Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok Tibi atya mai...

Mit szóltok Tibi atya mai posztjához?

Figyelt kérdés

"Tegnap öngyilkos lett a kocsmáros, akinél néha le szoktam gurítani egy sört hazafelé. Ő eddig bírta.

Tudom, piti hír ez itthon, meg ő tehet róla, minek ment oda. Megpróbálta megtartani az alkalmazottait, és zsebből fizetni őket amellett a morzsányi támogatás(nak nem nevezhető vicc) mellett, amit az államtól kapott. Betette szépen megtakarításból a bérleti díjat hónapról hónapra, amit az államtól a működési tiltás ellenére sem kapott. És eddig tartott, másfél év után elfogyott. Becsődölt az élete munkája, nyakába szakadt a szponzori kötbér, hiába vállalt mellette melót, abból sem tudta fedezni a nulla bevétel melletti kiadásokat. Ha maradt volna, nem csak azzal kellett volna szembesülnie, hogy az ötvenes éveire nullára került, hanem azzal is, hogy a hatvanas éveiig egy bankszámlát sem tudott volna nyitni többé, mert a rákerülő összeget azonnal zárolták volna.

Elfáradt és megreccsent. Utoljára jól megvacsorázott és kicsekkolt.

Ha 170 km-rel arrébb születik az osztrák határ túlsó oldalán, a legnagyobb problémája az elmúlt másfél évben az lett volna, hogy unatkozik. De ide született, ahol az állam szemében ő sosem polgár volt, csupán adóalany: amíg lehet nyírni, nyírják, amikor átmenetileg nem, hát, valamekkora állományhullás belefér. És egész biztosan lesz most itt a kommentekben is, aki elmagyarázza majd, miért egyedül az ő hibája, és miért így van rendjén. Dicsértessék!"



2021. máj. 18. 00:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%
Én is ismerek csődbe ment vendéglátóst, sajnálom is, mert jóban vagyunk. Azelőtt se vetette fel a pénz. A piálást meg ne fogjuk már a kocsmárosokra! Azt hiszitek az alkeszek nem isznak, vagy kevesebbet bezárás óta? Nem a frászt. Csak most otthon, vagy a trafiknál meg a kisboltoknál, mint nálunk. Most az a kocsma.
2021. máj. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%
Tibi atyát kilóra megvette a hatalom, amikor polgári engedetlenségi mozgalmat akart szervezni. Ha az oldal szerkesztőjének van gerince, akkor az a kocsmáros talán még ma is élne.
2021. máj. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

Azt, hogy nyilván sajnálom.

Meg azt, hogy mindig lesznek olyanok, akik éppen elvesztik az adott munkájukat, de menedzselik a helyzetet...ő nem tudta/ akarta menedzselni.

Biztos, hogy lett volna más megoldás...én is kerültem ilyen helyzetbe, megoldottam, és egy percig sem gondolkoztam öngyilkosságon.

2021. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy demagóg. Nekem is van ismerősöm, aki kocsmárosként dolgozott, de rájött, hogy ez most nem megy, tehát átment fuvarozónak, esze ágában se volt öngyilkosnak lenni. A kocsmárosnak meg a kocsma tulajával (aki aligha a kormány) kellett volna egyezkednie a bérleti díjról, ahelyett, hogy öngyilkos lett.
2021. máj. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Likevadász f@szság. Kamu duma.

Tibi atya egyébként nem csak fideszes VOLT - MOST is az. Figyeljétek meg hova fog húzni a 22-es választások előtt!

2021. máj. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kit érdekel? Hány ember köszönheti részben az egészségügyi problémáit vagy halálát ennek a kocsmárosnak?


Pont annyira sajnálom, mint a többé nem praktizáló stricit, verőlegényt, hentest.

2021. máj. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Simán kinézem belőle, hogy hazudozik. Nem azért mert ez nem történhet meg, hanem mert hol ide nyal, hol oda. Lehet a nemzet besúgója mentorálta."


Ja hogy még csak be se bizonyította?

2021. máj. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként Tibi Gatya csak a nyilvánvalót írja le ebben, hogy Magyarország szar, Ausztria meg jó. Ezt tudjuk mi is. Nem mond semmi rendkívülit. Persze a saját "szakmájából" a kocsmárságból hoz példát.
2021. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Én is ismerek csődbe ment vendéglátóst, sajnálom is, mert jóban vagyunk. Azelőtt se vetette fel a pénz. A piálást meg ne fogjuk már a kocsmárosokra! Azt hiszitek az alkeszek nem isznak, vagy kevesebbet bezárás óta? Nem a frászt. Csak most otthon, vagy a trafiknál meg a kisboltoknál, mint nálunk. Most az a kocsma."


Méárt mit árul a kocsmáros, dinnyét? Amúgy meg függetlenül attól, hogy rájuk lehet e fogni vagy sem, lesazrják, ha ott leszel alkesz, ott iszod el a házadat vagy akármi.

2021. máj. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%
Egyszóval a kocsmáros se szent, a részeg se szent. Ti Atyan akar szentnek tűnni a nevében is, a posztjaiban is, viszont most a posztja az érdekes, nem a neve.
2021. máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!