Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy fér össze a gyermekvállal...

Hogy fér össze a gyermekvállalást ösztönző politika a jelenlegi oktatáspolitikával?

Figyelt kérdés

Nettó 145 ezret kap egy kezdő tanár, ehhez kell egy 6 éves egyetem és egy kétszakos tanári mesterdiploma.


Én kezdő szakácsként kapok nettó 280-at és sokszor még ez is kevés az albérlet miatt... Hogy a francba megy így bárki pedagógusnak éhbérért? Ki fogja tanítani a leendő gyerekeimet?


Illetve a pedagógusok hogy vállaljanak saját gyereket ilyen fizetésből?



2021. jún. 3. 20:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Hosszútávon is jobb a magyar gyerekeknek a szegregáció?

Nekünk MOST jó, hogy szegregálva voltak oly' hosszú ideig?

2021. jún. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
28%

11#


Mindenhogy jó.Ha párhuzamosan úgy alakítják át a családtámogató rendszert, szociális rendszert,hogy ne szüljenek ezek annyit, ne érje meg nekik.

Plusz, a rendőrséget átszervezni,átalakítani.A büntethetőségi korhatárt leszállítani.


Másrészt, a liberálisok által szajkózott út nem járható.

Komoly pedagógushiány van, nem csak a fizetések és a kormányok marhaságai miatt,hanem többek között a cigányok miatt is.

Ki akarja ezeket állandóan fegyelmezni az órán?Utána meg megverik vagy a szülők "jobb belátásra" térítik a pedagógust.



Én is olyan iskolába jártam, ahol volt pár ilyen egyed.

Türelmes,hivatástudattal rendelkező pedagógusaink voltak,de nem bírtak velük.Egyszer az egyiküket le is köpte az egyik ilyen.


Az igazgató úgy oldotta meg,hogy kirugdosta őket és átkerültek egy olyan iskolába,ahol valamiféle fogyatékossággal rendelkező gyerekek vannak.



Ezért lenne a legjobb a kivándorlásukat ösztönözni.EU tagság előnye,hogy szabad a mozgás.

2021. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%

Én is pedagógus vagyok (#11).

Szakiskolában is tanítottam, most egy technikumban és egy gimiben is. Csak többségi gyerekekkel volt eddig problémám, mindhárom iskolatípusban.

Mégsem vonok le ebből messzemenő következtetéseket.

2021. jún. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
A szegregáció előnyei: szétválasztják azokat a gyerekeket, akik nem tudnak viselkedni és azokat akik megfelelően tanulnak. Sokkal nyugodtabb körülményeket teremt az, ha az általános iskolákban és középiskolákban nem verekednek és nem rongálnak. A rendbontókat pedig a kisegítő iskolákban kis létszámú osztályokban erre kiképzett szakemberek oktatják, nevelik, hogy felnőttkorukra ne bűnözők, hanem a társadalom hasznos tagjai legyenk.
2021. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%
Jaj, hagyjuk már. A szegregáció nem ezt jelenti. Semmilyen kisegítő iskola nem kerül szóba, csak fogják a cigánygyerekeket, és berakják egy másik osztályba.
2021. jún. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#15 Magyar gyerek se mindig normális. És van pár normális cigány. Abszolút nem etnikai kérdésről van szó, viszont a neveltetéssel nyilván összefügg a magatartás.
2021. jún. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#15 A Mi Hazánk politikusai egyértelművé tették, hogy nem külön osztályt, hanem külön iskolát akarnak a problémás gyerekeknek. Azt mondták, hogy ha ígeretüket meg tudják valósítani, akkor minden megyében lesz legalább 1 ilyen intézmény.

(Győr-Moson-Sopron vagy Csanád-Csongrád megyében nem sok cigánygyerek van, de egy iskolányi magatartászavaros gyerek biztosan akad.)

2021. jún. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!