Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs miniszterelnök...

Miért nincs miniszterelnök jelölti vita már évek óta Magyarországon?

Figyelt kérdés
2021. jún. 1. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Mert Orbán nem áll ki senki ellen, mióta egyszer a Ferivel tartottak vitát.
2021. jún. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De miért nem, ez a demokrácia egyik alapja... ilyen félős Orbán?
2021. jún. 1. 15:20
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Mert ehhez két feltétel kell:


- épp országos választás legyen

- legyen méltó ellenfél, aki esélyes


Ezek meg ritkán adottak.

2021. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Mert Orbán nem akar/tud/mer vitázni. Amíg az egyik legesélyesebb jelölt nem hajlandó vitázni addig hiába akar a másik fél.

Tudod egy vitához minimum két ember kell.

2021. jún. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Mert nem Toroczkai a miniszterelnök
2021. jún. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Mer a Gyurcsány annak idején inasba vágta az Orbánt kétszer is.Azóta úgy be van szarva a nagy bátor utcai harcos, hogy azt elmondani sem lehet.
2021. jún. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

Vicces, hogy Feri 2006-os performansza és a pofátlan hazudozásai dacára behúzott győzelme után még balról kérik számon Orbánt, hogy jaj, miért nyer meg aljas módon, vita nélkül minden választást, hát miért nem áll inkább ki, hogy ismét növelje hazudozó ellenfele győzelmi esélyeit? :D


Ezeknek az időknek vége van, srácok, akárhogy is sírtok.

2021. jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14%

A 2-es hozzászólásoddal elárultad, hogy csak a szokásos ballib propagandát akarod nyomatni.


Tegnap is ott volt a parlementben, válaszolt a kérdésekre.


Kivel kellett volna és kivel nem kellett volna Orbánnak 2018-ban vitáznia?

2021. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

#2

Nem kötelessége kiállni. Mióta egyszer Gyúrcsánytól kapta az ívet azóta magától nem beszélt, csak azt mondja ami lapra van írva.

Nézz meg egy egy ilyen parlamenti közvetítést. Teljesen mindegy mit kérdeznek tőle nem arra válaszol.

Pl tegnap nem tudom ki kérdezte tőle, hogy hogy viselte meg a járvány a minisztet urat, mint bérből és fizetésből élő embert??

Erre meg elmagyarázta, hogy havi bért kapnak, tehát bérből él, valamint hogy ha növekednek a bérek akkor az ő fizetésük is nő, valamint ha csökken, akkor az övék is csökken. Ez elég drámaian hangzott, de ettől nem lettem okosabb. A minimálbért emelték, az nem esett vissza a járvány miatt, ezért ennek nem volt rá hatása, hogy ő mennyit keres. Semmit nem mondott, hogy mégis milyen hátrány ért őt a járvány alatt. Legalább annyit mondott volna, hogy felmentek az élelmiszerárak és nehezebben tudta kigazdálkodni a pénzt vagy nem tudom, de érdemlig semmit nem válaszolt erre.

Bármit kérdeznek tőle arra nem válaszol, hanem elbeszél mellette. Engem érdekelnek az ilyen parlamenti viták, jó lenne ilyeneket látni. Lehet Orban csicskába rakná az egész ellenzeket és változtana az én nézőpontomon is. De nekem nagyon szúrja a szemem, hogy kerüli a témákat.

Pl mikor volt a szájeres dolog akkor is terelte a témát.

Állandóan komcsiznak, de ők azok akik még mindíg titkosítják azokat az aktákat, pedig az ellenzék folyamatosan kéri a nyílvánosságra hozatalát.


Volt egy olyan jelenet, mikor Vona Gábornak okoskodott valamit, majd Vona felállt és javasolta, hogy mondjanak le a mentelmi jogaikról és álljanak bíróság elé és mondja ki a bíróság az ítéletet, döntessék el bíróság előtt, hogy ki Vona Gábor és ki Orbán Viktor. Utána is hetekig olyan kis csendben volt.

Most megint kiosztotta a Feri az 500milliárdos kínai hitelről meg a paks2 vel kapcsolatban. Arra is kíváncsi lennék mit reagált.

Paksi atomerőmű kapcsán nekem nem is az orosz hitel ami fáj, hanem az, hogy a paksi atomerőmű rossz helyen van, pont valami mit tudom én milyen lemezeken helyezkedik el amiből komoly gondok adóthatnak. Lássuk be ez egy atomerőmű esetén nem szerencsés. Most még azt bővítenék. Konkrétan egy időzített atombomba amit bővítenének is.

Meg az atomerőműhöz kell urán, nem tudom az országban hány urán bánya van. Jobban ki leszünk szolgáltatva más országoknak, ami megint nem szerencsés. Inkább megújuló energiaforrásokba kellett volna ölni azt a pénzt.


[link]

2021. jún. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%

"De miért nem, ez a demokrácia egyik alapja..."

Kérdező, NEM ez a demokrácia alapja.

A miniszterelnöki - vagyis elnöki vitának az amcsiknál van mindent eldöntő fontossága, nálunk nincsen. Nem egy jelölt személye dönt arról hogy kire fogsz szavazni hanem - elméletileg - az hogy mit képvisel a párt akinek MAJD lesz egy miniszterelnöke. Az sem lenne baj ha nem is tudnád a választások előtt kit jelölnek majd miniszterelnöknek.

Több oka van annak hogy nincs ilyen médiacécó nálunk.

1. 2006-ban gyurcsány teljesen egyértelműen és bizonyítottan végig hazudta a vitát.

2. a szavazóknak nem számított a korábbi hazugság, gyurcsány és társai ugyanazt és ugyanúgy csinálják azóta is.

3. nincsen olyan politikus aki egy az egyben lehetett kihívója Orbánnak. Sok kis párt volt az elmúlt években és nem tudtak megegyezni (ők egymással) hogy mindegyik jelöltje ott lehessen egy ilyen vitán. Korábban az ellenzékiek sorra kijelentették hogy csak akkor lesz vita ha ez nem lesz ott vagy csak akkor ha csak egyedül lesznek Orbánnal szemben stb.

4. Orbán szavazóinak nem kell egy ilyen vita, mert nem tartják az ellenzékieket - akik összeálltak gyurcsánnyal - szavahihetőnek és vitaképesnek. Nekik nem kell hoyg Orbán nekiálljon vitázni valakivel és ha a saját szavazóinak nem fontos akkor neki sem fontos hogy egy médiacirkuszban részt vegyen.

5. az ellenzéki szavazóknak sem fontos, mert teljesen mindegy mit mond Orbán, már előre eldöntötték mire/kire fognak szavazni.

6. a bizonytalanoknak sem fontos mert nem is néznék meg a vitát, azért bizonytalanok mert nem foglalkoznak politikával.

7. a fidesz-kdnp már 11 éve van kormányon, akinek ennyi idő nem volt elég ahhoz hogy meggyőzzék, annak egy vita nem fog számítani.

Felesleges lenne egy ilyen vita JELENLEG. Majd ha lesz a választási kampány, akkor majd eldöntik a felek hogy akarnak-e vitázni, ha akarnak akkor meg kivel akarnak és hogyan, mikor.

Szakpolitikai kérdésekben az adott szakpolitikusok a kormánytól mindig készen álltak vitázni - az ellenzékiek nem voltak rá hajlandóak, mert amikor valódi dolgokról kell beszélni akkor mindig beégnek a tudatlanságukkal, butaságukkal. Orbán csak az ellenzéki oldalon számít valami fétisnek, mindenre képes csodalénynek. A saját szavazóinak ő egy jó politikus, jó miniszterelnök és ennyi.

2021. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!