Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a Fudan egyetem...

Szerintetek a Fudan egyetem javítani vagy rontani fog a nemek arányán Budapesten?

Figyelt kérdés

Hivatalosan Kínában a legrosszabb a nemek aránya, legalábbis férfi szemmel. 1,2 férfira jut 1 nő.

De a valóságban pl. Budapesten szó szerint sokkal rosszabb a nemek aránya, mert igaz, hogy 2011-es népszámlálás szerint még jobb volt a helyzet, de azóta eltelt 10 év Fidesz kormány alatt, rendkívül szar lett az ország helyzete, és rengeteg hölgy vándorolt ki Nyugatra és ment hozzá külföldi férfihoz. Igaz, hogy férfiak is vándorolnak ki, de azok sajnos hazajönnek, mert legtöbbször csak alkalmi munkára mennek ki, gyűjtenek egy kocsira vagy valami szar önerőre, aztán visszajönnek. De a hölgyek nem jönnek vissza, egyetlen egy nőt sem ismerek aki visszajött volna Nyugatról.. férfit viszont rengeteget.

Budapesten simán megvan az 1,4 férfi / nő arány, a fiatalabb korosztályban rosszabb nyilván az idősebbek meg ilyen szempontból nem számítanak.

A Fudan egyetem akkor összességében rontani vagy javítani fog a Pesti arányon?



2021. jún. 11. 00:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
51%

Kínában limitált számú gyereke lehet egy családnak és mivel nyugdíjrendszer sincs olyan értelemben, mint nálunk, ezért sokan hozták meg azt a radikális döntést, hogy inkább fiúgyerek legyen, lányt abortálják, mert idős korúkba valaki el kell tartsa őket és férfiak keresetének várható értéke magasabb.


Magyarországon hogy milyen tendenciák vannak, azt nem tudom, statisztikák nélkül értelme sincs beszélni erről. Viszont ha már ilyen párkapcsolati problémával közelíted meg a dolgot, nyugtasson a tény, hogy amennyiben egy épkézláb, ápolt, igényes férfi vagy, akkor jó esélyeid vannak (már ha próbálkozol), függetlenül az adottságaidtól. Csak persze itt is képbe jön az, hogy a csajoknál az idősebb pasi a nyerő, így a 20-as férfiakra jutó 20-as nők száma jóval kevesebb, hisz az 50-éves papuskák is versenybe szállnak. Viszont 30-40 év környékén meg fordul a tendencia, részben azért is, mert ekkorra a nő-férfi arány közelíti már az 50-50-et, másfelől a "konkurencia" egy része fiatalabbakat próbál szerezni, emiatt a nők kerülnek abba a helyzetbe, mint amiben a fiatalabb férfiak vannak: kevesebb férfi jut rájuk, mint ahányan vannak.


A Fudan egyetemnek abszolút semmi köze nincs ezekhez a dolgokhoz.

2021. jún. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!