellenzéknél. (Többdiplomás ember vagyok, a munkám mellett tanulmányokat folytatok, a fővárosban lakom, és magasan az országos átlag feletti a keresetem.)

2021. máj. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az ember saját ismerősi köre nem reprezentatív minta, de a legtöbb értelmiségi ismerősöm vagy utálja mindet (ahogy én is), a többiek között meg kb. ugyanannyi fideszes van, mint ellenzéki.

Az lehet még esetleg az oka, hogy sok fidesz szavazó van az idősebb korosztályban, akiknél meg egyszerűen azért nincs annyi egyetemet végzett, mert akkor még bőven lehetett boldogulni egy érettségivel (szüleim korosztálya pl. tehát a 60-65 évesek). Ma divat, hogy boldog-boldogtalannak egyetemi végzettsége van.

2021. máj. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
90%
#33. Az én értelmiségi ismerőseimmel az a helyzet, hogy akikről egyértelműen tudom, hogy mi a pártpreferenciájuk, ők gyakorlatilag kivétel nélkül ellenzékiek. Jellemzően elég hevesen reagálnak, amikor politikát érint a beszélgetés, ha valóban a Fideszre fogok szavazni jövőre, előlük inkább eltitkolom, mert bár vitatkozni szeretek, de az ilyenkor szokásos lekezelő hangnem, a hülyének nézés és szélsőséges esetben a kiközösítés nem hiányzik, láttam egy pár ilyet. A legtöbben hozzám hasonlóan inkább kerülik a témát, nem nyilatkoznak, ráhagyják a kiabálóra, hadd tombolja ki magát (gondolom vannak fideszesek is a tágabb ismerősi köreimben, de egy-egy ritka kivételtől eltekintve nem tisztázott a dolog). Aztán van olyan ismerősöm is, akivel a 2018-as választások után beszéltünk és kiderült, hogy én azért egy pár kérdésben meg tudom érteni a Fidesz álláspontját, ő erre gyakorlatilag megszakította velem a kapcsolatot. :) Hiába mondtam neki, hogy ettől még illene tudnunk beszélgetni, és nekem soha nem volt baj, ha valaki az enyémtől eltérő nézeteket vallott (ehhez azért tekintve, hogy a mai liberálisnak nevezett világnézettel, amit fiatal ismerőseim zöme képvisel, én csak nagyon kevéssé tudok azonosulni, hozzá is kellett szoknom), mégsem működött a dolog, mert neki viszont ez nagyon is baj volt. Hát ez van. Amikor azt mondja valaki, hogy az ő ismerősi körében nincs is Fideszes (tehát nem is érti, hogy hogy nyerhettek a választáson), az több dolog miatt is nagyon csalóka.
2021. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Én már tinderen is koptattam le fideszes csajt.
2021. máj. 12. 16:35
 36/43 anonim ***** válasza:
41%
#35. Tényleg, ilyen ismerősöm is van. Tök jól elvoltak, amikor kiderült, hogy a csaj merészelt Fideszesnek lenni. Az elmebeteg srác, akinek már harmincas évei elején az agyára ment a politika, a "nem szexelek Fideszessel"-dumával zárta egyszer, s mindenkorra le a beszélgetést és maradt párkapcsolat vagy bárminemű alkalmi partner nélkül még ezt követően több, mint egy évig. :)
2021. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Ez a minimum.

Mondjuk ennek a szlogennek felült egyszer Araccki elvtárs is. Akit bántott, hogy szerinte Gurmai Zita nem szexel fidess-essel.

[link]

2021. máj. 12. 16:54
 38/43 anonim ***** válasza:

#37. Pedig Gurmai Zitáról mindenféle manipuláció nélkül is elérhető ennél sokkal viccesebb content is a témában:

[link]


Különben az eredeti képen is látszik, hogy azért a kép bal oldalán álló leányzó ínség esetén bevállalná:

[link]

2021. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
Azt hittem a futós videót linkeled :D
2021. máj. 12. 17:17
 40/43 anonim ***** válasza:
Azt most nem akartam, maradtam inkább a szexuálisnál. :D
2021. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!