Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem illene a kormánynak az...

Nem illene a kormánynak az adófizető állampolgárok részére klímaberendezést biztosítania?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam rajta, hogy gyakorlatilag a politikusoknak, illetve a hozzájuk köthető milliárdos vállalkozói/befektetői rétegnek köszönhetjük azt hogy ilyen pokoli nyarak vannak olyankor hetekig tartó 35-40 fokokkal, amit nem lehet ép bőrrel kibírni. Nem az lenne a normális hogy ha már kivágtak minden fát, rommá szennyezték a környezetet, kilyuggatták az ózonlyukat, és ezzel klímakatasztrófát idéztek elő, hogy legalább a tisztességes, adófizető állampolgárok részére biztosítanak az államkasszából minimum egy darab, egy szoba vagy kisebb lakás hűtésére elegendő klímaberendezést annak beszerelési valamint minimum rövidtávú karbantartási költségeivel együtt? Például mi is adózó, tisztességes család vagyunk, és mi is pusztulunk el a melegtől, a drága politikusoknak és milliárdosoknak hála, de nem tudjuk megengedni magunknak a klímát, mert még a legolcsóbb készülék is 100-120 ezer körül kezdődik, beszerelési és éves szervizelési költséggel együtt több mint 200 ezer forint lenne egyetlen darab, egyszerűen nem fér bele. De az sem járja hogy élve megfőjünk a konstans kánikulában, hiszen most már éjszaka se lehet szellőztetni olyan meleg van. Ha már drága honatyáink és baráti körük ebből lettek milliárdosak, legalább a befizetett közösből nem illene egy-egy klímát állniuk az emberek számára? Ti hogy látjátok?

2021. júl. 9. 15:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem

Nagylány vagy, menj el dolgozni és vegyél magadnak!

2021. júl. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
Esetleg a rezsijét is fizesse, vagy azt kigazdálkodod?
2021. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
60%
Nekem bőven elég lenne, ha nem vonnának le tőlem annyi adót. Én dolgozom, megkeresek magamnak bármire valót,amit akarok, az államtól alanyi jogon baromság ilyesmiket elvárni, a magam részéről csak annyit kérek, hogy minél inkább hagyjanak békén.
2021. júl. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
20%
A jövő pedig sajnos ilyen. Egyre nagyobb kánikulák lesznek. Globális felmelegedés van az EU-s Lmbtqsok miatt. Muszáj lesz összespórólni előtt utább egy klímát
2021. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%
Persze, az után hogy xarsz ne fizessenek?
2021. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Persze, ha nem kellene 50% körül adózni, meg még az abból megmaradó pénzből vásárolt cuccokra is extrán fizetni, akkor talán össze is jönne rá, de mivel minden pénzt elszed tőlem az állam, így nem futja, ennyire egyszerű.

Azért elég érdekes a magyar emberek mentalitása, hogy mennyire képesek a tolvaj állam pártját fogni, nem elég hogy tönkrevágták a klímát szándékosan, nem elég hogy az átlag ember terhére lett multimilliárdos ez a sok léhűtő, nem elég hogy olyan adóterhek vannak mint sehol a világon, de még amikor valamit (bármit, nem csak a klíma témakörében találkoztam ilyen hozzáállással) szeretnék viszontlátni a munkámért és az adózásomért cserébe (meg azért, mert mondjuk a kormány még mindig az EMBEREKÉRT lenne papíron), akkor jön a hőbörgés hogy én ezt hogy képzelem és vegyek magamnak.

Tényleg nagyon durva, oda mikor jutunk el hogy önként adózzak 100%-ot, vágjak ehhez jó képet, és még örüljek is neki hogy szolgálhatok?

Mit gondoltok, nem férne bele a központi költségvetésbe 2-3 millió klímaberendezés? Egy stadion kis túlzással többe kerül, arra valahogy mégis futja számolatlanul. Közben annak semmi értelme nincs.

2021. júl. 9. 15:23
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

"ha már kivágtak minden fát"


1. Nem a kormány vágta ki a fát.

2. Magyarországon folyamatosan nő az erdőterületek mennyisége mostanában.

3. Én már rég vettem klímát lakásba, kocsiba, nem várok semmiféle kormányra.

2021. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%

Az államnak nincs pénze. Az adófizetők által befizetett pénz létezik. Az, hogy mindenki kapjon egy légkondit, minden verzióban elég logikátlan lenne. Te hogy képzelnéd el?

1. lehetőség: Minden adófizető kap légkondit. – Honnan számít valaki adófizetőnek? Aki két hetet dolgozott összesen ebben az évben, az már az, vagy végig kell tolni 52 hetet, heti 40 órával? Aki keményen ledolgozott 40 évet, de tavaly nyugdíjba ment, az már nem kapna?

2. lehetőség: Mindenki kap légkondit. – Tekintve, hogy kevesebb mint feleannyi adófizető van, mint munkaképes korú ember összesen, és az egész projektet csak az adófizetők pénzéből tudnák finanszírozni, ebből rosszabbul jönnél ki anyagilag, mint ha elmennél venni magadnak légkondit. Így legalább csak egy emberét fizeted (a sajátodét), ha meg mindenki az „állam pénzén” kapna, akkor két és fél emberét fizetnéd.

2021. júl. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
63%
Hát nem lenne rossz dolog.
2021. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

#7

Mit kell a szavakon lovagolni? De, a kormány vág(at)ta ki a fákat. Nyilván nem arra gondoltam, hogy a miniszterek a parlamenti ülésszak után feltűrik a zakót, fogják a láncfűrészt és elkezdik nyírni a körúton a fákat. Arra gondoltam, hogy a kormány ad engedélyt csupa olyan beruházásra, amik keretében sok sok hektár zöldterületet pusztítanak el, erdőket, cserjéseket, fasorokat, sokszor még természetvédelmi területeket is, ha épp egy kormányközeli haver szállodájának vagy stadionjának arra van szüksége. Az orbán haverjaihoz (Mészároshoz, Garancsihoz, Tiborchoz ésatöbbi) köthető cégekhez, vállalatokhoz ezerszám köthetőek olyan építési beruházások, amik óriási mennyiségű fakivágással, zöldterület elpusztításával jártak.

Mutass már amúgy nekem egy olyan területet ahol több a fa mint 10 éve, figyelek. Nagyon jó ilyeneket olvasni, írni én is bármit tudok, de elég nagy területet ismerek itt ahol élek, konkrétan egyetlen egy helyet nem tudok mondani ahol 1-2 kósza ültetett fánál többel nőtt volna a zöldterület, olyan viszont napestig tudnék sorolni, ahol akár egy-egy fát vágtak ki, akár tömegesen irtottak ki egy erdőt valami beruházás vagy szimplán a cigányoknak tüzelő miatt.

Az hogy van légkondid, nagyon jó, nekem is lenne, ha lenne rá pénzem. Minthogy nincs.

2021. júl. 9. 15:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!