Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki legyen az ország élén és...

Téékáá kérdése:

Ki legyen az ország élén és miért lenne jobb az nekünk?

Figyelt kérdés
Hülye vagyok a politikához segítséget kérek h jól tudjak dönteni

2021. jún. 19. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Fidesz. A többi szarabb.
2021. jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Rothadó Narancs ***** válasza:
62%

Fidesz -> Nagy halom trágya

Ellenzéki Összefogás -> Csak jobb lehet

2021. jún. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Táncsics radikális balpárt mert ők a legerősebb baloldali párt.
2021. jún. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Én, mert én optimista vagyok
2021. jún. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Ezek közül,a politikusok közül,egyik sem.


Teljesen új arcok kellenek,akik elhatárolódnak a Fidesztől és az ellenzéki összefosástól (mármint összefogástól) is.

2021. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Aki nem lop eves szinten ezer millardokat es jatssza at haveroknak. Szoval ellenzeki osszefogas
2021. jún. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Megpróbálok egy párttalan nézetből írni.


Én, még ha jobboldali lennék is, semmiképpen sem szavaznék a Fideszre. A Fidesz-KDNP önmagát egy keresztény konzervatív pártnak írja le. Ezzel semmi gond nem lenne, rengeteg országban működik ez Európában. Viszont az hol keresztény, hogy maga a párt vállik a vallássá, és a párt feje az Istenné? A pápa nem rég tett egy olyan kijelentést, hogy a Fidesz keresztényellenes. Bayer Zsolt már nagyon régóta "buta lipsi"-nek nevezi. Ha most összeveted ezt azzal, hogy a Fidesz szavazótáborának nagy része katolikus hitű, ez hogy lehetséges? Hogy lehetséges az, hogy a kormány azt az embert próbálja lejáratni, aki a szavazóiknak mondhatni egy "második Isten", de ennek ellenére továbbra is Orbánra szavaznak?


Így, ahogy az előbb leírtam. Orbán olyan szinten manipulálja az embereket, hogy az ő véleménye fontosabb, mint a vallásé, tehát ő maga lesz a vallás. És ez sajnos nem csak itt van jelen. Én alapból szociálliberálisnak tartom magam, ebből nyilván sokatoknak az jön le, hogy Momentumos vagyok. Ha megnézed Fekete-Győr András felszólalásait, mit látsz benne? Ugyanannyit, mint a Fideszben. A nagy semmit. Hangzatos, nagy szavak, amit soha nem fognak megvalósítani.


Na most nézdd meg, mennyire leértékelt ez a komment. És mi ennek az oka? Az, hogy mind a két oldal felé közérthetően megfogalmazott kritikát irányítottam, de semelyik oldalnak az ego-ja nem bírja elviselni ezt. Ők ezeket a dolgokat mind érzik belül, viszont semelyikük nem vállalja fel, mert "nehogy már ne legyen igazam, hiszen én tévedhetetlen vagyok.".


Ezt úgy nevezzük, hogy polarizáció, a politikusok ezt használják ki az emberek megosztására.


Ha Orbán és Fegyőr kiesett a játszmából, ki maradt?


Dobrev Klárát férje irányítja, ami hát tudjuk mihez vezetett.


Jakab Péter egy karizmatikus ember, de az a kocsmai stílus, amit követ, szerintem nem illik egy európai politikus erkölcsi kódexébe.


Így maradt Márki-Zay Péter és Karácsony Gergely.


Én ebben senkit nem akarok befolyásolni, ez inkább már attól függ, hogy valaki baloldaliként vagy jobboldaliként határozza meg magát. Nyilván mindkettőnek lehet keresni skandallumait, de szerintem alapból jó emberek. Persze ez nyilván mindenkinek a saját megítélésétől függ.

2021. jún. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
Orbán Viktor!
2021. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
A Fidesz az utóbbi két évben megmutatta, hogy mára már ők is alkalmatlanok, ideje lenne vért frissíteni. Remélhetőleg az ellenzéki összefogás nem valami szintén alkalmatlan embert jelöl ki jelöltnek
2021. jún. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
9, eddig a Telivér, a Méh, a Parizer és a NemTudom közül melyik alkalmas?
2021. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!