Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz azzal, hogy 6 év...

Egyetértesz azzal, hogy 6 év egyetem után kétszakos tanári mesterdiplomával egy gimnáziumi tanár bértábla szerinti nettó fizetése 145 ezer forint?

Figyelt kérdés

2021. jún. 24. 12:00
A kérdező szavazást indított:
Ennyit sem adnék nekik (Fidesz-szavazó vagyok)
Ez pont ideális bér nekik (Fidesz-szavazó vagyok)
Ez nagyon kevés, albérletet sem lehet fizetni belőle (Fidesz-szavazó vagyok)
Ennyit sem adnék nekik (Ellenzéki szavazó vagyok)
Ez pont ideális bér nekik (Ellenzéki szavazó vagyok)
Ez nagyon kevés, albérletet sem lehet fizetni belőle (Ellenzéki szavazó vagyok)
55 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Jobb lenne ha többet kapnának,remélem pár éven belül jobban fognak keresni ők is.
2021. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk én megnéztem ezt a bértáblát, nekem több jött ki.
2021. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%

Nem értek egyet a kérdéssel, mert nem ennyi az (átlag)fizetésük, ezért nem is szavazok. Eleve a nettó sok mindentől függ, (gyerekek száma egyéb kedvezmények stb), a bruttóval érdemes foglalkozni.


Ezen az oldalon az áll, hogy a középiskolai tanárok bruttója 217 ezer és 440 ezer közt mozog, ez figyelembe véve azt, hogy sokkal kevesebb órát dolgoznak effektíve mint mások, nem tűnik túl alacsonynak, az órabérük reális mai magyar viszonyokat tekintve. Szüleim amúgy pedagógusok voltak, és mindig volt mellékesük is, mert ráértek (privát nyelvtanítás, korrepetálás stb)


[link]

2021. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező

A tanári bérek mindig is alacsonyak voltak - most is azok. Ez a kezdő bér. Ahhoz hogy valóban tudj tanítani, szükséges ez a gyakorlati idő és ezt le lehet rövidíteni azzal ha már az egyetemi időszak alatt végzel valamiféle nevelési, oktatási tevékenységet, óraadóként részt veszel egy iskola munkájában stb. Ha ez nincsen, akkor szükséges a 2 tanévnyi gyakorlat a továbblépéshez.

A kezdő pedagógus gyakornokként egyetemi diplomával keveset keres

ű(219000Ft+21900Ft ágazati pótlék) és nem lesz később sem nagy a fizetése. De ez már eleve nem nettó 145000Ft, hanem 159000Ft. 2 év után ez emelkedik meg (jelenleg) 243000+24300=267300Ft, nettóban 177800Ft, majd újabb évek alatt ez emelkedik tovább. Nem, nem lesz sem sok, sem elég, de több, mint amilyen korábban volt a tanári fizetés.

2021. jún. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
19%
Sok vidéki iskolában adnak szolgálati lakást. Azért akkor már nem olyan rosz (Plusz a tanárok plusz jöevdelemkiegészíteséröL. különórák, nyelvtanfolyamok, kurzusok, esti,hétv´´egi iskolak, sportrendezvenyke, taborok stb, ne is beszéljünk)
2021. jún. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A bértábla alapján úgy számoltam, hogy bruttó-nettó kalkulátorral, kedvezmények nélkül. Nem hiszem, hogy pl. gyerek után járó kedvezménye sokuknak lenne, mert aki erre a fizetésre gyereket mert vállalni... Hát az sokat örökölt.
2021. jún. 24. 12:54
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
"erre a fizetésre gyereket mert vállalni.." A fizetés/anyagi helyezt és a gyerekvállalás nem függ össze. Egy átlag felsö középosztály vagy a felsö tízezerhez tartozó réteg seválall átlagban több gyerekek, mint a az átlag középosztály.
2021. jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
39%
Ugye azt tudod, hogy az ellenzék idején ennyi sem volt? 85 kezdő nettóval indultunk és a rezsi is magasabb volt 😏
2021. jún. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
10%

Na muti azt a bértablát!!!!

Nem annyit keres, az tuti.... mondhatnám hazudsz!

2021. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
32%
A magyar fizetések mindig is két emberre voltak osztva. Nem véletlen erőlteti a kormány is a családmodellt. Két fizetéssel mindent megtudtok venni. Találsz majd egy helyes tanítónőt meglátod és minden rendben lesz 2*200= 400k-ből mindenre telik 😉
2021. jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!