Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan az a mítosz, hogy az...

Honnan az a mítosz, hogy az árak jobban növekednek, mint a bérek?

Figyelt kérdés

Egyfolytában ezt hallom itt az ellenzéki kommentelő brigádtól, hogy semmire nem megyünk a bérek emelkedésével, mert a bolti árak jobban növekedtek.


Honnan veszik ezt a mantrát? Számokkal alátámasztható, hogy a bérek sokkal jobban növekedtek, mint a bolti árak!


Esetleg tud valaki arra alátámasztást hozni, hogy ez nem így van, és a bolti árak nőttek jobban az elmúlt 10-11 évben? És nem ilyen kiragadott egy-egy darbos példákat várok (mint pl.: a cigi, vagy alkoholos italok árai) hanem hogy kollektíven többe kerülnek a leglényegesebb élelmiszerek.



2021. júl. 9. 20:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig neked normális, hogy lecsó szezonban 700 forint a paprika? 3 éve a maximum ára ilyenkor 300 Ft volt.
2021. júl. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Engem annyira nem érdekel mit mutat a statisztika engem az érint hogy mennyim van és hogy tudok megélni belőle.

Keresek nettóban 138ezret. Albérletet nem kell fizetnem. Rezsim 25ezer forint. A boltokban nem vásárolok luxus termékeket de egyszerű alapélelmiszerekre is repül a 10ezres bevásárláskor.

Eljárok maszekolni is délutánonként vagy hétvégén.

Bár tudok félre tenni kb 50ezret de ahhoz képest hogy a fizumat kisegítem a maszek munkákkal és nincs káros szenvedélyem ami vinné a pénzt nagyon kevésnek érzem. És ami a legbosszantóbb hogy olykor beesik valami váratlan kiadás az tud fájni ilyen kis összegnél.

Amúgy nem járok sehova (buli, nyaralás stb) mert úgy érzem ennyi pénzből ezt nem engedhetem meg.

Tehát azt érzem hogy nem haladok 1-ről a 2-re, pedig szerencsés vagyok mert van munkahelyem és nem minimálbérért gürcölök.

Bele sem merek gondolni ha kellene fizetnem lakbért mi lenne, akkor szó szerint 1 hónapról a másikra élnék...nulla élettel...

2021. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

#19

Melyik ez az elmúlt időszak, az utóbbi másfél covidos év?

Az, hogy valaki most vegetál a kevés pénzéből, mit csinált 7-8 ével ezelőtt? Ugyanezt, vegetált. Romlott az életszínvonala tehát?


#20

Tudom, hogy importtal, ami szerinted jobb minőség. Kit érdekel a piac, ahol drága is meg rosszab minőség? Az ember hozzá tud jutni jóval olcsóbban, nem 1000 Ft/kg áron, ahogyan te azt mondtad.


#21

Francokat, 300 Forintért én szerintem még soha nem vettem kilo paprikát. 500 körül már jónak számított az utóbbi években.


#22

Sajnálom a helyzeted.

Megkérdezhetem, hogy 7-8 évvel ezelőtt mennyit kerestél, és akkor mennyire tudtál kijönni ebből a pénzből?

2021. júl. 10. 16:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!