Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rugdossa a kormány a...

Miért rugdossa a kormány a már földön lévő egészségügyet?

Figyelt kérdés

Hihetetlen. Előbb az orvosok kötelező választásra bírása a magánrendelés és az állami foglalkoztatás között... Most meg ezek a tervek:


,,Hét kórházban megszűnne az aktív, közülük egyben a krónikus betegellátás is, további 13 kórházban pedig nem végeznének műtéteket a jövőben. A kisvárosi kórházakban csak nappal lehetne szülni, ügyeleti időben a megyei kórházba kellene menniük a kismamáknak."


Ez mi akar lenni? Szóhoz nem jutok. Már az felhúz, hogy nem tolnak elég pénzt az eü-be (ellentétben a stadionok építésével...pfff...), de hogy ami eddig adva volt, azt miért rombolják le? Mi ezzel a céljuk? Szimpla költségcsökkentés vagy már a magán egészségügybe is bepofátlankodtak és onnan várják, hogy "csurranjon-cseppenjen" egy kis mellékes? Vagy éppen az orvosokat és ápokókat szeretnék "megnyerni", hogy ne legyenek túlterhelve?



2021. jún. 9. 01:01
1 2 3
 1/22 A Cenz Ura ***** válasza:
89%
Azért rugdossák hogy úgy nézzen ki mintha mozogna és élne :D
2021. jún. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%
Azért, mert az EÜ egy baromi jó üzlet, és majd ebből is csinálnak hatalmas boltot a fideszesek.
2021. jún. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%

Csalódottak, hogy a víruscirkusz után még egyáltalán maradt működő egészségügy. Fel akarják számolni azt is, ami megmaradt. Miért? Há' tiszta ráfizetés az egész nekik, egy garast se hoz, aki meg nem tud szavazni, dögöljön csak meg.

Magyarország, én így szeretlek!

2021. jún. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
Mert tudják, hogy jövőre kormányváltás, szóval belerúgnak még amíg lehet
2021. jún. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
39%
Forrás?
2021. jún. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
28%

Most duplazzák az orvosok bérét, millió alatt csak a nagyon kezdőknek lesz.

Ez 300 milliárd/ év, ha már a stadionhoz mérés: évi 2_3 stadion ára.

A Kútvölgyi újabb 10 milliárdot kap, stb

Én sokat voltam vagy öt kórházban: eszetlen pazarló a rendszer.


Főorvos báró úr bejön reggel, körbenéz, aztán lelép, este visszanéz.

Egy félórás kezelésért feküdtem bent egész napokat, stb

2021. jún. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

1.: 😀😀😀😀😀


Forrás: [link]


6.: Biztos sok helyen pazarolnak is valamennyire, de ha engem elfolyt magzatvízzel, 2 fájás között egy messzebb lévő kórházba utaztatnának akkor biztos nem az lenne a fejemben, hogy jaj, de jó, hogy ilyen költséghatékony az ellátás. Meg az a baj, hogy ez csak káoszt szülne, pl sokkal hosszabb lenne a műtétekre a várólista (a jelenleginél is hosszabb... rohadjanak meg), mivel a kevesebb kórházban tudnák ezeket elvégezni, több emberen...


Megvilágosodtam: túl sok helyet foglalnak a kórházak, ezért addig "nyírbálják" őket, amíg a helyükre jó kis stadionokat nem tudnak építeni.

2021. jún. 9. 02:53
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Azért kellene nappal szülni mert nem nincs elég szülész orvos,ezt teljesen egyértelmű.
2021. jún. 9. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
8-as: Ez nekem aķkor is nagyon bizarr. Gondolom egy kismama sem szeretne éjszaka szülni, de ha jön a baba, akkor jön a baba. Valamennyire általában lehet késleltetni, de nem mindenkinél válik be meg elég természetellenes is lenne beleavatkozni ha minden oké (nem koraszülésről van szó).
2021. jún. 9. 05:39
 10/22 Fsms ***** válasza:
73%
Mert még nem megy mindenki a fizetős NER-s haverok kórházaiba.
2021. jún. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!