Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Dákoromán elmélet hamis...

Ha a Dákoromán elmélet hamis és a románok csak később jöttek Erdélybe a mai Albánia területéről( mint magyar történészek állítják) akkor hogyan lehet, hogy a román nyelv latin nyelv és legközelebbi nyelvrokonuk az olaszok?

Figyelt kérdés
Nem lehetséges ez alapján, hogy valóban a rómaiktól származnak akik Erdélyben Dacia tartományt és városokat hoztak létre? .Talán nem politikai hanem tudományos alapon kellene vizsgálni ezt a dolgot.

2021. máj. 25. 11:46
 61/102 anonim ***** válasza:
91%
progizo! Te itt éled ki a gyilkos ösztönöseidet? Amit itt csinálsz az már nagyon komoly uszítás, gyűlöletkeltést és nagyon komoly bűncselekményt követsz el a kommetjeidben lélő gyűlöletkeltéssel, uszítással. Szerintem azonnal fejezd be és fordulj orvoshoz.
2021. jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/102 anonim ***** válasza:
26%
A románok ugye biztosan délebbre vették fel ezt a nyelvet, mivel itt nem voltak, az avarok idején sem, máskor sem, és számos helyen megbukik az elmélet. Viszont elnézve ezeket az öngyűlölő, magyarellenes személyeket, hogy a fél ország jogosnak tartja Trianont, meg a Horia-féle magyarirtásban is a magyarok voltak bűnösek, meg elnyomtunk mindenkit, miközben annyi idegent engedtünk be, hogy a fél ország már az volt, akik ahogy lehetett, a magyarokra támadtak és elvették a földjüket... érthető, hogy ezeket meg lehetett tenni ezzel a néppel, és máig el lehet hitetni a külfölddel, hogy a magyarok gonoszak. Többek közt a 19. században 1 millió zsidó befogadása után is antiszemiták... Kun Béla és Rákosi után.
2021. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 anonim ***** válasza:
67%

Nem, csupán a pásztornépeket hívták így:


"The term also became a synonym in the Balkans for the social category of shepherds,[4] and was also used for non-Romance-speaking peoples, in recent times in the western Balkans derogatively.[5] "

[link]


A középkori vlach nem feltétlen románt vagy latin nyelvűt jelöl, csak később lett a románság szinonimája.

2021. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 anonim ***** válasza:
31%
63. Maga az idézet pont a fordítottját állítja annak, amit mondtál. Azt írja, hogy más nem újlatin nyelvű népeket is oláhnak csúfoltak. Tehát előbb volt a latin népekre használva. Nem pedig fordítva.
2021. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/102 anonim ***** válasza:
42%

"Tehát előbb volt a latin népekre használva. Nem pedig fordítva."


Ez ebből sehol nem következik, ezt már csak te rakod hozzá és nem állítja pont az ellenkezőjét, téged cáfol hogy nem latin nyelvű népeket is neveztek vlachnak.

2021. jún. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/102 anonim ***** válasza:
0%

"The term also became a synonym"


Segítek. A kifejezés továbbá egy szinoníma is lett...


Tudsz angolul?

2021. jún. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/102 anonim ***** válasza:
27%

66# Azt állítottam hogy idézem:


"A vlach szót a középkorban pásztornépekre használták beszélt nyelvtől függetlenül, pl nem csak a középkori románokra használták"


Ezt az állításomat igazolja a link:


"The term also became a synonym in the Balkans for the social category of shepherds,[4] and was also used for non-Romance-speaking peoples"


Nem mellesleg ha elsőnek latin nyelvű népekre használták, abból még nem következik hogy az erdélyi vlachok a 9. században latin nyelvet beszéltek volna. Simán használhatták pl a nyugat balkáni latin nyelvű pásztornépekre a korábbi időkben, aztán később más népekre is mondjuk az erdélyi nem latin nyelvű vlachokra.

2021. jún. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/102 anonim ***** válasza:
24%
Temesváron született magyar vagyok,szüleim és nagyszüleim is magyarok. Az általános iskolát és a középiskolát is Temesváron végeztem magyar nyelven. Az egyetemet Magyarországon végeztem, mert úgy döntöttem kipróbálom a magyarországi életet. Annyi gyűlölködő emberrel mint Magyarországon sehol máshol nem találkoztam. Magyarországon tombol a gyűlölet és a rosszindulat és a butaság. A románok elleni gyűlölet és a " Trianon mánia" megdöbbentő volt számomra .Visszaköltöztem Temesvárra. A szomszédaim románok és nagyon rendes emberek, a barátaim között is nagyon sok román van. Az emberek kb 10%-a magyar a városban. Isten őrizzen attól, hogy Temesvár Magyarországhoz tartozzon. Budapestről kormányzati szintről kavarják a szalámit és megpróbálják a két népet egymásnak ugrasztani. Temesvár nem vevő erre. A magyar állampolgárságot sem igényeltem, nem kell. Trianon lehet, hogy részben igazságtalan volt, de nekem és az itteni magyar barátaimnak itt nagyon jó Romániában, Temesváron mindenképpen. 100 év után a város magyar fiataljainak többségét nem hozza lázba Trianon. A magyarországiakat jobban izgatja a dolog mint bennünket.
2021. jún. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/102 anonim ***** válasza:
51%
67. Te tényleg nem tudsz angolul. Also became. Továbbá lett. Tehát nem volt eredetileg.
2021. jún. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 anonim ***** válasza:
42%
69# És akkor ez hol bizonyítja a te állításod hogy a 9. századi erdélyi vlachok latin nyelvűek voltak?
2021. jún. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!