Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják Orbán Viktort?

Miért utálják Orbán Viktort?

Figyelt kérdés

Mármint, mindenki azzal jön hogy "mennyit lop", de akkor miért nem fogják perbe?


A bevándorlást jól megoldotta, miközben az ellenzék meg az EU-hoz tartozva nyitást akart.


A családtámogatás jól megy, pl: csok, és mivel csak újépítésűre lehet felvenni a hitelt (amit vissza kell fizetni, ergo az államnak nem kiesés), így az ingatlanpiacot sem zúzza szét.


Az oltásokkal kapcsolatosan is jól intézkedett, mind a szputnyik, mind a shinopharm elfogadott lett vagy eu vagy who által.


Tehát alapvetően jó döntéseket hoz/hoz a pártja.


De akkor mi a fenéért utálják ennyire?



2021. jún. 6. 20:41
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
39%
Én is arra gondoltam, csak nem írtam ki direkt, de elég egyértelmü, hogy kinek van kb 500 milliárdja, a másik meg úgymond csak a fedő.
2021. jún. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
56%

Egészen másról van szó kérdező! Mindenekelőtt: azok utálják, akik nem sokat értenek az egészből, csak rosszul megy nekik. Azok, akik fel tudják mérni, mik az ország lehetőségei, hová juthattunk volna és ehelyett hol vagyunk, akik tudják, ez mitől van, nos ők nem utálnak senkit, mert az utálat sehová sem vezet. Egyszerűen felelősségre vonás akarnak, és alkalmas vezetést. Azt is tudják, hogy ez nem lehetséges egyik napról a másikra.

Tesznek is ezért, csak nincs látszatja. ennek is több oka van. Egyfelől a "látszat" azt jelenti, te (is) észreveszed. Ehhez előbb kell valami, ahol észreveheted. Nincs, a Fidesz elvette. Ami van, azt nem olvasod, mert elhiszed a Fidesznek, hogy hazudnak. Aztán meg kevés, ha olvashatod. Meg is kéne érteni, ahhoz kell gazdaságismeret, kell társadalomismeret, kell érteni, mi miért történik. Ennek híján bármit el lehet adni, csak tudni kell, hogyan. És tudják. A mese mindig szebb, mint a valóság. Te is azt hallgatod szívesebben.


Lop? Nem lop. A "lopás" titokban történik. Rabol! A rablás jellemzője a nyíltság és az erőszak. Ha nem adot, elveszik. Ha erősködsz, megvernek.

A bevándorlás jó megoldásán nyilván azt érted, hogy több tízezres kínai közösség él itt, és a mi pénzünkön jön még sokkal több is. Meg mások is, csak nem viszik őket kényszerrel a Keleti árkába, hogy láthassad. Nem zárják el a wc-ktől, mert ha igen (mint akkor), megtapasztalod, milyen, ha valaki a saját piszkában él. Biztosíthatlak, nézni sokkal könnyebb, mint elszenvedni. Az ellenzékről alkotott észrevételeidről annyit, az ne ma tiéd, az a Fidesz propagandája. Te elhiszed, mert ezt mondják. Jó, tudom, tagadod, ez a dolgod. De ettől még úgy van.

A jól menő családtámogatás hatására csökkent a lakosság létszáma öt százalékot nyilván. Még háborúkban sem volt ekkora veszteség. Menj vidéki falvakba, számold, hány eladó lakás van ott. Rengeteg. A kutyának se kell. Pedig laktak benne. Már nem, hála a családtámogatásnak (is). Az ingatlanpiac nem létezik. Ingatlanmaffia igen. Azokban a nagyvárosokban, ahol a multik éhbérért dolgoztatnak. Mert kell a képviselőknek a jó lakás.

Az oltásokkal kapcsolatban ugyanannyira téves az információd, mint a többiben. De nem győzlek meg. Tudod miért nem? Mert tudom, manipulációval elért tévhit nem megdönthető. Ha a szerencsétlen a hitét is feladja, mi marad neki? Semmi. Ezt nem kívánhatom.

Tehát a döntések kizárólag a hatalom megtartását szolgálják, semmi mást. Azok is, amelyek objektíve tényleg jók. Ugyanis ilyenek azért születnek, hogy a nép száját befogják. A régi rómaiak mondása volt: ha békét akarsz (értsd: a tömg fogja be a száját), kenyeret és cirkuszt a népnek. Orbán úgy véli, mi nem vagyunk a rómaiak. Valóban nem. Ezért ő csak cirkuszt oszt. A kenyeret megtartja megának.

2021. jún. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
44%
Én nagyon szeretem Orbán Viktort!
2021. jún. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:

"Tesznek is ezért, csak nincs látszatja. ennek is több oka van. Egyfelől a "látszat" azt jelenti, te (is) észreveszed."


Mit tesznek? Már momdtam, én adatokat kérek forrásokkal, nem pedig légből kapott dolgokat. Azokat én is tudok.


"Ehhez előbb kell valami, ahol észreveheted. Nincs, a Fidesz elvette. Ami van, azt nem olvasod, mert elhiszed a Fidesznek, hogy hazudnak. Aztán meg kevés, ha olvashatod. Meg is kéne érteni, ahhoz kell gazdaságismeret, kell társadalomismeret, kell érteni, mi miért történik."


Apám és az unokatesóm közgazdászok. És nem a mezei szintűek. Ők belelátnak, és egyszer amikor kérdeztem vették a fáradtságot és előhoztak különböző grafikonokat ahol elmagyarázták hogy hogyan számolják egy ország gazdasági növekedését, hogyan játszanak a forint inflálásával hogy nagyobbnak tűnjön, és a vásárló erővel. Bár valóban van torzítás, és nem annyival amennyivel reklámozzák, de nőtt a gazdaság, és én ezt már elfogadhatónak tartom. Persze, jobb lenne ha a pontos paraméterekkel mondanák, de technikailag nem hazudtak.


"Ennek híján bármit el lehet adni, csak tudni kell, hogyan. És tudják. A mese mindig szebb, mint a valóság. Te is azt hallgatod szívesebben."


Ha ez így lenne nem tettem volna fel ezt a kérdést.


"Lop? Nem lop. A "lopás" titokban történik. Rabol! A rablás jellemzője a nyíltság és az erőszak. Ha nem adot, elveszik. Ha erősködsz, megvernek."


Mondtam már!!! Okés, lop. Hol van róla adat?! A két szemedéet nincsen oka hogy elhigyem neked. Pláne hogy eddig érvet nem hoztál, hanem eléggé egy érzelemre építő szöveg eddig a válaszod...


"A bevándorlás jó megoldásán nyilván azt érted, hogy több tízezres kínai közösség él itt, és a mi pénzünkön jön még sokkal több is."


Okés, erről hol van adat már megint? És mondtam, engem a legális, papírozott bevándorlás nem zavar, csak az eszeveszett random. Miért mosod össze?


"Meg mások is, csak nem viszik őket kényszerrel a Keleti árkába, hogy láthassad. Nem zárják el a wc-ktől, mert ha igen (mint akkor), megtapasztalod, milyen, ha valaki a saját piszkában él. Biztosíthatlak, nézni sokkal könnyebb, mint elszenvedni."


Az érettségim kitűnő lett magyarból, de itt mit akarsz mondani?


"Az ellenzékről alkotott észrevételeidről annyit, az ne ma tiéd, az a Fidesz propagandája. Te elhiszed, mert ezt mondják. Jó, tudom, tagadod, ez a dolgod. De ettől még úgy van."


Soha nem alkottam véleményt egyik válaszomban sem az ellenzékről. A kérdés nem rájuk vonatkozott. Csúsztatsz.


"A jól menő családtámogatás hatására csökkent a lakosság létszáma öt százalékot nyilván. Még háborúkban sem volt ekkora veszteség."


Mint mondtam, forrás?? Persze, én os szívesen keresgélek, de mint mondtam, ha már te hozod érvnek, akkor légyszi támaszd is alá!


"Menj vidéki falvakba, számold, hány eladó lakás van ott. Rengeteg. A kutyának se kell. Pedig laktak benne. Már nem, hála a családtámogatásnak (is). Az ingatlanpiac nem létezik. Ingatlanmaffia igen. Azokban a nagyvárosokban, ahol a multik éhbérért dolgoztatnak. Mert kell a képviselőknek a jó lakás."


Azt ugye tudod, hogy a csok (gondolom arról beszélsz) is ugyanolyan hitel, és CSAK újépítésű házra vehető fel? A vidék elnéptelenedése pedig már a modernizáció elején elkezdődött, pont most kezd megfordulni a folyamat a digitalizációval, meg a középosztálytól felefe szépen költöznek ki, nagyobb telekre.


"Az oltásokkal kapcsolatban ugyanannyira téves az információd, mint a többiben. De nem győzlek meg. Tudod miért nem? Mert tudom, manipulációval elért tévhit nem megdönthető. Ha a szerencsétlen a hitét is feladja, mi marad neki? Semmi. Ezt nem kívánhatom."


Egyenlőre a TE válaszod a manipulatív. Tanultam retorikát, és ilyen érzelemre építő és befojásoló olvasmányt, mint a tied, rég láttam. "De nem győzlek meg mert nem tudlak" aham, marha nagy indok.


Köszönöm szépen hogy ezt te, a magasztos akárki ezt így szépen eldöntötted, hogy mivel más a véleményem, attól függetlenül hogy én ténylegesen a másik oldal álláspontját próbáltam megérteni, ezért én a manipulációkra hallgató propagandista vagyok.


Egyszer nem érveltél, egy adatot nem hoztál mint pl: A WHO-s válaszoló (akinek ezúton is köszönöm a fáradtságát, elnézést hogy külön nem reagáltam rá, már lefeküdtem aludni akkor). Folyamatosan érzelemre építesz és osztod az észt a magas lóról, hogy a korom miatt, vagy az eltérő vélemény miatt, (aminek újragondolása miatt tettem fel a kérdést nem mellesleg) azt nem tudom, de igen csak sértve érzem magam, hogy egy ekkora szöveget összehozva 1 darab érvet sem kaptam.

2021. jún. 7. 08:33
 45/52 anonim ***** válasza:
15%

"a halálozási arányt miért nem?"

Milliószor el lett mondva, hogy itthon másképp számolják őket. Ha valaki tavaly elkapta a vírust, aztán meggyógyult, de idén elütötte a busz, akkor bele fogják számolni a halottak köze, mert mindenkit beleszámolnak, akinek valaha is volt pozitív tesztje, és azóta elhunyt.

2021. jún. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
15%

"a kínai vakcina nem esett át a szokásos ellenőrzésen"

Minden egyes vakcinatípus átesett a szokásos ellenőrzésen.

2021. jún. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
24%
A bevándorlást tényleg jól megoldotta mivel mostmár ránktenyésztette a cigányokat,meg jópénzért a kínaiakat ,ukránokat ,csecseneket...
2021. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
38%

Vicces nézni, hogy a sok hardcore balos hirtelen csak kapalozik, ha valodi tenyeket kell felsorakoztatni. Latom bevelat a Gyurcsany fele propaganda, hogy a fideszt kell utalni. Az mar mindegy, hogy miert, a lenyeg hogy kutya modjara kovetjuk a fenti “paracsot” es az ilyenek jarnak szavazni..

Nem vagyok nagy fideszes, de ha muszaj, akkor mar rajuk szavazok. A valaszolok nagyresze a tok mindegy ki csam nem a fidesz kategoriaba esnek, dehogy kontretan kire es miert, arra sosincs valasz..

2021. jún. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
75%

Kezdetnek kérdezd meg azokat, Kérdező, akiknek egy tollvonással megszüntette az adójóváírását (120e forint alatti havi fizetés).

Szólj, ha az ő válaszaikkal megvagy, mondom a következőt...

2021. jún. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
75%

Magyarország megvétózza az EU illegális bevándorlás elleni javaslatát - [link]


A kormány azért nem rendelt többet a Moderna vakcinájából, mert sokallta az árát -

[link]


Ferenc pápa a migrációról, amit a Fidesz mivel az nem keresztény hozzáállás-

[link]

[link]

[link]


[link]


Gigantikus, manipulatív médiabirodalom - [link]


Világválság óta nem volt ekkora az államadósság, de azért ömelenek a milliárdok Semjén vadászkiállítására-

[link]


Orbán Viktor számára a vallás csak eszköz -

[link]


Magyarország az EU legkorruptabb országa -

[link]


Kádár rendszeri ügynök volt a fideszes kaposvári polgármester - [link]


Magyarország egyedüliként megvétózza a EU indítványát, miszerint az oroszországi tüntetéseket, nem szabad erőszakkal leverni - [link]


Kövér László a Szájer-ügy után sem szeretne erkölcsrendőrséggel nyomozni a Fidesz jelöltjei után - [link]


Fidesz és a fiatalok - [link]


A kormánymédia 57 helyreigazítási pert vesztett 2020-ban - [link]


786 százalék: ennyivel nőtt a képviselők vagyona 9 év alatt - [link]


Azért ad pénzt a kormány a homofób vasarnap.hu működésére, mert keresztényüldözés van -

[link]


Azért nem kap munkát, mert O1G van a Facebook profilján - [link]


kormány támadja az evangélikus egyházat, petíció egyre népszerűbb - [link]


A CSU elnöke szerint távoznia kell a Fidesznek a Néppártból - [link]


Manfred Weber szerint Orbán fordított hátat a keresztény alapértékeknek - [link]


[link]


Magyarországon az egyik leggyengébb a családok átlagkeresete - [link]


Milliós fizetéseket vesznek fel fideszes képviselők az egyetemi alapítványok kuratóriumi tagjaként - [link]


Fidesz alapító nyílt levélben bírálja Orbánt - [link]

[link]


Orbán Viktor 200 hazugsága - [link]


Magyarország privatizációja - [link]


Fideszes facebook oldal 6 millió forintot kapott Rogán Antaltól - [link]



De a legnagyobb bűn mindközül az, hogy ketté lett szakítva ez a nemzet, amire a legjobb példa éppen ennek a fórumnak a politikai részlege. Soha nem volt még ekkora gyűlölködés kormánypárti és ellenzéki szavazó között.

2021. jún. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!