Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tekintenek úgy rám,...

Miért tekintenek úgy rám, oltatlanra, mintha én valami a társadalomra veszélyes ember lennék?

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy jobberekről, balosokról vagy éppen modern libsi centristákról beszélünk, mihelyt megtudják, hogy oltatlan vagyok rögtön elkezdik kérdezgetni, hogy mikor oltatom már be magam, oltassam már be stb. Nekem egyenlőre ez még korai lenne, szeretném várni egy kicsit, hogy lássam, mik a következmények, szóval még nem is vagyok gődényista, oltásellenes, vírustagadó majom, tudom hogy létezik vírus, fontos számomra a társadalmi felelősségvállalás, szóval tartom a szabályokat is (maszk, kézmosás, kézfertőtlenítő, távolság), de nem vagyok egy birka, aki vagy a "bölcs" politikusaink vagy a zombimódra való utcára özönlés hatására azonnal oltat. Úgy tekintenek rám, mintha ez valami negatív tulajdonság lenne. Ez már közel áll a bűnbak kereséshez és a diszkriminációhoz is. Szerintem csak hónapok vagy max. egy félév kérdése és kb. karácsonyra vagy 2022 kezdetére jönnek az olyan megjegyzések, hogy: "Mocskos oltatlanok", "Az oltatlanok miatt van minden probléma". Ha valaki oltatott, nem mindegy neki, hogy más nem? Elméletileg már védett. Vagy ennyire nem magabiztos?


Ez lesz az "új normális"? Mi ez az őrület? Ennyire nem élhet senki szabadságban, hogy a társadalom egy része már azt kinézi, aki szabadon szeretné eldönteni, hogy szeretné-e és hogy mikor szeretné, hogy belefecskendezzenek valamit, amiről egészen eddig az emberiség teremtése óta nem hallott?



2021. jún. 10. 17:56
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Sajnos kevés dolgos cigány van, akikből magyar lett... Az utóbbi csoportba jóval többen tartoznak.
2021. jún. 10. 18:54
 22/41 anonim ***** válasza:
19%

“Miért tekintenek úgy rám”

Azért mert pillanatnyilag úgy néz ki hogy az oltásokkal lehet megelőzni a járványt.

Az meg ugye hogy a járvány miért nem jó nem kell magyarázni, emberek életét veszélyezteti,munkahelyek szűnnek meg, korlátozások, áremelkedések, kötelező maszkhasználat- gondolom ezek senkinek nem hiányoznak- na ezért néznek rossz szemmel.

2021. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
22%

"Az meg ugye hogy a járvány miért nem jó nem kell magyarázni, emberek életét veszélyezteti,munkahelyek szűnnek meg, korlátozások, áremelkedések, kötelező maszkhasználat- gondolom ezek senkinek nem hiányoznak"


Biztos van akinek tetszik.

2021. jún. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Ok, de akkor én is had nézzek rossz szemmel azokra, akik egy nekem nem tetsző csoportba tartoznak.


Én nem vagyok oltásellenes, inkább csak nem vagyok birka semmilyen kérdésben, nem követem, a hülye vírustagadókat és a médiabirkákat sem. Én nem akarok senkinek rosszat, de gondolkodjon már logikusan, nem én leszek az, aki a világ pusztulásáért felel, mert mondjuk később oltatom be magam... És akkor még nem is beszéltünk a mutációkról, amik ellen nem véd és még jó sok érkezik belőlük. Ezt pedig nem lehet megakadályozni, így lesz és kész. Lesz itt még 2000. hullám is, szóval a maszkokat nem kell elégetni... A globalizáció hatására pedig még rengeteg világjárvány el fog indulni. Köszi 21. század!

2021. jún. 10. 19:06
 25/41 anonim ***** válasza:
82%

Ha ez vigasztal én egyetértek veled az utolsó betűig kérdező. Ha mi szabad akaratunkból (és vállalva a kockázatokat) nem oltatjuk be magunkat azzal is csak azokat veszélyeztetjük akik szintúgy szabad akartukból (és vállalva a kockázatokat) nem oltatták be magukat mert A TÖBBI EMBERT ÚGYIS VÉDI A VAKCINA! De a mantra már túlságosan elterjedt hogy mindenkire veszélyt jelent az oltatlan ember.

Így gondolkodik a csürhe, aki nem velük van az ellenük. Ha nem szaladsz az oltásért akkor vírustagadó vagy. Mert a csürhe szemében csak a végletek léteznek.

Lehet lepontozni, teszek rá. Ez is csak egy anonim weboldal, semmi több.

2021. jún. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
85%
25-ös👍
2021. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
77%
Mert így lehet megosztani a társadalmat, és megfélemlíteni embereket. Ugyanis ez a cél. Én pl. oltott vagyok, az állítólag k.rva jó kísérleti vakcinájukkal, aztán továbbra is félelemben akarnak tartani engem is. Logikát ne keress, csak várd ki, mint én is, hogy felébredjen a birka nép, és ne tűrje tovább ezt a diktatúrát.
2021. jún. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
0%

"de nem vagyok egy birka, aki vagy a "bölcs" politikusaink vagy a zombimódra való utcára özönlés hatására azonnal oltat"

Ja, nem vagy oltásellenes majom, de ezen a mondatodon látszik, hogy cseppet sem vagy jobb náluk, te is ugyanolyan frusztrált kismajom vagy. Azok a bizonyos emberek akik beoltatják magukat, a szakembereknek hisznek, és nem Orbánnak. Nagyon komolyan beszélsz a diszkrimináció ellen mégis a szövegedből egyszerűen bárkinek egyértelmű, hogy lenézed az oltakozókat, hiszen általánosítva kijelentetted, hogy mindegyik "birka".


"Ha valaki oltatott, nem mindegy neki, hogy más nem? Elméletileg már védett. Vagy ennyire nem magabiztos?"

Nyilván tisztában vagy vele, hogy hogyha valaki oltatott, és baja van az oltatlanokkal, akkor az a baja, hogy nem törlik el a mindenféle korlátozást továbbá sem (szerencsére már azért enyhültek), és gondolom azt is tudod, hogy oltás után is ellehet kapni a vírust. Tehát ez a kérdés is csak a frusztráltságodat takarja. Ha meg nem, akkor nem gondolkodsz. Egyébként meg kollektív elkezdted védeni az oltatlanokat és hibáztatni az oltottakat egy vizionált jóslatod miatt. Erre most mit lehet mondani?


Ha meg annyira szabadszemléletű vagy mi a pöcsöm lennél, rájönnél, hogy aki oltat, az (jobb esetben) nem azért teszi, mert a legkedvencebbe pártpolitistája azt mondta, hanem mert a virológusok azt mondták. Aki egy picit is átlátja a politikát, az tudja, hogy amit csak tudnak, felhasználnak a pártpolitizálásuk érdekében. Ha valamelyik oldal oltásellenes, akkor a másik oltás propagandista, és fordítva, stb... Az, hogy az általad nem kedved párt mit propagál éppen nem csak azt jelentheti, hogy azt nem szabad elhinned, de azt is, hogy azt sem szabad feltétlen elhinned ami nem igaz. Ne vonjátok bele a politikát abba, hogy oltattok-e, a vezető pártnak perpillanat leginkább csak a presztidzs számít egyébként is.


Egyébként nagyon röviden pedig annyit tudok mondani, hogy amíg ennyire lenézően beszélsz másokról akár megalapozatlanul, addig nem tudom miért érdekelne ennyire, ha diszkriminálva lennél is.

2021. jún. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

#28.

Köszi! <3 :-)


Dehogynem, a többségük Csótánynak, meg Orbánnak a hatására teszi.

2021. jún. 14. 10:39
 30/41 anonim ***** válasza:
0%
Jólvan, ezen is látszik, hogy annyi eszed van mint egy marék molylepkének. Jó rettegést.
2021. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!