Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az idei nyelvvizsg...

Szerintetek az idei nyelvvizsga amnesztia egy blöff volt, vagy megfogják adni ismét?

Figyelt kérdés

2021. jún. 8. 06:40
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez egy blöff, és nem adják meg.
Nem, ez nem blöff, és megfogják adni ismét.
28 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem fogják megadni. Menj és csináld meg a nyelvvizsgádat!
2021. jún. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos meg fogják adni, pedig aki nem képes egy idegen nyelvet megtanulni (főleg egy olyan primitív nyelvet, mint az angol), az nem érdemel diplomát.
2021. jún. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Én megkövetelném mindenkitől a nyelvvizsgát.Nekem szenvedni kellett vele,másnak meg nem kell?Hogy van ez?
2021. jún. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy utolsó pillanatban mégis megadják, hogy addig hátha észbekap valaki és megcsinálja. De én nem értek vele egyet. A tavalyival meg főleg nem.

Teljesen ki voltam borulva már 1-2 éve is, mikor bejelentették, hogy egyetemre mégse fog kelleni bemeneti nyelvvizsga. (Végzős voltam és az őszi érettségi idejében jelentették be, miután megcsináltam az írásbeli emelt érettségit és a szóbeli előtt pár nappal. Mondhatnánk, hogy de a nyelvvizsga akkor is ér valamit, de akkor már volt 2 nyelvvizsgám, köztük abból a nyelvből, amiből érettségiztem)

Már nagyjából megbékéltem, igyekszem nem lenézni azokat, akiknek nincs meg még egyetem végére se, végülis engem nem érint és ennek ezer oka lehet. A szakom meg hiányszakma, nem számít hogy "kiesik a konkurencia" a nyelvvizsga miatt. Én meg amúgy is megcsináltam volna ezeket (kivéve ugye az emeltet érettségit khm..)

2021. jún. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Nekem nincs nyelvvizsgám (még), de r.hadt nagy kitolásnak látom azokkal szemben, akik melóztak érte, x órát tanultak, majd még fizettek is a vizsgáért, míg mások röhögve megkapják ingyen, undorító... habár az előbbieket az a tudat nyugtassa, hogy egy állásinterjún hamarabb felveszik őket, akik tényleg meg is tanulták a nyelvet, azokkal akik csak úgy kaptak egy papírt a nulla tudásra.
2021. jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 bbenjoe ***** válasza:
58%
Én nem adnám meg, bocsánat, de szerintem meg fogják adni. No para.
2021. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Álljon már meg a menet! Az nem undorító, hogy bevezették?! Mikor sehol sem kötelező Európában? Tehetek róla, hogy kifogtam a legrosszabb tanárokat gimiben? (halad csoport ellenére a tanár A1-es könyvetrendelt meg, majd 2 tanárváltás, eljutottunk kb B1 szintre, emellett nem lehetett nyelvvizsgázni, akkor meg nem volt saját zsebpénzem, hogy tanárhoz menjek mint mások megengedhették, a másik undorító dolog, hogy a tanárunk a leggazdagabb lánynak mondta, hogy ne vegye fel a faktot (mert nagyon gyenge volt aki tanította), hanem menjen el nyelvtanfolyamra, ezt sanos csak utólag tudtam meg, hogy tényleg nagyon gyenge a faktos tanár,s nem célzóttan készített fel a nyelvvizsgára: teljesen más feladatokat adott oda (mindenféle nyelvvizsgából), szinte nekünk kellett könyörögni,hogy adjon már olyat, amire menni szeretnénk (TELC). Aki hozzávették fel a faktot senkinek sem sikerült! (4 ember, német amúgy, s nem angol, tudjátok igen nem mindenkinek a világnyelv az első nyelve), a lány meg, akinek sikerült, aki tehetős volt(akit előtte említettem), 2 tanfolyamra is beíratták a szülei, mondta, hogy neki sem ment volna e nélkül, s azért ment 2.-ára is, hogy "biztosabb" legyen a tudása, meg nem sikerült nagyon a teszt, amit a végén írtak. Egyetem mellett meg mondanom sem kell, hogy semmi időm nincs nyelvezni, olyan nehéz a szak, a nyári gyakorlatok miatt meg sajnos nyáron sem. Diploma után sokkal igazságosabb lenne mindenkinek letenni, s nem ezzel szívatni, hogy nem veheti át az illető...
2021. jún. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Igen én remélem, hogy eltörlik, sőt jövőre is, s 5 év kemény egyetemi év után én is átvehetem a diplomát, utána meg megcsinálnám én is természetesen a nyelvvizsgát, amikor már tényleg lenne mellette időm.
2021. jún. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
Ne haragudjatok meg, az utolsó két hozzászóló.... én pénzügy számviteles hallgató vagyok, és az egyetem mellett raktam le a vizsgát....igen sűrű és kemény évem volt, de megcsináltam és nem kifogásokat kerestem, hogy most ez meg azért nem fog menni...és még élek. Évfolyam közben is meglehet csinálni, csak akarni kell. Az meg, hogy valaki azt találja kifogásnak, hogy a nyári gyakorlat mellett nincs rá ideje, szét röhögtem magam, de nem vagyunk egyformák, megbántás nélkül van aki keményebben hajt, van, aki fél gőzzel sem.
2021. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
hát azért ne hasonlítsunk egy orvosi egyetemet egy pénzügyi-vel, nem bántásból, de tényleg, egész nap tanulok, fel se állok, de még gndolni sincs időm a nyelvre kb...
2021. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!