Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges, hogy a fityesz...

Lehetséges, hogy a fityesz direkt el akarja bukni a következő választásokat?

Figyelt kérdés
A CSOK miatt egekben a lakásárak, a virus alatti válságkezelés hiánya miatt most már a fogyasztói árak is elszabadultak. Nyilvánvaló, ha nem akarunk államcsődöt és halandóaknak is elérhető lakásárakat akarunk, akkor le kell állítani a CSOK-ot, és egyéb megszorításokra is szükség lesz amit ha az ellenzéki kormányzat visz véghez garantáltan ismét kiütik magukat a rákövetkező választásokról évtizedekre. A vagyonkimenekítés már elkezdődött. Ez lenne a fityesz terve?

2021. máj. 26. 00:20
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

#17

Hát, haladjunk mondatról mondatra, mert elég röhejes lett.


"HA azt teszik amit ők, a fiatalok szeretnének és gyermeket vállalnak, legalább 3-t"

Egyrészt, nem minden fiatal szeretné ezt. Ha tényleg arról szólna, hogy ki mit szeretne, akkor mindenki arra kapná, amit ténylegesen szeretne.

Másrészt, nem feltétlenül van minden fiatal kapcsolatban, így még ha szeretné is, akkor sem lehetséges, ezért kitolás vele szemben is.


"Ha nem szeretnék ezt tenni akkor nincs semmi változás, élnek úgy ahogy mindenki más"

Nem, mivel EGYEDÜL kell mondjuk megdolgoznia egy 40 milliós lakásért, amit kb. KÉT ember egyből megkap.

Ez sehol nem ugyanazaz életmód.


"megházasodsz és gyermeket szeretnél, az állam meg jön és SEGÍT"

Pontosan ,az állam igazságtalan előnyhöz juttatja az embereket.

Mellesleg nem azért, de pont erről beszélt itt MINDENKI, hogy ezzel a pénzzel lett feltolve a lakásak ára.

Cuki, hogy már nem tagadod, csak terelsz, hogy másról beszéljünk. :D


"Mit nem fogsz fel abban hogy ezt nem csak úgy adja az állam hanem a társadalom számára nélkülözhetetlenül fontos célt segít vele"

Ahogy ilyen cél az új generációnak pl. az oktatása is, mégis szart se kapnak a tanárok.

Szóval erre hivatkozni nevetséges.


"gyerekeknek normális lakhatási körülményei lehessenek"

De más, akár a gazdasághoz jobban hozzájáruló személy, aki nem azzal kezdte az életét, hogy teleszülte a világot, az utcára kerülhet.

Le se lehet tagadni, hogy fasiszta vagy. :DDD


"majd 10 éve a 21. századi iskolák "építése" vagyis fejlesztése. Új iskolák, felújítások, tornatermek, uszodák, sportlétesítmények"

Igen, láttam, hogy nem omlott össze semmi, amikor digitális oktatásra kellett átállni. :DDDDD

Amúgy meg, a fideszes Révész Máriusz mondja ki a partizánban, hogy a fidesz csak rontott az oktatáson és semmit sem ért el.


"Az iPhone egy sz@r"

Én se szeretem, de a lényeg nem ez volt, azért mert valamiből több lesz, még nem lesz kevesebb az ára.

Látszik, hogy nem sikerült felfogni a hasonlatot. Biztos nagyon okos lehetsz.


"A bankok számára az a fontos hogy sok olyan hitel felvevő legyen aki stabilan fizet."

Igen, csak az ALACSONYABB kamat az, ami növeli a bankok kockázatát. A stabil magas és stabil alacsony közül, az alacsony a kockázatosabb.

És a bankok pont emiatt adnak kevesebb embernek hitelt.


"NEM. Pont azért volt alacsonyan a lakások ára mert senki nem vásárolt mivel senkinek nem volt rá pénze."

Elég nagy vicc, hogy még 2-3 bekezdéssel feljebb arról beszéltél, hogy aki nem akar gyereket az ugyanúgy éli az életét.

Miközben most meg azt állítod, hogy még a CSOK előtt sem tudtak lakást venni, ahhoz képest meg most még drágábbak a dolgok.

Ezt hívják önellentmondásnak.


"Majd ha nem lesz rá vevő, akkor leviszik és annyiért adják el amennyiért valaki megveszi."

Ez meg csak simán ostobaság. Aki ilyet állít az nem érti, hogy hogy működik a piac.

Csak akkor viszik le az árát, ha EL KELL adniuk, viszont ha nincs rá vevő az adott pillanatban, akkor csak simán nem adják el, és várnak, amíg lesz.


"A CSOK ugyanis éppen a gyereket vállalóknak, nevelőknek szól"

A vissza nem térítendő támogatások.

De ahogy fentebb írtam, vannak hitelek. És mivel a bankok kockázata magas, így a magasabb rétegben lévők veszik fel a hitelt.

Vegyük az autó támogatást. kapsz 2.5 milliót, de akkor ha ugyanennyit te is beleteszel a kocsiba.

A legfrissebb kutatások szerint is, az emberek egyharmadának NULLA megtakarítása van. A következő harmadnak pedig nincs elég pénze 3 havi kiadásait fedezni.

Vagyis, aki ki tud adni 2.5 milliót, az a felső egyharmad.

Forrás: "A népesség kb. egyharmada, több mint 3 millió ember él olyan háztartásban, amely semmilyen tartalékkal nem rendelkezik. [...]"

[link]


"összefogás előző kormányzata"

Az összefogás sosem kormányzott.

Nevezd meg azt a dátumot, amikor a párbeszéd, momentum, jobbik és lmp kormányon volt.


"Csak mert kevesebbet tett bele az állam és többet kellett saját erővel felvenni hozzá?"

Olyan szempontból jobb volt, hogy nem tolta meg annyira a lakásárakat, így többen tudtak lakást vanni.

Az pedig szintén pozitívum, hogy szociális támogatás volt, vagyis, a 3 gyerekes multimilliomos nem tudta felvenni, míg most fel tudja ezeket venni.


"Nem inkább akkor nehezebb egy kevésbé jó módúnak lakáshitelt felvennie, vagyis akkor kell több pénzzel eleve rendelkeznie, ha kevesebbet tesz mellé az állam?"

De, de akkor megint ott tartunk ,hogy felmennek az egekbe az árak és a középosztály sem tud lakást venni, mint most.

Ahogy írtam, a lakosság 2/3-ának kevesebb félretett pénze van, mint 3 havi kiadása.

Ezek az emberek nem fognak hitelből, meg önrészből gazdálkodni, mert nincs nekik ilyen.

2021. máj. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
19-es, szerintem a régiófejlesztés ott kezdődik, hogy vannak járható utak, linkelek neked egy 2018-as cikket amiben a 48-as számú főut felújításáról írnak. [link] Kőkemény 26,5 km hosszon zajlik a munka 3 éve jövő tavasszal akár kész is lesz. Ez nem új út építése, hanem csupán felújítása. 3 éve szenvednek itt az autósok a lezárások miatt és még legalább 1 év mire elkészül. Ez a régiófejlesztés? Végülis az csak az igazán fejlődőképes országokban egy ilyet fele ennyi idő alatt simán lezavarnak. De számtalan ilyen példát lehet mondani az országban mindenütt. De legalább stadionokra jut pénz. Meg jut pénz ilyenre: [link] ez egyáltalán nem látványberuházás.
2021. máj. 26. 12:30
 23/34 anonim ***** válasza:

#21 Te annyira fájdalmasan és szánandóan hülye vagy hogy nem érdemes veled tovább beszélni. Aki előhúzza a fasiszta kártyát csak mert az állam AD pénzt MINDENKINEK aki gyermeket vállal, azzal nem lehet mit kezdeni.

Éld a magad csökött haladóprogresszív életét, remélem később sem gondolod meg magad és nem is lesz gyereked, egynek sem kívánom hogy ilyen szülője legyen.

Azért mellesleg megjegyzem, hogy amikor én alapítottam családot akkor a havi 72000Ft-os fizetésem kiemelkedőnek számított pályakezdő friss diplomásként, a párom a felét sem kereste, a minimálbér akkor 17000Ft volt, miközben az első lakásunk ára vidéken - alig 36nm-es panelnek, 1,5 millió forint volt, a banki hitelek kamata meg 36%-os+költségek+2kezes. Szóval úgy siránkozz kis csíra a nehéz helyzeted miatt, hogy a valóság messze nem az amit te annak hiszel!

2021. máj. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

#20!


Az ilyen egysorosok nagyon jól működnek akciófilmekben, de ott is azért vannak, hogy röhögjünk azokon. Egy vitában nagyon kevés. De röhögni lehet rajta(d).

2021. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

#23

Hát, igen, ha bármiben tévedtem volna, akkor cáfoltál volna, de a kommented alapján fel se fogtad, hogy miről beszélek.

Te elég egyértelmáen arról beszélsz, hogy magyar és magyar között különbséget tesz a kormány és ez szerinted milyen jó.

Ami igen, a fasisztákra eléggé jellemző.


"pályakezdő friss diplomásként"

A szövegértésed tekintve elég szar oktatóid lehettek, ha átengedtek téged.


"Szóval úgy siránkozz kis csíra a nehéz helyzeted miatt, hogy a valóság messze nem az amit te annak hiszel!"

Amit leírtál ez egy kifejezetten jó helyzet. Tudom, hogy 15 évvel ezelőtt kb. a semmiért hozzád vágtak egy lakást. Nem kell külön meg erősítened. :DDD

2021. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

22!


Én veled ellentétben nem csak a közvetlen lakókörnyzetemet ismerem. 25 éve járom az országot a hobbimnak köszönhetően. Győrtől délnyugatra is van olyan tükörsima út, ami 10 éve még nem is létezett.

Az M3-as régen még Füzesabonyig sem ment. Most pedig már épült egy olyan bekötő autópálya Eger irányába, mint amilyen Miskolc felé vezet.

2-3 éve baleset miatt le kellett mennem a pályáról Hatvan közelében. Találtam észak felé egy olyan új utat, amin időben meg tudtam érkezni Miskolc közelébe.


De tudok a közvetlen közelemből is példát mondani: Karácsonyt lassan 20 hónapja választották meg és a Lánchíddal csak annyi történt, drágábban fogják felújítani, ha egyszer már végre elkezdik.

2021. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

#25!


A tévedés szó akkor értelmezhető, ha van értelmes mondata is az illetőnek.

Aki fasisztázni kezd, az biztosan elmeroggyant és értelmes vitára alkalmatlan.

Teljesen felesleges veled részltekbe menően vitatkozni, mert minden célzott támogatásra, programra azt mondod, hogy valakit diszkriminál.

2021. máj. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

#27

Még egy zseniális érv. :DDD

Igen, ha valaki megfelel a definíció szerinti fasisztának, akkor nem lehet rámondani. :DD

Okos vagy. :DD


Most meg már csak simán terelsz, mert nem tudsz cáfolni. :)


"Teljesen felesleges veled részltekbe menően vitatkozni, mert minden célzott támogatásra, programra azt mondod, hogy valakit diszkriminál."

Ja, azért mondtam, a szociális alapon járó támogatásra, amit az előző kormánytól hoztál példának.

Várj, ott sem mondtam.


Amúgy mivel láthatóan megint nem fogtad fel, nem a támogatásról beszéltem, hanem rólad. Mivel te beszéltél arról, hogy milyen jó, sőt követendő, hogy magyar és magyar közt különbség van.

2021. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
#28 Most már 2 különböző ember az aki elmondta, hogy a fasisztázással kinyírtad saját magadat. Hagyd abba, felesleges, már látjuk hogy nem vagy vitaképes. Előbb tanulj meg értelmesen viselkedni!
2021. máj. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

#29!


Azt sem tudja kivel vitatkozik. :)

Bár ez teljesen mindegy is, mindenkit gátlástalanul lehülyéz és gátlástalanul tolja a tévképzeteit.

2021. máj. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!