Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki érti még ezt a Fideszes...

Valaki érti még ezt a Fideszes gondolkodásmódot? Mert az én agyam ledobta az ékszíjat.

Figyelt kérdés

A Fidesz azt vallotta, hogy az összes ellenzéki párt oltásellenes, aztán azt mondta, hogy azért omlott össze a regisztrációs rendszer, mert ellenzéki ösztökélésre túl sokan regisztráltak oltásra.



A Fidesz szerint büszke turáni/türk nép vagyunk, de ezzel együtt a "Keresztény Európa" védelmezői is, viszont semmi bajunk azzal, hogy Kína haláltáborba zárja a türk ujgurokat. Anti-kommunisták is vagyunk, de semmi bajunk a Kínai Kommunista Párt ténykedéseivel, mert ők nem igazi kommunisták. Az igazi kommunisták azok, akik Brüsszelben ülnek.



2021. jún. 1. 22:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#20: Elnézést, rosszul használtam a "normál terhelés" szókapcsolatot. Nem arra gondoltam, hogy átlagos, mindennapi életbeli terhelés, hanem arra, hogy ha hosszú várakozás után megjelenik egy olyan lehetőség, hogy névvel, TAJ-számmal mindenki ellenőrizheti a regisztrációját (amire eredetileg visszaigazoló e-mailt sem kaptunk), akkor normális azt elvárni, hogy az első napon milliók fogják elindítani a lekérdezést. Ezt értettem a "normál terhelés" alatt, a körülmények között normálisan elvárhatót, nem az átlagos, mindennapi normálisat.


Azért 1-2-3-4 millió lekérdezés annyira még nem sok, hogy azt ne lehetne kezelni, ha előre felmérik a dolgot, akkor ne lehetne akkora szerverkapacitást bérelni (legalább mondjuk 1-2 hétig), amivel ez az igény normálisan kiszolgálható.


Tehát ezt informatikai hibának tartom, egyébként lehet, hogy a programok maguk valóban jól meg voltak írva, de ez tényleg ügyetlenkedés. Ami belefér, én az ügyetlenkedéssel szemben általában elnéző vagyok, pláne ilyen krízishelyzetben. Ami nálam nagyon kihúzza a gyufát, az a szánalmas viselkedésmód, hogy az ügyetlenkedés nincs elismerve. Hogy nem az van a kommunikációban, hogy "alulterveztük a kapacitást az igényekhez képest", hanem hogy "kormányzati oldalaink kibertámadás alatt állnak".


Van egy nagyon bosszantó emberi tulajdonság, nárcisztikus személyiségzavarban kifejezetten gyakori, amikor valaki egyszerűen képtelen beismerni a hibáját. Aki saját maga szerint mindig mindent jól csinál, mindig mindent jól tud. A valóságban persze mind emberek vagyunk, hibázunk időnként, de a személyiségzavaros ilyenkor mindig másban keresi a hibát, ha nem találja, akkor egészen arcpirító hazugságoktól sem riad vissza. A lényeg, hogy ő soha nem felelős semmiért. Az ilyen embert nagyon nehéz elviselni.


A kormányunk nem egy ember, nem lehet személyiségzavara. Mondhatnánk, nárcisztikus strukturális zavarban szenved. Mindig mindent jól csinál, mindig mindent jól tud, legalábbis ez az énképe. Amikor valami nem jól alakul, akkor mindig más a hibás, vagy indul az arcpirító hazudozás a körülményekről. Ennek persze a nagy példája a harmadik hullám totális félrekezelése, a februárban elszúrt három hét (február elején indulnak fel a számok, február 23-25-én realizálja a kormány, hogy a baj iszonyatos, és csak akkor reagál). És amikor ennek eredményeképpen a halálozás március-áprilisban brutálisan felfut, akkor indul a hazudozás, hogy mi máshogy számoljuk a covid-halottakat. Miközben jól dokumentált, hogy majdnem egész Európa lényegében ugyanúgy számol (sőt, mi még a picit kevesebbet beszámolók között vagyunk). Mindezt megkoronázandó Kásler miniszter bemegy a hírtv-be, és elmondja, hogy a járvány lassan másfél éve alatt mi mindent jól csináltunk (ahogyan a nárcisztikus is mindig mindent jól csinál, legalábbis azt hiszi).


Ehhez képest persze apró csepp, hogy a regisztrációs rendszer megroggyant egy-egy napra. De a kibertámadás vizionálása ugyanez a jelenség.


Még egyszer: én a hibákkal szemben elég elnéző vagyok, én is gyakran szoktam hibázni. Az utólagos be nem ismerés és hazudozás viszont teljesen kiakaszt.

2021. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nézd, mivel én abszolút nem értek az informatikai rendszerek készítéséhez, üzemeltetéséhez, és, szimpla felhasználóként nagyon elnéző vagyok. Ugyanakkor viszont azt nem értem, hogy te honnan veszed hogy nem volt valóban "kibertámadás alatt" az oldal? Egy dolog az amit mondasz, abban igazad is van, egy másik meg az, hogy valójában mi nem látjuk azt ami történt csak a felhasználói oldalt láttuk - hogy volt aki az első nap nem tudta használni a rendszert - ellenben én akinek a harmadik napon volt vele dolga, már igen.

Amúgy nem igaz hogy soha nem ismerik el a hibájukat. Amikor összekuszálódott az oltási behívó rendszer és a világ minden tájára rángatták vele az embereket, akkor konkrétan elmondták hogy elrontották, nem jól működik, le is állították. nyilván ott is ment a magyarázkodás arról, hogy az adatok így meg úgy, de legalább elismerték hogy rossz lett.

2021. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

#22: "Ugyanakkor viszont azt nem értem, hogy te honnan veszed hogy nem volt valóban "kibertámadás alatt" az oldal?"

- Nyilván nincs erre bizonyítékom, nem látom a nyomozati anyagot. Érveim vannak, csak a "józan (paraszti) ész" vagy "common sense":

1. A kibertámadások ritkán céltalanok. Újabban részei a hadviselésnek, a terrorizmusnak. Ez azonban nem bénította meg Magyarország infrastruktúráját (aki azt akarja, az támadja a Liszt Ferenc reptér gépeit, lehet, hogy napokig nem tud gép fel- és leszállni; esetleg az atomerőművet, hogy órákig vagy napokig energiahiányban szenvedjen az ország; vagy iktassa ki pár órára a banki tranzakciókat, olyan tömegpánik lenne tőle, hogy arra nehéz szavakat találni). Nem sürgős regisztrációs rendszerek megtámadása, főleg olyané, amit harmadnap használni lehet (ahogy te is tetted) nem kiberhadviselés, sem kiberterrorizmus. Vannak még zsaroló kibertámadások, de azoknál megjelenik egy zsaroló, aki pénzért helyreállítást ígér. Itt nem volt sem zsaroló, az oldal magától helyreállt. Vannak még demonstratív kibertámadások (pl. Anonymous csoport támadásai a Ku Klux Klan vagy a Szcientológiai Egyház ellen), de ezek vállalják magukat, ráadásul az össztársadalmi megítélés szerint "jó" ügyek mellett szoktak támadni (mint a példában rasszisták vagy szcientológusok ellen), nem lassítanák országok oltási programját. Tehát ezek az állítólagos kibertámadások olyan körülmények között történtek, ahogyan nem szoktak kibertámadások történni, úgy tűnik, ok és cél nélkül történtek. Valószínűbb, hogy nem is történtek.

2. Az állítólagos kibertámadások mindkét friss esetben (most a regisztrációs rendszerek megtámadásáról, illetve szerintem megnemtámadásáról beszélek) olyankor történtek, amikor nagy volt a terhelés a lakosság részéről. Máskor pedig nem. Ha egy hekkercsoport szemét szúrják ezek az oldalak, máskor is tudnának túlterheléses támadást intézni (ez egy elég egyszerű típusú támadás). De sose csinálják máskor. Csak éppen amikor nyíltak ezek a lekérdezős-regisztrációs oldalak. Ilyen körülmények között egyszerűen kézenfekvőbb azt feltételezni, hogy a tervezők szimplán elkalkulálták a várható terhelést.


Én egyébként a regisztrációsat nem is próbáltam, mert akkor már volt időpontom. A korábbi, lekérdezőset még igen, mert már hetekkel korábban regisztráltam, és visszaigazolást nem kaptam (csak hírleveleket koronaügyben). A lekérdezésnél én is belefutottam a leállásba, mert már a megjelenés napján megpróbáltam magam ellenőrizni.

2021. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!