Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha március végén átestem a...

Ha március végén átestem a kovidon igazoltan és na végre megjött a védettségi igazolvány is miért csak június 14ig érvényes? Nem fél évre kell adják?

Figyelt kérdés

2021. máj. 14. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Az igazolás, teszt dátumától számítják. Jó nagy disznóság, ami veled történt!
2021. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Március 23 lettem pozitív, kb április eleje óta meggyógyultam. Mai napom végre megjött a kártya június 14-ig érvényes vicc! Ismerősöm utánam esett át igazoltan ő már 2 hete megkapta az igazolványt szeptember közepéig érvényes!
2021. máj. 14. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

5/ Én viszont közöltem.

Nos, az eltérő időpontok a vélelmezett "védettségi idő" miatti. Ma már az oltás-nélküli felgyógyultak esetén hat hónapot gondolnak védettként.

A valóban vicc azonban az, hogy az oltottak védettségét se gondolják ma többnek 8 hónapnál. A szakértők eltérő véleményen vannak vakcinafajtánként a védettségi idő hosszát illetően, de az már most biztosnak látszik a koronavírus esetében, hogy szükség lesz harmadik (emlékeztető) oltásra is. Ez teljesen biztosnak tűnik a Sinopharm esetén.

2021. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem még le se telt a karanténom mikor megkaptam az igazolványt. Kevesebb mint 1 hónapra adták meg!

Neten és a kormányablaknál is jeleztem ezt de nem írtak vissza.

2021. máj. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az ellenanyag-vizsgálat igazolja, hogy korábban valóban fertőzött volt, akkor a védettségi igazolvány érvényessége 4 hónap. "


[link]

2021. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!