Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, titeket zavar,...

Fideszesek, titeket zavar, hogy Dr. Orbán Viktor Mihály nem beszél angolul?

Figyelt kérdés

Aki azt mondja, hogy "no migrants more in, those who are in should bring back" az nem beszél angolul, ez legfeljebb a részeg mexikói bevándorló szint. [link]


Vagy titeket csak Karigeri zavar? Kérdés, hogy az ő középfokú nyelvtudása hol van a mexikói migránshoz képest [link]



2021. máj. 15. 10:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
83%

Nem sajátította el az ékes oxfordi angolságot, de a társalgási euroangol megy neki. Tud nemzetközi szinten tolmács nélkül tárgyalni, érti amit mondanak neki és ő is megérteti magát. Ez elég lehet a tárgyalásokon, sajtótájékoztatókon.

Az akcentus szerintem nem olyan nagy probléma, főleg az angolban, ami egy nemzetközi közvetítőnyelv. Soros Gyuri bácsi már 60 éve az USA-ban él, régóta amerikai állampolgár és mindig is szép magyar akcentussal beszélte ő is az angolt. De ez még angol anyanyelvi környezetben sem okozott nagy gondot, jól boldogult a tengerentúlon. A németek kényesebbek arra, hogy aki németül beszél, az szépen, tökéletesen tegye, de ahogy az is egyre inkább multikulturális, bevándorlókörnyezetté válik, ahol sokaknak nem a német az anyanyelve, meg kell tanulniuk tolerálni a hibákat, akcentust.


Én sem szoktam leszólni a külföldieket, kínaiakat, vietnamiakat a magyar nyelvtudásuk miatt, inkább megdicsérem, biztatom őket.

2021. máj. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
59%
10-es vagyok, aki lepontozott az ne hadakozzon a valósággal, Orbán angolja jobb mint az az 5 másodperces kiragadott részlet amit a kérdező linkelt mutatja. És bárkinek lehet nyelvbotlása, főleg ha nem az anyanyelvén beszél.
2021. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
A szerény szókincsen, szóhasználaton, az akadozó beszéden, a szórenden kívül valószínűleg tényleg semmi próbléma nincs ezzel a nyelvtudással. Pedig nem használ bonyolult igeidőket, amikbe bele lehetne zavarodni... A kiejtés a legutolsó probléma, szerintem híres Nobel-díjasaink többsége is erős akcentussal beszélt évtizedes külföldi tartózkodás után is.
2021. máj. 15. 14:12
 14/31 anonim ***** válasza:
38%

#13!


Te még az anyanyelveden sem tudsz különbséget tenni az ami és az amely között. (Mivel nem az egész mondatrészre utalsz vissza, ezért az "amikbe" hibás.)


Veled sem az Orbán-fóbia a probléma. Hanem az, hogy olyan dolgokat vársz el valakitől (és csak egy valakitől), ami te a saját anyanyelveden sem tudsz, csak próbálkozol vele.

2021. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

#14! Veled sem az a baj, hogy a Fidesz szekerét tolod. Hanem hogy ezt a rátok jellemző, szektás módon teszed. Valami olyanba kötsz bele, amiben abszolút nincs igazad. ;) Sajnálom, nyelvész úr/hölgy. Ha egy _ilyen_ nyelvtudású ember a szektavezéretek, milyen jogon foglalkoztok mások nyelvtudásával? Ha Karigeri csak hottentottául beszélne, én meg csak románul tudnék, akkor Orbán angolja perfekt lenne?

Aki nyelvészhallgatóként (egyetemi HALLGATÓ, nem tanuló, csak szólok...) jónak találja a videókat, vagy éppen a "legtöbb frissdiplomás" kiejtésénél jobbnak ítéli meg... na ezek egytől egyig a valóságtól teljesen elrugaszkodott állítások.

Az is aranyos, ahogy a moderátor kitörölte, hogy kikértem magamnak a hazugozó kis senki beszólását, a beszólást és a terelést viszont meghagyta. ;)

2021. máj. 15. 15:51
 16/31 anonim ***** válasza:
56%

"Sajnálom, nyelvész úr/hölgy."

Még nem vagyok hivatásos nyelvész, de egyébként Úr. :)

"Ha egy _ilyen_ nyelvtudású ember a szektavezéretek, milyen jogon foglalkoztok mások nyelvtudásával?"

1. Nekem nincs szektavezérem. Ez legfeljebb a te víziód, "kedves" úr/hölgy.

2. Nem értem, mi bajod van Orbán angoljával. Sorolod végre, hogy miért nem neveznéd középszintnek, sokkal előrébb fogunk jutni!

3. Ki más nyelvtudásával foglalkoztam én?

"Aki nyelvészhallgatóként (egyetemi HALLGATÓ, nem tanuló, csak szólok...)"

Mert az egyetemi hallgató nem tanuló, ugye, kedves kérdező?

"jónak találja a videókat"

Nem videókról beszélek. Egy videót néztem meg, amit nem te linkeltél be, és ott szépen, kerek mondatokban fogalmazott. Egyébként megjegyzem, hogy abban a videóban C1 szinten beszél. Nyelvi botlásaid pedig neked is vannak nap mint nap. Ebbe belekötni igazán gyávaság.

"vagy éppen a "legtöbb frissdiplomás" kiejtésénél jobbnak ítéli meg"

Remélem ezt nem rám értetted, mert én ilyet nem mondtam.

2021. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

#14!


Micsoda csodálatos érvelés! Kijelented, hogy abszolút nincs igazam. És ezt persze azonnal el kell fogadni, hiszen te mondtad. :D

Ez aztán az érvelés és a vitakultúra! :D


Persze azonnal szektás is lettem, mert nem fújom a te szektás szövegedet!


Tehát csak a szokásos: Érv nulla, meg sem próbálsz érdemben hozzászólni. (Értem, érdemben csak annyit tudtál volna, hogy elismered az igazamat.) De van helyette szektázás és a Fidesz szekér tolása. Miközeben semmilyen Fidesz melletti dolgot nem írtam, csak függetlenül, objektíven elemeztem pár dolgot.

2021. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
77%

Amit a 3as belinkelt, az egy érettségin teljesen rendben volna, sőt, meglepően helyes, folyékony és érthető a "no migrants more in" után.

És ezt mondom úgy, hogy nem fideszes vagyok (talán ezért maradtam le OV nyelvi fejlődéséről is, mert nem hallgatom a beszédeit) hanem angoltanár.


Természetesen egy Angliában Soros ösztöndíjjal tanult, külföldön sokat járt miniszterelnökhöz képest nem mondanám brilliáns angolságnak, különösen a kiejtését, de egyrészt az akcentus a legkevesebb, abba még az anyanyelvűek sem kötnének bele (mert ők régóta megértették, hogy az nem polkorrekt) másrészt éppen a "no migrants more in" szinthez képest bámulatos fejlődés az alatt a kb 2-3 év alatt így ötvensok évesen.


Direkt "érettségiztető füllel" figyeltem, de komoly strukturális, vagy értést zavaró hibákat nem fedeztem fel. Ha azt nézem, amibe bele tudok kötni, (pld. nÍgósiéjt) akkor is erős négyes, de hangsúlyozom, egy középfokú (B2 szint) alap érettségin a diáknak.

2021. máj. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
27%
18. angol tanárként azt is teljesen helyesnek tartod, hogy "those who are in should bring back"?? Hol tanítasz? Csak hogy még véletlenül se ajánljam azt a helyet senknek. Ez szerinted egy B2es szint?? Ha te angol tanár vagy, akkor már bocs de sürgősen menj el egy igazi angol tanárhoz tanulni.
2021. máj. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

#19

Nem a nyelvi botlásokról beszélt, hanem arról a videóról, amiben folyékonyan beszél angolul. Ha az egyik videóban nyelvi hibát ejt, a másikban pedig értelmes, kerek mondatokban beszél, akkor nyilván utóbbi a valós nyelvtudása.

2021. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!