Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják Orbán Viktort?

Miért utálják Orbán Viktort?

Figyelt kérdés

Mármint, mindenki azzal jön hogy "mennyit lop", de akkor miért nem fogják perbe?


A bevándorlást jól megoldotta, miközben az ellenzék meg az EU-hoz tartozva nyitást akart.


A családtámogatás jól megy, pl: csok, és mivel csak újépítésűre lehet felvenni a hitelt (amit vissza kell fizetni, ergo az államnak nem kiesés), így az ingatlanpiacot sem zúzza szét.


Az oltásokkal kapcsolatosan is jól intézkedett, mind a szputnyik, mind a shinopharm elfogadott lett vagy eu vagy who által.


Tehát alapvetően jó döntéseket hoz/hoz a pártja.


De akkor mi a fenéért utálják ennyire?



2021. jún. 6. 20:41
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
86%
Voltak feljelentések fideszesek ellen, de a főügyészt azért tette oda a fidesz, hogy elkaszálja ezeket az ügyeket.
2021. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
7%
Ha lopna nem 3-400 netós fizetések lennének. Sokan szeretik hidd el.
2021. jún. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

"Voltak feljelentések fideszesek ellen, de a főügyészt azért tette oda a fidesz, hogy elkaszálja ezeket az ügyeket."


Össze vannak gyűjtve ezek a feljelentések? Ha csak el van kaszálva, akkor pedig a főügyész is perbe fogható, így nem hiszem hogy ilyen lenne, de persze minden lehetséges. Hol vannak ezek a feljelentések?


"Ha lopna nem 3-400 netós fizetések lennének. Sokan szeretik hidd el."


Igen, én csak azt nem értem hogy aki nem, annak mi a gondja. De egyenlőre légből kapott dolgok jöttek, így nem letyem okosabb. ☹


Pedig én tényleg csak megérteni szeretném a másik oldalt.

2021. jún. 6. 21:10
 14/52 anonim ***** válasza:
89%
Ez a 3-400 nettó is hazugság. Ez a budapesti átlag csak, máshol nem, és eleve az átlag számítása felfelé húz, a medián a pontosabb, ami 80 ezerrel kevesebb kb. mint a 300 ezres átlag.
2021. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
68%

"De a magyar gyógyszerészeten kivizsgálták"

19/2021 I.28 kormányrendelet kimondja, hogy bármelyik oltóanyag bevethető, amivel legalább 3 államban már oltottak. Szó sincs itt semmiféle vizsgálatról. Azt a WHO tette meg, kiemelve, hogy amúgy a dokumentáció hiányos (3. fázis)

2021. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
86%

"Hogyan törvényesítette? Mivel?"


Pl. a közbeszerzéseknél átírták a szabályt, hogy nagyobb legyen a szubjektív pontok súlya, így ha valaki objektív alapon jobbnak jön ki, mint a haveri cég, akkor egyszerűen szubjektív pontokkal átbillentik, hogy mégis a haver nyerjen.


Szóval így törvényesen mindig ők győznek azokon a pályázatokon, amiken nyerni akarnak.

2021. jún. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

"Ez a 3-400 nettó is hazugság. Ez a budapesti átlag csak, máshol nem, és eleve az átlag számítása felfelé húz, a medián a pontosabb, ami 80 ezerrel kevesebb kb. mint a 300 ezres átlag."


Én érettségivel diákmunkásként nettó 200at kerestem teljes állásban tavaly vidéken (mondjuk igaz, felsőfokú angol kellett hozzá), tehát szerintem reális.

2021. jún. 6. 21:14
 18/52 anonim ***** válasza:
92%
17: képzettséggel lehet jobban keresni, felsőfokú angolja nem mindenkinek van, a képzetlenek, a gyári munkások, stb. viszont nem ennyit keresnek
2021. jún. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:

"De a magyar gyógyszerészeten kivizsgálták"


19/2021 I.28 kormányrendelet kimondja, hogy bármelyik oltóanyag bevethető, amivel legalább 3 államban már oltottak. Szó sincs itt semmiféle vizsgálatról."


Gyorsan megnéztem, nem ezt mondja a kormány rendelet:


"§ A biztonságos veszélyhelyzeti gyógyszerellátáshoz szükséges egyes intézkedésekről szóló 488/2020. (XI. 11.) Korm. rendelet 6/A. §-a helyébe a következő rendelkezés lép: „6/A. § (1) A gyógyszerészeti államigazgatási szerv különös méltánylást érdemlő betegellátási érdekből, a koronavírus feltételezett vagy igazolt terjedésének megakadályozása érdekében az állami egészségügyi tartalék kezeléséért felelős szerv kérelmére engedélyezi a) EGT-megállapodásban részes államban, b) Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságában vagy c) legalább három – köztük legalább egy európai uniós vagy európai uniós tagjelölt – államban a betegek számára hozzáférhetővé tett, illetve alkalmazásra engedélyezett gyógyszer behozatalát, a betegek számára történő hozzáférhetővé tételét, illetve alkalmazását, (2) Az (1) bekezdés alapján abban esetben kerülhet sor az engedély kiadására, ha a gyógyszert legalább egymillió személynél már alkalmazták. Ezen feltétel teljesülését a külpolitikáért felelős miniszter állapítja meg. (3) A gyógyszerészeti államigazgatási szerv az (1) és (2) bekezdés szerinti engedélyt az adott államban kiadott engedély alapulvételével vagy annak elismerése útján is kiadhatja. (4) Az (1)–(3) bekezdés szerint kiadott engedély alapján behozott gyógyszer alkalmazásához a Kormány rendeletében további feltételeket állapíthat meg.”"


Szerintem elég okés.


"Azt a WHO tette meg, kiemelve, hogy amúgy a dokumentáció hiányos (3. fázis)"


Erről tudsz forrást?

2021. jún. 6. 21:19
 20/52 A kérdező kommentje:

"Pl. a közbeszerzéseknél átírták a szabályt, hogy nagyobb legyen a szubjektív pontok súlya, így ha valaki objektív alapon jobbnak jön ki, mint a haveri cég, akkor egyszerűen szubjektív pontokkal átbillentik, hogy mégis a haver nyerjen.



Szóval így törvényesen mindig ők győznek azokon a pályázatokon, amiken nyerni akarnak."


Erről valamilyen törvénycikket, mint amilyet a 15ös adott, tudsz hozni? Vagy hogy miben lett módosítva?

2021. jún. 6. 21:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!