Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt van az indiai tripla...

Itt van az indiai tripla mutáns és terjed. Megint csak akkor fogunk korlátozásokat hozni, amikor már túl késő?

Figyelt kérdés

Előző nyáron pontosan ugyanezt a hibát követtük el. Jött a brit mutáns, de mi nyitottunk, nyaraltunk, dajdajoztunk. Aztán jött a szeptember, berobbant a vírus mint az állat, mindent be kellett zárni az egészségügy gyakorlatilag összeomlott, rengetegen haltak bele gyógyítható betegségekbe mert nem volt ellátás a covid betegek miatt.

Stb.

Újra elkövetjük ezt a hibát, nyitott szemmel?



2021. máj. 28. 20:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%

Hát ha azt nézzük, 5 millió embert már beoltottak, és ezek az oltások azért attól megvédik az embert, hogy kórházba nem fognak bejutni, ha újra elkapják a vírust, és szerintem hiába van itt az indiai mutáns, ha megugrik a kórházba kerülőknek és a halálozásoknak a száma, akkor az inkább most az oltatlanok közül fog kikerülni.


Én azért azt mondom, hogy még várjuk ki ennek a végét, de én nem gondolnám, hogy megint ilyen lezárások lennének.

2021. máj. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
covid-19 ellen kaptak oltást, nem az indiai ellen. Hiába hazudozik a Pfeizer igazgató szépfiú, 7-szer ellenállóbb a brit mutánsnál. Ami lópikula, kb. 10-15%-ban véd. Az semmi.
2021. máj. 28. 20:51
 3/21 anonim ***** válasza:
55%

Egyébként tavaly nyáron nem a brit mutáns miatt ugrott meg az esetek száma.


A brit mutáns most tavasszal ért ide, de abban igazad van, hogy a sok nyaralgatásnak köszönhetően az emberek hazahozták a vírust, és hiába nem volt tünetük, elkezdték egymást fertőzni.


Tavaly tavasszal, amikor ez az egész begyűrűzött, akkor az idei számokhoz képest elég kevés volt a fertőzötteknek a száma, és ezeket az eseteket is lehetett kontrollálni, tehát tavaly a #maradjotthon az működött, idén ez már sajnos nem jött össze, amiatt is, mert a brit mutáns sokkal fertőzőbb.

2021. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Mindenki találgat.

Kiderül melyik a hatásos egyáltalán.

De szerintem a halál ellen mindegyik megvéd, vagy a súlyos szövődményektől.

Amúgy meg felesleges pánikkeltés ez már, volt már egy csomó mutáns és egyelőre nem volt gond olyan államoknál ahol azért volt rendesen átoltottság.

Igen magas a fertőzöttek száma, de nem nőtt annyival a halottak száma mint amikor nem volt ilyen magas az oltottak száma.

2021. máj. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem mindegy? A hozzád hasonlók szerint már legalább kétszer kihalt a teljes emberiség a koronavírus miatt, most egy harmadik már semmin nem változtat.
2021. máj. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%

Igen, de kimutatták már, hogy ezek az oltások nagy eséllyel a mutánsok ellen is megvédenek. Az alapja az összes mutánsnak ugyanaz, tehát az oltás szerintem megvédheti az embereket egy negyedik hullám kitörésétől.


Egyébként meg ma olvastam, hogy az itthoni eddigi 2 esetből az egyik már meggyógyult, a másik pedig kórházban van, de lélegeztetőre nem került. Nyilván 2 emberből nagy következtetéseket még nem lehet levonni, de nem gondolnám, hogy megint világvége hangulat lenne a későbbiekben.

2021. máj. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Folyamatosan csökken a halottak a száma. A jelenlegi adatok egyáltalán nem indokolnak szigorú zárást. Úgy meg nem lehet élni, hogy állandó korlátozások közt élünk, mert hátha majd egyszer baj lesz. Nem lehet ennyire előre tervezni. Az emberek meg valószínűleg ki sem bírnának egy teljes nyarat bezárva.
2021. máj. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%
Az meg a másik, hogy ennyi erővel jöjjön félévente egy mutáns, legyenek folyamatosan korlátozások, ne lehessen semmit se csinálni, ugyanúgy haljanak sorban az emberek, ilyen biztos, hogy nem fog bekövetkezni. Ha ez így folytatódik, évről évre, akkor pár évtized, és kihal az emberiség is ennyi erővel...
2021. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Akkor jobb lesz ha rettegsz ?

Nem fogom a négy fal között leéllni az életem. Kaptam oltást, van immunrendszerem. Ha ez sem elég akkor viszlát. Aztán majd jön a japán mutáns, a kongói mutáns, a bátonyterenyei mutáns meg a f-szom mutáns ami 120000000x fertőzőbb.

Be kellene tiltani a covid híreket.

2021. máj. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%
Tavaly május óta megmondtam hogy ez az úgynevezett vírus csak kitaláció és csak egy sima "influenza"szezon ez az egész. Erre meg itt tartunk hogy negyedjére fogjánk velünk lenyeletni ugyanazt a kamu fost és úgy látszik nem is lesz nehéz dolguk. Szívből gratulálok neked, emberiség!
2021. máj. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!