Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha meglesz az előválasztás...

Ha meglesz az előválasztás győztese, csökkenni fog az ellenzék támogatottsága?

Figyelt kérdés

Nekem van egy olyan gyanúm, hogyha kiderül, hogy Karácsony/Jakab vagy akárki lesz a közös jelölt, akkor a mostani támogatók egy részét elveszíti az ellenzék, mivel mint tudható, nem minden jelölttel szimpatizál mindenki. Szerintetek kell ezzel számolni?


(Nem, nem Fidesz esélynövelés miatt tettem fel a kérdést.)



2021. máj. 22. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Igen,ez elképzelhető.De ennek sem lesz jelentősége magára a választásra,mert ugye van 1/3 bizonytalan szavazó,plusz az ellenzékiek valószínűleg úgyis leszavaznak, akárhogy is gondolják korábban.
2021. máj. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Persze. Egy nagy mese az ellenzék részéről, hogy teljes mértékben összeadódnak majd a szavazatok. Aki nem elfogult, az pontosan látja, hogy minden jelöltjük megosztó az ellenzéki oldalon, így egy 25-30%-os szavazat lemorzsolódás biztosan várható. De ezt ők nem fogják belátni, hanem "választási csalást" fognak kiáltani.
2021. máj. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Attol fugg ki lesz a jelolt Dobrev eseten nagy lemorzsolodas lehet 20+% is akar. Mindenki mas eseten ilyen 5% ra tippelek.
2021. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Már most is csökken:

[link]

2021. máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Biztos, hogy sokan lesznek, akik azt mondják, hogy márpedig én X-re nem szavazok. A mostani jelöltek tükrében meg pláne. Illetve ha még nem is mondják, de amikor oda kéne húzni egy balosnak Jakabra az X-et, vagy egy jobbikosnak Dobrevre, akkor a fülkében úgysem fogja oda húzni, akármit is mondott előtte itt, otthon vagy egy kutatónak.


Ez nagyon más helyzet, mint amikor van egy pártod, és annak a vezetője vezeti a listát.

2021. máj. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Biztos, de majd a fülkében azt mondják: inkább ő, mint Orbán. És vannak bizonytalan szavazók, akiknek kb fele tervez elmenni szavazni (ez jelentős 12-15%), és nekik mindössze 12%-uk örülne annak, ha a Fidesz maradna.
2021. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
A "bizonytalan szavazók" nagy része aztán otthon fog maradni. Még azok egy része is otthon szokott maradni, aki azt mondja, hogy én aztán biztos elmegyek szavazni, és X párta fogok.
2021. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Crisopher ***** válasza:
0%

Szerintem a Le az adók 75%-ával csinálta jól. Mármint tényleg terveznek indulni. És ilyen névvel a legtöbb protest szavazó egyből rájuk adja a voksát.


De szerintem amúgy ha várható is ellenzéki lemorzsolódás, de utána minden párt elkezd majd mozgósítani és kampányolni a közös jelölt mellett. Szóval a lemorzsolódást visszaszerezhetik. Kivéve persze akkor, ha a Fidesz eredményes karaktergyilkosságot hajt végre. Akkor még nagyobb lemorzsolódás lehet.

2021. máj. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!