Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a fideszes...

Mit gondoltok a fideszes meglátásról miszerint a járvány feltőkésítette a magyar lakosságot így most tele vagyunk pénzzel?

Figyelt kérdés
[link]
2021. máj. 12. 17:09
A kérdező szavazást indított:
Fel vagyok tőkésedve.
Le vagyok gatyásodva.
16 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem "fideszes meglátás", hanem adatokon alapuló tény.


" Míg 2019 végén a látra szóló betétek állománya közel 7000 milliárd forint és a készpénz 5000 milliárd forint volt, most az előbbi 9000 milliárd forintot, az utóbbi pedig 6000 milliárd forintot mutat."


Tehát +3000 milliárd (!!!) Ft-ról beszélünk.

2021. máj. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Nyilván ez is SIKER volt, megvédtek minket, újra győztünk a soros vezette gyurcsányista brüsszeli migráncshordák ellen, akiket kétvállra fektettünk a vírus mellett.


Éljen A PÁRT!

2021. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

1: de ez nem azt jelenti, hogy mindenki gazdagabb lett, hanem hogy egyesek sokkal gazdagabbak lettek, mások meg alig, vagy szegényedtek



A medián lenne érdekes, nem az összes betét.

2021. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Magukból indulnak ki, ők biztosan feltőkésedtek. Akik a vírushiszti miatt elveszítették az állásukat, azok nem feltétlenül.
2021. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Azt gondolom, hogy igaza van. Most egy ideje nem röpdöstek a parasztok a Kanári -szigetekre.
2021. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan eléggé azon voltam, hogy lehetőség szerint a járványhelyzet alatt is pumpáljam a pénzt e vendéglátásba, plusz pl. soha annyi kézműves sört nem vásároltam össze, mint a közelmúltban, az elmaradt utazások és kulturális események miatt azonban így is megmaradt elég sok elkölthető pénzem. Szóval igen, a mi háztartásunkban érezhetően növekedett a megtakarítás, tettünk is egy keveset pl. állampapírba.
2021. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt arra alapozza a kormány hogy mivel kevesebb lehetősége volt a lakosságnak költekezni, így nyilván ebből adódóan a félretett "vagyon" is gyarapodott, "spóroltak a magyarok".
2021. máj. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kb sehova nem lehetett menni, ezért mi is növelni tudtuk a megtakarításokat. Gyerekekkel egy csomó belépős, zárt helyes program helyett kellett mást kitalálni, így megmaradt az a pénz. A SZÉP-kártyáról se nagyon lehetett költeni a kaja kivételével, azon is gyűlik. Most majd lassan nyit minden, lehet majd menni egy csomó helyre újra.
2021. máj. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én megtollasodtam rendesen.
2021. máj. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kettős érzésem van, bár ezt is a társadalom kétszínűsége okozza.

Egyrészt: amint látjuk az utakat, rengeteg az új autó, elektromos is, kisebb-nagyobb értékű is, és nem fogható mindre rá, hogy "Na ez vállalati";

Másrészt: látom azért a másik végletet is, hogy vannak, akik lecsúsztak, nehezen élnek meg.

Sokan palástolnak mindennel: ezen azt értem, hogy xar nekik, éldegélnek, de amint látják, hogy van náluk rosszabb életkörülményű egyének is (és itt nem csak a maniból kiindulva gondolok), akkor azt veszik elő, közben meg saját maguknak is nehéz, de azért egy 60-100.000-es teló mégiscsak ott fityeg náluk.

Tehát egy tök nagy káoszt látok a társadalomban, palástolást, nem igazmondást.

2021. máj. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!