Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az állandó sipákolás,...

Mi ez az állandó sipákolás, hogy eladósítjuk magunkat Kínának, meg Oroszországnak?

Figyelt kérdés

A kínai vasút + Fudan együttesen kb. 1000 milliárd Forint.

Az orosz Paks II. 3700 milliárd Forint.


Ezzel szemben az IMF hitel 20 milliárd Euro volt, átváltva 5400 milliárd Forint (kb 270 Ft volt 1 Euro) akkori árfolyamon. Figyelembe véve, hogy ma már 350 forint 1 Euro, és 2008 óta 45%-ot inflálódott a Forint, az IMF hitel manapság tobb, mint 10000 milliárd lenne. Mégis visszafizettük valahogy, nem nyögik az unokáink, mint ahogyan azt a kínai és orosz hitelről mondják.



2021. máj. 24. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
En sem ertem, annyi milliardot meg nekem is megerne :)
2021. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

A Fidesz sivalkodik a legjobban, hogy a szocik eladósították és újra eladósítanák az országot, erre a Fidesz is ugyanezt teszi.

Na erre már mit szóljon az ember?

2021. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

"Ezzel szemben az IMF hitel 20 milliárd Euro volt"


Az IMF hitelnek csak a kerete volt 20 milliárd, abból kb. 12 milliárdot használtunk csak fel. Ráadásul az akkori kamatkörnyezetben az IMF hitel nagyon kedvező volt, nem véletlenül jönnek vissza azok a hangok, hogy drágább államkötvényekkel helyettesítettük azt.


Ezzel szemben a kínai és orosz hitel nem a legversenyképesebb szerződésfeltételeket és kamatozást biztosítják.


Az IMF hitel felvételére azért voltunk rákényszerülve, mert befagyott a kötvénypiac (hogy "rákényszerültünk", azért nyugodtan hibáztassátok Gyurcsányt, de a "befagyás" nemzetközi állapot volt, nem hazai sajátosság). Ezzel szemben a mostani orosz és kínai hiteleknek lett volna alternatívájuk, mégis ezeket választottuk.


Eredeti kérdésre válaszolva, akik államcsőddel riogatnak, azoknak nincs igazuk. De szerintem nem egy államcsődnek kellene lennie a viszonyítási alapnak. Ezek a hitelek, amiket manapság felveszünk a kínaiaktól, egyszerűen sz"rok.

2021. máj. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Nekem az orosz hitellel olyan sok gondom nincsen mivel áramra szűkségünk van és más Európai országok is az atom mellett maradnak ,mint Franciaország. Itt talán egyedül a nagy titkolózás miatt lehet érdekes a dolog, hogy mi van abban a szerződésben. A Kínai hitellel már lehet bajunk. Kína éppen gazdaságilag fog minket gyarmatosítani mivel ennek a vasútnak semmi értelme nincsen minthogy a Kínai nyomulást elősegítse. Ráadásul Kínai munkásokkal épül mind a kettő beruházás és kínai cégekkel. A Fudan meg hátnem tudom ott volt a CEU az is nagy hírű egyetem volt mégis menni kellett. Egyébként azzal az is baj, hogy a diákváros területét jelentősen lecsökkenti már annak a várésznek amit Karácsonyék akartak
2021. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

"már annak a várésznek amit Karácsonyék akartak"


A poén az, hogy ez nem is az, amit Karácsonyék "akartak" (múltidő), hanem amit a kormány, a Tarlós érában létező fővárosi vezetés, a helyi önkormányzat és Fürjes Balázsék csapata. A kormány meggondolta magát és az összes többi szereplőnek kuss lett a neve.

2021. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#2

A szocik eladósították az országot, ez tény. És nem az IMF hitellel. Az 55% GDP arányos államadósságot ők vitték fel 80%-ra. A Fidesz nem növelt az adósságon 25%-ot.

2021. máj. 24. 21:06
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Most elvileg szintén rekord közeli az adósság, sőt talán forintra átszámolva most a legnagyobb
2021. máj. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7

Az lehet, de figyi. Én csinálok a cégnél 55 millió forint adósságból 80 millió adósságot, átadom neked a cégvezetést 80 milló adóssággal, 10 évig nem csinálsz adósságot, még minimálsian törlesztesz is, de beüt a krakk és a 80 millióból lesz 81 millió, akkor az is rekordadósság, pedig csak 1 milliót csaptál hozzá, míg én 25-öt. Én meg szétteszem a kezem, hogy nálad a legmagasabb, szégyelld magad.

2021. máj. 24. 21:39
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Lényegtelen mennyi az adósság, vannak nálunk sokkal szegényebb országok kisebb GDP arányos államadóssággal és gazdagabbak is jóval nagyobbal.


Az adósság összetétele, kamatozása, törlesztési cash-flowja és hasonlók, amik számítanak. A szocik ideje alatt is nyugodtan lehetett volna ennyi, ha nem devizában adósodnak el. És az, hogy most forintban vagyunk főleg eladósodva az a szocik esetéből levont tanulság, nem a misztikus gazdasági tudás. Mikor a devizahitelezés elkezdődött még mindig fideszes jegybankelnök volt, aki nem zavartatta magát. Vagy fideszes önkormányzatok, akik szintén orrba-szájba nyomták a dolgot. Sőt, amíg be nem ütött a krach, addig a parlamentben sem volt igazán téma ez a kérdéskör, csak az, ami most is megy: "mennyi az adósság, he?!".

2021. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"nem a misztikus gazdasági tudás."


Annyival kiegészítve utólag, hogy ez már 2010 előtt sem kellett volna, hogy misztikus tudás legyen.

2021. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!