Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek 2003-ban, az...

Szerintetek 2003-ban, az EU-ba belépés előtt fejlettebb volt az ország, mint most? Nem tudtuk kihasználni az EU lehetőségeit?

Figyelt kérdés

2021. máj. 21. 21:23
1 2
 1/18 árokpart ***** válasza:
40%
Igen szerintem is jobban éltünk az első Fidesz kormány alatt különösen.
2021. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

Igen, mind életszínvonalban, mint társadalmilag. Ugyan 2003-ban még gimis voltam, de ezekre emlékszem:


-Már akkor is voltak az országban német multi boltok (pl. Plus, Kaiser's, nem voltak drágábbak, mint a magyar boltok és mindenféle terméket lehetett venni bennük


-Szüleim itthoni, érettségit igénylő munkával normálisan kerestek, egy ismerősünknél se kellett apukának kimennie német gyárba dolgozni, hogy fenntartsa a család életszínvonalát


-Normálisabb és civilizáltabb volt a mindennapi érintkezés, és az emberek liberálisabbak voltak. Egyik osztálytársam meleg volt, tudtuk róla és senki sem bántotta ezért, a TV-ben kulturáltabb műsorok mentek, pl. éjfél körül betelefonálós szexológiai tanácsadás, nem volt ez a néphülyítés, mint most az állami médiában, a fiataloknak sem Pesti TV kaliberű műsorok készültek, a politikusok a parlamentben nem egymás ócsárlásával töltötték az időt


-A sulikban nem voltak jellemzőek az amerikai-stílusú szivatások, "bullying"-ek mint most amivel egyes tanulókat öngyilkosságba sodornak

2021. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 árokpart ***** válasza:
42%
2-es Tökéletes pontosan így volt és sajnos a társadalom nagy része nem látja be, hogy ugyanígy kellene most is lennie.
2021. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
2-es: "A töltse az estét Anettkával"meg tölte se sz estét Terry Blackkak cìmű éjszakai betelefonálós műsorokra gondolsz?
2021. máj. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
#4 Nem, a Cool TV-n vagy az AXN-en ment akkoriban ilyen műsor asszem hetente egyszer éjfél körül
2021. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Természetesen, hiszen 2003-ban fele annyi sem volt a GDPnk mint most!


Engem csak az borzast, hogy olyan emberek mint a kérdező mehetnek szavazni...

2021. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

ma 21:30


De minderről miért az EU tehet?:D Én csak ezt nem értem, ha feltételezzük, hogy igaz amit írsz. Miért nem a magyar kormány?


És azért azt is tegyük hozzá, hogy itt az elmúlt 15 évben bármi ami érdemi eszköz és infrastruktúra fejlesztés volt, az mind EU-s pénzből valósult meg.

2021. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%

#7 Az a szégyen, hogy az EU nélkül ezt a jó színvonalat sikerült elérnünk mindössze 13 évvel a kommunizmus bukása után, most meg már 17 éve EU tagok vagyunk és csak lefelé megyünk a lejtőn mind színvonalban, mind társadalmilag.


Komolyan, keleti diktátorokkal barátkozás meg kicsinyes keresztbetevés a transzneműeknek. Attól az országtól, ami az első téglát vette ki a Berlini Falból...

2021. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
De még egyszer kérdezem, mi köze ennek az EU tagsághoz?
2021. máj. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%
#9 Az, hogy annyira nem tudtuk kihasználni, hogy még rosszabbak lettünk 17 év EU után, mint 13 év EU előtt.
2021. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!