Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetnek ennyire kegyetle...

Hogy lehetnek ennyire kegyetlenek az emberek, tényleg a kormány LMBTQ-ellenes megszólalásai miatt romlik ennyire a helyzet?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, van egy 19 éves húgom, mindketten heteroszexuálisak vagyunk, nekem jelenleg is van barátom.


A húgom pánikbeteg és tömegiszonyos, ezért nagyon ritkán megy olyan helyre, ahol sok ember van, tömegközlekedni sem szeret. Tegnap viszont muszáj volt, ezért úgy döntöttem, hogy elkísérem, mert pont reggel ment, amikor amúgy is zsúfoltabb a villamos.


Tudni kell róla, hogy a pánikbetegségének az egyik tünete a szédülés. A villamoson is elkapta a stressz s automatikusan elkezdett kapaszkodni a kezembe. Aztán felszállt egy 3 fős társaság, akik elkezdtek beszólogatni, hogy "leszbikutyák", "degenerált állatok" meg hasonlók és az egyik felénk köpött...


A következő megállónál lerángattam a húgom a villamosról és inkább megvártuk a következőt, azzal mentünk. De nem tudom elhinni azóta sem, hogy ez történt, konkrétan állandóan elsírom magam, ahogy ez eszembe jut.


Tényleg ott tartunk, hogy ekkora bűn már az is, ha az ember a testvére kezét fogja? Nem bírom ezt a gyűlöletet, ami ebben az országban folyik.



2021. jún. 3. 19:17
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Van változás, most már (nagyon ritkán) hajlandó még buszra/villamosra is felülni. Régebben csoda volt, ha heti egyszer autóval ki lehetett rángatni otthonról, úgyhogy ahhoz képes már jobb :) Frontint szed, meg BetalocZOC-ot, ha a pánik miatt nagyon felszalad a pulzusa.
2021. jún. 3. 20:10
 22/30 anonim ***** válasza:
71%
Bármilyen kormány lesz hatalmon előfordulhat hogy valaki megjegyzést tesz a másikra bármilyen szexuális beállítottságú.
2021. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
42%

A szokásos áldozathibáztatás nem maradhat el természetesen, és az sem véletlen, melyik párt szimpatizánsától...


"kezelhetted volna a helyzetet jobban", miért, mit kellett volna csinálnia, leállni vitatkozni velük a tömegközlekedés forgatagában? Észérvekkel az ilyeneket egyébként sem lehet meggyőzni.

2021. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
23%

Mindenkinek beszólogatnak néha, sajnos sok a kevésbé művelt, gyakran c kategóriába sorolható állampolgár. Ez titeket különösen érzékenyen érintett, viszont ezek az emberek pont az olyanokat keresnek, akiknek ártani tudnak egy ilyen jelenettel. Gyengék, kisebbségi komplexusuk van, s így próbálnak kompenzálni (vagy tudom is én mi ennek a pszichológiája).


De ha már politizálni is akarunk, teljesen jogos érvek szólnak a jobboldal ellen, viszont a teljesség kedvéért a baloldal sarát is felsorolnám:

- Szociális segélyekkel támogatnák, hogy minél több rossz körülmények között, rossz szülők által felnevelt "beszólogatós", problémás ember legyen.

- Ha nem lenne elég az itthoni be nem integrált civilizálatlan tömeg, még az arab világból is hoznának ide olyan kőbunkókat, akik vallásuk révén bűnözőknek is titulálják ezeket a közösségeket.

- Kisajátították a nem heteroszexuális közösségek problémáját és folyamatosan a jobboldalt jelölik ki ellenségnek, ezzel uszítva az ellentétet az erősen konzervatív emberek és az LMBTQ+ közösség között, hogy minél több sértett meleg és őket támogató legyen, akikből több szavazatot lehet kifacsarni. Kérdés, hogy ki a nagyobb g*ci, a ferde szemmel néző konzervatív, vagy az, aki politikát épít az uszításra és arra, hogy az LMBTQ+ tagoknak minél jobban fájjon és minél több dühöt érezzenek.

- A mindenkori baloldali vezetés az elkövetőt védi. Tehát ha teszem azt, úgy folytatódott volna a történet, hogy valaki megvéd titeket, kést ránt elő a bunkó társaság és tetlegességgel ront az amúgyis bűncselekmények minősíthető cselekedetén, és a történet folytatásaként tüntetés lenne, aki elítéli a kötekedő késelőket, akkor a baloldali vezetés lenácizná a tüntetőket (volt már erre példa).

2021. jún. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
22%
Ennyi? vérnyomáscsökkentő meg valami nyugtató?nem is csoda ha nem javul szegény.sokkal komolyabb kezelésre lenne szüksége.
2021. jún. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Pszichoterápiára is jár, azt hittem, csak a gyógyszer érdekel.
2021. jún. 3. 20:55
 27/30 anonim ***** válasza:
68%

Pont nem azt látjuk, hogy ők hozatnának be tömegeket a harmadik világból. 2016 és 2020 között még a hivatalos statisztikák szerint is ötszörösére nőtt a külföldi munkavállalók száma, tömegével jön az olcsó munkaerő Magyarországra, amivel a magyar melósoknak teremtenek konkurenciát. A nagytőke érdekei ma fontosabbak...


Hogy a "mindenkori baloldali vezetés" védené az elkövetőket, az is eléggé sántít, most is láthatjuk, kik akarták az áldozathibáztatást nyomatni. Nem is értem, hogy gondolják ezt. Mit kellett volna tenniük? Elkezdeni vitatkozni három idiótával? Biztos meggyőzhetők logikus érvekkel. -.- De nem a jobboldal támogatja az elkövetőt, ááá nem. :D Folyamatosan ők nyomják az áldozathibáztatást, bármilyen téma merüljön fel. Pedig jó dolog a szolidaritás, csak ahhoz kellene egy kis progresszív szemlélet is, és nem annyival letudni a problémákat, hogy "minek ment oda", "miért volt ott" stb.

2021. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
79%

#27

Fideszre próbálod átterelni a témát de ettől még semmit nem cáfoltál abból, amit írtam. Gondolom ez nálad ilyen kényszeres, hogy mindenki, aki nem Orbánt szidja, annak meg kell mondani, hogy de a zOrbán akkor is nagyobb gci.

2021. jún. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
88%

Miért, szerinted akiknek a retorikája a legnagyobb befolyással van az országra, azoknak nincs felelősségük az ország mentalitásának alakulásában? Idióták mindig lesznek, csak nem mindegy, hogy mennyi, és nem mindegy, hogy az idiótaság karanténban van-e, vagy még trendivé is próbálják tenni, és még adnak is neki egy jó nagy hátszelet minden médiacsatornán keresztül.


Orbánt szóba nem hoztam, te jöttél azzal, hogy kik hozzák az arabokat az országba. Hát pont ők. Tömegével jön az olcsó munkaerő a harmadik világból (persze nem csak arabok). Csak ezt nem mondják be a TV-be, mert teljesen más, amiben a nagytőkének akarnak megfelelni, és teljesen más, amit a támogatóik felé kommunikálnak (ami egyébként teljesen ellentétes).


Ez csak azért kötődik a témához, mert állandóan ezt hallani tőlük, hogy mindig az áldozat a hibás. Rohad a közegészségügy? Miért vagy beteg! Megerőszakolnak egy nőt? Minek ment oda! Meg amúgy is, miért öltözködött úgy! (az meg sem fordul a fejükben, hogy a nők általában nem a férfiaknak öltöznek úgy, ahogy, hanem egymással versenyeznek, és eszükben sincs a bunkó primitívjét felhívni keringőre, csak a gyökér ösztönlénynek a tudatáig ez már nem jut el). Témától függetlenül, mindig az áldozat a hibás, és ezt most is előadták, mint általában.

2021. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Hát azért nagyon sötét emberek lehettek az ziher.
2021. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!